Skocz do zawartości

BMW R75 skala 1/72-budowa od podstaw.


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Stilgar! Gdyby nie licznik wyswietlen - myslalbym, ze nikogo nie interesuje moj maly projekt. Tylko komentowac nie ma za bardzo czego...

 

Wczorajsze zmagania z modelem przyniosly takie oto efekty: siodelka i tablice rejestracyjne. Pokusilem sie tez o wyzlobienie tych podluznych wglebien w siodelkach. Ale zobaczcie sami...

 

th_DSC00740.jpg th_DSC00741.jpg th_DSC00732.jpg th_DSC00745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koło wózka było również napędzane, za pomocą wałka połączonego z tylnym kołem motocykla
No tak, teraz sobie przypomnialem, ze kiedys siedzialem na takim motorze z koszem z czasow wojny... Nie pamietam, czy byl to akurat BMW (chociaz wcale nie wykluczone). Jego wlasciciel trocho o nim poopowiadal. Generalnue sprzet byl odrestaurowany, na chodzie i ciagle uzywany w celach rekreacyjnych. Sobie chlopaki pomykali nim po roznych lasach, nie lasach, tak dla frajdy... Wlasnie kolo w koszu bylo tam napedzane. Byl normalnie mechanizm roznicowy wraz z blokada dyferencjalu. gdzies w okoiach baku byla dzwignia do blokowania dyfra... Gosc mowil, ze nie ma dolu i wertepu, z ktorego by nie wyjechal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał R75 na chodzie to raczej nie sprawdzałby, czu są takie doły, z których nie wyjedzie. Może to był jakiś rusek (Ural, emka?)? (Sorry za OT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

A co tu komentować jak przyczepić nie ma się do czego?;>

Jak to nie ma, a te babole po super glue? Choc upapranie ramy klejem wcale nie bylo zamierzone - moze okazac sie pozyteczne. Miejsca na ktorych jest klej machne washem i sprobuje w ten sposob imitowac grudki piachu i blota przylepione do ramy/blotnikow.

Marudek fotografuj go zawsze w towarzystwie złotówki :-))

No dobra moze gdzies znajde jednego zeta...

Będziesz go robił z wózkiem?? Jak tak to mam dla ciebie taką małą informacje. Koło wózka było również napędzane, za pomocą wałka połączonego z tylnym kołem motocykla

czolgista55, moj motor bedzie taki sam jak ten na box-arcie ITALERI.

czolgista55, Majek - dzieki za podpowiedz. Odrobilem zadanie domowe i mam dyferencjal i naped wozka:

 

th_r75diff1.gif th_r75drive1.gif

 

A to udalo mi sie wczoraj wyskrobac (siodelko kierowcy z mocowaniem i amortyzacja):

 

th_DSC00754.jpg th_DSC00759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czolgista55!

 

Wiem, ten widelec przesladuje mnie od poczatku. Teraz zauwazylem ze czarna farba sie sciera i tego kleju jest troche za duzo. Szczegulnie przy podstawie kierownicy. Po weekendzie wezme sie za tylny bagaznik z siedzeniem pasazera.

 

spiton, pare postow wyzej sa zdjecia motoru przy zapalce i farbce Humbrol (to tak dla porownania wielkosci dopuki nie znajde tej zlotowki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Specjalnie na zyczenie kolegi spitona model w "towarzystwie" zlotowki Nie wiele udalo mi sie wczoraj wyrzezbic - tylko podstawe bagaznika...

 

th_DSC00775.jpg

 

Teraz juz pojdzie z gorki. Jeszcze tylko 9 czesci i siedzenie pasazera bede mial z glowy. Jak dotad model skalda sie z 36 czesci (nie liczac tych jeszcze nie przyklejonych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

"Przylepilem" pare nowych dupereli i chcialbym Wam to pokazac. Wczoraj skonczylem siedzenie pasazera. To kolejnych 10 czesci. W tym momencie model sklada sie z 46 czesci .

 

th_DSC00782.jpg th_DSC00785.jpg th_DSC00787.jpg th_DSC00789.jpg

 

Nareszcie zaczyna nabierac ksztaltu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Majek!

 

Dzieki, sluszna uwaga - ten uchwyt jest za gruby. Uzylem drutu 0.5 mm tak jak w Zundappie i chyba drugi raz popelnilem ten sam blad. Ze zdjec wynika, ze uchwyt ten ugiety byl z rurki o srednicy zblizonej do tej, z ktorej wykonana jest kierownica. Wymienie go na inny tym razem cos w okolicach 0.3 mm, z ktorego ugniote kierownice (drucik ten biore z takich "wiazadel" oblanych plastikiem, ktore sa sprzedawane w komplecie z workami sniadaniowymi).

 

Tak to wyglada w oryginale:

 

th_untitled-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz niedlugo Material na szprychy juz kupilem - ostrzegam to dosc oryginalny pomysl i moze Was zaskoczyc . W kazdym razie technika wykonania szprych, wlasciwie calych kol bardzo sie rozni od technik zastosowanych przy Zundappie. Kola, ktore widac na poprzednich zdjeciach (bez bieznika i szprych) to proby, ktore wykonalem jeszcze przed konkursem dla przetestowania "jigow".

 

Ale najpierw skoncze zbiornik paliwa i rame kosza... Potem bede mogl postawic go na kolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wprawdzie motory nie interesują mnie wogóle, ale to co tutaj wyprawiasz to poprostu modelarska poezja w wykonaniu zegarmistrzowskim (ale mi się napisało ). Aż się nie mogę doczekać zapowiadanych przez Ciebie szprych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czas na moja codzienna relacje. Udalo mi sie poprawic uchwyt przy siedzeniu pasazera:

 

th_DSC00790.jpg th_DSC00793.jpg

 

Wydaje mi sie, ze tak jest duzo lepiej... Poza tym skonczylem bak. No moze nie skonczylem, bo jedna z czesci chyba jest troche za duza (wysokosc) i bedzie wymagac poprawy. Chodzi mi o czesc pomiedzy siedzeniem kierowcy a wlewem paliwa (to chyba oslona jakiegos filtra). Zreszta sami zobaczcie:

 

th_DSC00796.jpg th_DSC00798.jpg th_DSC00800.jpg

 

Przepraszam za bylejakosc ostatniego zdjecia, ale o 2:00 nad ranem wszystko jakos mi sie tak zlewa Jutro bedzie lepsze zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.