Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A dokładną farbę już wybrałeś (firma, numer)? Bo myślę jaka będzie odpowiednia do tych naszych strykerów.

 

No właśnie. Dwóch producentów i dwie różne propozycje farb. W moim M1127, Trumpeter proponuje farbę gunze H303 light green, natomiast AFV Club sugeruje gunze H340 field green. Hmmmmm... Ok, poszukałem, poszperałem co nie co w necie i znalazłem takie " cóś " :

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=17279&view=print

 

Tobie Grześku przyda się to w szczególności, ale i ja zamierzam z tego korzystać . A tak na marginesie, Ten link, to tylko fragment całego warsztatu kolegi Stroja. Całość można znaleźć na naszym forum, wpisują w wyszukiwarkę : M1128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten żywiczny granatnik będziesz kupował?

 

To jest tak. Jak gapię się na model z tym Km-em, to myślę sobie:... a po co mi ten granatnik?? Ten M2 wygląda fajnie, poza tym żeby go zrobić w tej postaci, spędziłem jakieś 4 godziny i szkoda by było to zmarnować. Ale za chwilkę gapię się na fotkę Strykera z tym granatnikiem i myślę sobie: ...ten granatnik wygląda kozacko, a model z nim, wyróżniał by się, bez dwóch zdań. I tak jak w wierszyku o osiłku, któremu w żłoby dano, w głowie mi huczy:... i to kusi i to nęci... Naprawdę nie wiem, jak wyjdzie z tym granatnikiem. Tak jak pisałem, pewnie moja próżność i chęć wyróżnienia się, doprowadzi do tego, że kupię tego MK19-3 i zamontuję na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!! Dziś chciałem pokazać Wam, drodzy oglądający, jak wielkiego strzeliłem babola z km-em i tym rusztowaniem. Rusztowaniem? Hmmm... Tak na prawdę, to rusztowanie nazywa się M19 BFA ( Blank Firing Adaptor ). Możliwe że już to widzieliście, ale z bliska, to urządzenie wygląda tak, w całej okazałości:

 

 

M1950CalBlankFiringAdaptor1_zpsor6k26zm.jpg

 

A tu jego przód:

 

M1950CalBlankFiringAdaptor2_zpsv7tjefxz.jpg

 

oraz część tylna:

 

M1950CalBlankFiringAdaptor3_zpsq7z0sjvg.jpg

 

DSC_0055_zpsmirdvb2j.jpg

 

No cóż, właśnie mój km, przestał fajnie wyglądać i mam powód, by wymienić go, na wspominany wiele razy granatnik. Mogę też spróbować, na podstawie fotek, oraz rysunków, jakie znalazłem w necie zrobić to ustrojstwo od podstaw. Jak myślicie, warto zmierzyć się z tym wyzwaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makinen, na pierwszej stronie tego wątku pokazałem, który zestaw live resin kupię. LRE35076. Dlaczego ten? Bo pasuje mi mocowanie tarczy balistycznej.

Czyli z klasyczna tarczą GSK

Ja patrzę pod kątem dumvee, choć pewnie Stryker też by się znalazł z taka osłoną strzelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaistniałej sytuacji powiem: kup granatnik.

I to nie dlatego że modyfikacja opierała się na braku wiedzy lub nie wyszla, ale ze względu na czas poświęcony który okazał się jakoby zmarnowany. Po prostu ulżyć sobie. Następnym razem będziesz wiedział już co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makinen, na pierwszej stronie tego wątku pokazałem, który zestaw live resin kupię. LRE35076. Dlaczego ten? Bo pasuje mi mocowanie tarczy balistycznej.

Czyli z klasyczna tarczą GSK

Ja patrzę pod kątem dumvee, choć pewnie Stryker też by się znalazł z taka osłoną strzelca.

 

Klasyczna tarcza GSK, bo tarcza, którą ja zrobiłem, też ma kształt klasyczny, tylko jest z szybami. A to, co Ty zapodałeś, też można znaleźć na Strykerze np. M1128 MGS, tylko zamiast granatnika jest M2 i też jest z szybami.

 

W zaistniałej sytuacji powiem: kup granatnik.

I to nie dlatego że modyfikacja opierała się na braku wiedzy lub nie wyszla, ale ze względu na czas poświęcony który okazał się jakoby zmarnowany. Po prostu ulżyć sobie. Następnym razem będziesz wiedział już co i jak.

 

Granatnik to był mój plan od samego początku. M2 zacząłem robić na wszelki wypadek np. gdybym nie mógł nigdzie dostać granatnika, lub mój dyrektor finansowy zdecydował, że są ważniejsze wydatki . Rzeczywiście, trochę za późno zabrałem się za szukanie info o tym BFA, i to co narobiłem wynikało z braku wiedzy. Mój błąd. Tak, czy owak , wyszło na moje i będzie granatnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, oglądających moje zmagania. Chciałem się pochwalić, że mój granatnik dojechał . Kolega Solaris7813, prosił mnie o fotkę opakowania. Oto ono:

 

DSC_0410_zpsduruqsyd.jpg

 

Muszę przyznać, że to pudełko jest ogromne, biorąc pod uwagę jego zawartość, która prezentuje się tak:

 

DSC_0411_zpsjblmwrcw.jpg

 

Ogólnie z zakupu jestem zadowolony, składa się go całkiem przyjemnie. Jedno, co mnie się nie podoba, będę musiał robić tarczę balistyczną od nowa. Ta którą zrobiłem ma złe proporcje. No cóż, mógłbym założyć tą zwykłą tarczę, ale powiedziałem sobie, że szyby mają być i kropka. To tyle na teraz, jutro fotki Strykera z nową " spluwą " . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowo

 

Naprawdę super. Im dłużej ja patrzę na ten warsztat, tym dalej odsuwam mojego strykera w kąt warsztatu.

 

Nie jest moją intencją, by ten warsztat, działa w jakiś sposób deprymująco !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowo

 

Naprawdę super. Im dłużej ja patrzę na ten warsztat, tym dalej odsuwam mojego strykera w kąt warsztatu.

 

Nie jest moją intencją, by ten warsztat, działa w jakiś sposób deprymująco !!

 

Żartowałem, z tym chowaniem Strykera w kąt.

Na pewno będę zerkał na Twoje rozwiązania podczas pracy nad moim, bo widzę tu świetną robotę.

Nie planuje co prawda tak daleko idących modyfikacji (buduje modele bardziej rekreacyjnie i żeby psycha mi nie pękła od pracy w korpo ;) )

 

Stryker spokojnie czeka w kolejce 1. Dokończenie M26E4; 2. M60A1; 3. Stryker; 4. Panther ausf; no i jeszcze w chwili czasu dokończenie brudzenia Panzer III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak obiecałem, dziś Stryker z nową giwerą. Bardzo podoba mi się to żywiczne cacko i musze przyznać, że mój model, prezentuje się teraz całkiem inaczej. Czy lepiej?? Oceńcie sami. Oto fotki:

 

DSC_0418_zps1pzlra4e.jpg

 

DSC_0420_zpst5g8hzqb.jpg

 

DSC_0423_zpsfycwxbde.jpg

 

DSC_0417_zpslbg2nzar.jpg

 

DSC_0419_zpspzraefyr.jpg

 

DSC_0416_zpsbxmn1ldt.jpg

 

DSC_0424_zpswuohsdhu.jpg

 

IMG_20150828_135825_zps8jh3byhl.jpg

 

IMG_20150828_135811_zpscj3azezl.jpg

 

Jak widać, na tarczy balistycznej rozrysowałem sobie okienka, gdyż zaświtał mi w głowie pomysł, wycięcia tych okien w tarczy Live Resin. Co prawda samą tarczę, trzeba by było podszlifować w jednym miejscu, to okienko dolne, narysowałem troszkę za wysoko, a szczelinę, w której porusza się lufa granatnika, należało by nie co pogłębić. Myślę jednak, że koncepcja jest dobra. Pytanie jednak, czy zwykły skalpel poradzi sobie z przecięciem, dość twardej żywicy?? Czy ktoś z Was, robił już coś takiego, wycinał otwory w żywicznych elementach??

A tu jeszcze fotka z otwartym włazem:

 

DSC_0425_zpsghaycbvb.jpg

 

Wszystkie włazy dla załogi, zrobię w tym modelu otwierane, tak na wszelki wypadek, gdyby mi się figurasów zachciało, a chyba mi się zachce . Ok, tyle na teraz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek,

Super z granatnikiem z LR. Ich produkty dodają klasy. Świetńie, że sie zdecydowałeś. Nie wiem, czy pomysł rzeźbienia w żywicy zakończy sie sukcesem. Jak zepsujesz, to...?

Kolega z Forum Humvee robi te osłony z blaszki fototrawionej. Sam uzywałem, wiec polecam na wypadek awarii z żywiczną, lub pomysłu wycinania okienek w blaszce. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.