Skocz do zawartości

Hammer Siyur- Tamiya, Black Dog i dodatki. 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę odetchnąć od amerykańskich wersji. W ramach odskoczni rzucam się na duży kaliber (trudno to będzie nazwać odpoczynkiem) na humvee w służbie izraelskiej- Hammer Siyur. Na 100% nie będzie to tak kosmiczny model, jak Kubisza Orev, ale mam zamiar trochę się przyłożyć.

Zdjęcia poglądowe

Siyur23.jpg

Baza to Tamiya M1046

IMG_7975_zps4fhikwhd.jpg

Dodatki:

- fotele, elementy silnika, oraz podstawy obrotnicy z M1114 Bronco

- żywiczne elementy- przednia osłona, osłona wyciągarki, wyciągarka, przedni grill, wewnętrzne osłony nadkoli

- tylny zderzak z blaszek od Kolegi Tomcata28

- koła z M1114 Bronco

- uzbrojenie- Galim i Negev

- wyposażenie- zestaw Black Dog T35084

- przetłoczenia nadwozia od Kolegi Tomcata28

IMG_7980_zpso1ry4aqx.jpg

IMG_7982_zpsn3a7rexj.jpg

BDG-35084-2_zpsn4dof8od.jpg

 

Nie wiem na jkim etapie jest Tomcat z produkcją orurowania podwozia, czyli zestawu Underbody Protected Kit, więc wstępnie planuje "spawanie" z profili.

 

PYTANIE DO FACHOWCÓW- szukam dobrej farby akrylowej pod pędzel. Do tej pory używałem MM Israeli Armour Sand, ale to olejna, więc niezbyt mi się chce nią malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO FACHOWCÓW- szukam dobrej farby akrylowej pod pędzel. Do tej pory używałem MM Israeli Armour Sand, ale to olejna, więc niezbyt mi się chce nią malować.
Michał- mi chodzi o konkretny akrylowy kolor izraelskiego pojazdu

A próbowałeś szukać po prostu "Israeli Sand Grey acrylic Model Master"? Najciemniej pod latarnią MM 4814.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek- dzięki. Sprawdziłem ten kolor i w porównaniu do Model Master jest mniej zielonkawy, a bardziej szary. Na zdjęciach egzemplarzy Siyura oczywiście wyglada to rozmaicie- jak to na zdjęciach. Nadal poszukuję wersji akrylowej MM, a jak nie znajdę to będę decydował.

Ps. Akryl jest w norweskim sklepie. Cena 7 koron, dostawa 223 korony. Dla chętnych odsyłam do tabeli kursów NBP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze prace siyuropodobne

- zeszlifowałem napis na tylnej klapie

- wkleiłem zywiczne panele wewnętrzne nadkoli

- uzupełniony stelaż na podłodze

- wklejone przegrody za fotelami

- początki nagrzewnicy

- uzupełnione listwy za tylnymi fotelami

- z blaszek zakończenia deski rozdzielczej

IMG_8039_zpsfgsmnfls.jpg

IMG_8042_zpsta6n3jb8.jpg

IMG_8041_zpsmaroxjtx.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z prac

1. zrobione okolice deski rozdzielczej: okablowanie, pedał hamulca, kolumna kierownicy, włącznik długich świateł, przegrody i inne duperele. Okucia ramy przedniego okna.

IMG_8045_zpsozfohtl6.jpg

2. stolik pod radio, adapter pod radiem i uchwyty radiostacji- krzywo, bo na sucho

IMG_8046_zpskbu5zzkw.jpg

IMG_8047_zpssbsske8m.jpg

3. okucia burt

IMG_8049_zpsr6un34ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciag dalszy następuje...

przerobiłem uchwyty lusterek- odciąłem zestawowe i dorobione z blaszek i śrubek Menga

IMG_8051_zps7snijdoq.jpg

maska z wklejonycm przednim grillem. Siatkę górnego grilla pomaluję i dopiero wklej we wnętrze maski

IMG_8053_zpsxq0ssj3n.jpg

tylne fotele

IMG_8054_zpsrczf2v2m.jpg

gniazdo akumulatorów

IMG_8055_zps7royydbl.jpg

zapinki osłony silnika i wklejone elementy silnika

IMG_8056_zpsfsbpcsrj.jpg

śruby na okuciach burt i kółeczka z drutu do zaczepienia pasów/łańcuchów zamiast drzwi bocznych

IMG_8057_zpskl8zc7a4.jpg

Tak wygląda całość

IMG_8058_zpszuypd6fx.jpg

IMG_8059_zpsab8zndfm.jpg

 

w weekend zamierzam zabrać się za spód nadwozia i podwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat obrotnicy został opanowany- szpachla schnie.

Poskładałem podwozie, zbudowałem tylny zderzak i przednią osłonę. Brakuje szekli przy bocznych częściach oslony wyciągarki, pogrubień na przedniej osłonie i kilku elementó przy wyciągarce. Do dorobienia stelaż na koło zapasowe. Dokleiłem kilka szczegółów- stelaże na skrzynki amunicyjne wraz z troczeniami. Zacząlem zabawę z orurowaniem.

Całość ma się tak (wszystko na ślinę )

IMG_8061_zpsixhzfiwl.jpg

Poprzeczna rura klatki wygląda na zdjeciu na lekko obłą, ale to efekt zbliżenia- jest prosta i pozioma.

IMG_8062_zpszkexgioz.jpg

IMG_8063_zpsfwvwbip3.jpg

IMG_8064_zps6dn7lpmk.jpg

Znalazłem dwa zdjęcia Siyura z "czymś takim". Za diabła nie wiem co to jest...

IMG_8066_zpsbgptsr9y.jpg

Siyur%2060_zpskobolzr0.jpg

Siyur%2048_zpsxbrvx12i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Piotrek nie masz wakacji , ja dopiero co wróciłem . Z tym żydowskim ModelMasterem spróbuj jeszcze zapytać w Katowicach pod wieżowcem koło Spodka, ten gość miał nawet kiedyś Russian Green którego bezskutecznie szukałem. Te głośniki to do niego potrzebujesz Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa stelaże poszły do śmietnika. Trzecie odejście bazujące na błędach dwóch poprzednich jest akceptowalne. Tył lekko odstaje od uchytów na poprzecznym pałąku, bo całość na sucho. teraz zabawa w detale pałaków- pogrubienia, mocowania, śruby, oraz wnętrze obrotnicy.

IMG_8067_zpsdqdd8k5r.jpg

IMG_8068_zps2eeojqk2.jpg

Dołożyłem też wpięcia pasów bezpieczeństwa i uchwyt na mocowanie koła zapasowego

IMG_8069_zpspa4pzhas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monologu ciag dalszy.

Underbody Protection Kit zrobiony- zostały do zrobienia otwory w oslonie wyciagarki, mocowania klatki do ramy, oraz osłona zbiornika paliwa i skrzyni biegów. wszystkie te elementy to pikuś w zetknięciu z tą cholerną klatką. Idealna nie jest, ale...pierwsze koty za płoty. trzeba tu i ówdzie podpiłować, podciąć, bo całość leży na sucho.

Tak wygląda oryginał

Siyur47_zpsynsxn4xd.jpg

Siyur%20219_zpszm467wt7.jpg

Tu dobrze widoczne, ale w wersji bogatszej z drugą klatką nad zbiornikiem paliwa

UCPRollover.jpg

 

tu moje wypociny

IMG_8073_zpshxxeisom.jpg

IMG_8072_zpsmozajo3o.jpg

IMG_8071_zpsyum5ljse.jpg

IMG_8070_zpsgsfrzzay.jpg

 

Powstała czwarta wersja obrotnicy

IMG_8074_zpsxcbdv453.jpg

IMG_8075_zpseaid9xvq.jpg

IMG_8076_zpsjozqjznt.jpg

 

Zacząłem też zabawę ze spodem- przetłoczenia nadwozia, ze scratchu drobne elementy wzmocnień i przewód paliwowy z odpowietrzającym wraz z mocowaniem. Kabel od anteny. Jeszcze troche jest do zrobienia.

IMG_8077_zps0w9gw6d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwozie pomalowane- bez suchego pędzla i kurzu

IMG_8083_zpsdt1whrk7.jpg

IMG_8082_zpswoldyg1t.jpg

 

w zasadzie całość skończona- zostały do zrobienia detale w postaci troków na rurach, gąbek ochraniajacych na tychże samych pałąkach. Pasy bezpieczeństwa dojdą po pomalowaniu i zamontowania stelażu z rur. Mam dylemat z częścią obrotnicy pod podstawą KM. Żywiczna jest z otworkami, ale idealna nie jest. Zestawowa jest bez otworów.

 

widok ogólny

IMG_8078_zpszvlqq2xl.jpg

IMG_8079_zpst4rbdy0t.jpg

IMG_8081_zpspsa3nvob.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.