Skocz do zawartości

T34/85 - Rudy 102 - 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzejrosz - A tego nie zauwazylem... Generalnie w pierwszej serii bylo wiecej starania sie, w drugiej jechali skrotami i uproszczeniami i jest duzo wiecej bzdur choc calosc poraza niekompetencja konsultantow. Ale co tam, kultowy serial ktory nas bawil w wakacje co roku i spowodowal nasze psychiczne skrzywienia ktore ojawiaja sie teraz tym co tutaj prezentujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w jednej czy dwoch scenach jest StG44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model oczywiście budzi miłe sentymenty w tych co pamiętają serial. Ja mam pytanie. Czy wieża w tej wersji nie była przypadkiem kombinacja stali walcowanej i odlewów ? Pytam, bo ma podejrzanie rozwijalny kształt jak na odlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma problemu, też uwielbiam ten serial, i jak dla mnie, dyskusje serialowe mogą toczyć się nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sprzętu używanego w filmach czy też serialach wojennych można długo i szeroko, więc proponuję założyć nowy wątek w placu zabaw. Sam chętnie na ten temat podyskutuję.

 

Wracając do samego prezentowanego w galerii modelu, to abstra:bip:ąc od poprawności merytorycznej, model ma również dwie techniczne niedoskonałości:

 

1.Gąsienice niezbyt dobrze ułożyły się na kołach. Może nie ma tutaj lewitacji, ale w 2-3 miejscach idą do góry zamiast lekko opadać w dół.

 

2. Figurki mimo dobrych chęci wyglądają słabo. Twarze (poza wąsatym Grigorijem) wyglądają płasko, a cieniowanie mundurów bardziej przypomina brudzenie.

 

Generalnie miło jest co jakiś czas ujrzeć próby wykonania serialowego "Rudego". Nie jest to łatwe, ale fajnie, że są modelarze, którzy podejmują się takiego projektu. Efekty są różne, ale już same starania warte są pochwały.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgodności z filmowym Rudym dodam tylko że w filmie grało kilka czołgów, nieco różniących się detalami. W tym co najmniej jeden wojennej produkcji - widać po podwójnym włazie w kopułce dowódcy.

Niestety z modelu Academy nie da się zrobić poprawnego Rudego (filmowego) ani w ogóle żadnego czołgu z 1 BPanc. Otóż T-34/85 z fabryki 112 które miała 1 BPanc miały podwójny właz w kopułce dowódcy. Wozy z pojedynczym (np. 217-ka) dostarczone 1 BPanc wyprodukowała fabryka 183.

A sam model fajny, wywołuje miłe wspomnienia (tak jak u wielu Kolegów - kultowy serial dzieciństwa, od czasu do czasu powtarzany). Ostatnio 11-to miesięcznej córce puszczam czasami płytkę z piosenkami z serialu - niech się maluch osłucha póki IPN nie zakaże he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do watku "pojazdy wojskow w filmach" to Kornik ma racje, warto by zalozyc. Ale skoro krecimy sie w temacie Rudego to pozwole sobie jeszcze tutaj dodac ze w zdjeciach z wnetrz uzyto przekroju T34/76 czyli wlasciwego dla pierwszej serii filmu. Jeszcze kilkadziesiat lat temu byl on w zbiorach ktorejs z naszych jednostek, teraz nie wiem co sie z nim dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7urgen nie do końca masz rację - "pocięty" do zdjęć T-34 to 85-ka, stoi w CWSL w Poznaniu u mjr Ogrodniczuka (jak mu Bozia w dzieciach wynagrodzi wszelkie zasługi dla muzealnictwa pancerniackiego to co najmniej pluton będzie mógł wystawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jestes pewien ze pociety byl tylko jeden...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w zdjeciach z wnetrz uzyto przekroju T34/76 czyli wlasciwego dla pierwszej serii filmu. Jeszcze kilkadziesiat lat temu byl on w zbiorach ktorejs z naszych jednostek, teraz nie wiem co sie z nim dzieje.

Zdjęcia we wnętrzu "czołgu" w pierwszej serii kręcono w atelier we Wrocławiu, w specjalnie zbudowanej atrapie, powiększonej w stosunku do oryginału bodajże o 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie znam się, stary jestem mam sklerozę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiem napewno, Ci co tu piszą to juz serial na pamięć znają... Ja ostatnio ogladam tylko z własnymi kometarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.