Skocz do zawartości

BMP-1P z zimnego kotła pod Debalcewem. Trumpeter i s-ka 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja bym tych wyrzutni nie dawał, bez nich ten czołg wygląda lepiej.

Jakie gąski będą? Plastik?

Ja mam inne zdanie. Dałem kilka z zaślepkami, parę bez, po malowaniu będzie fajnie.

Gąski plastikowe, choć otrzymana dziś wypłata kusi żeby się szarpnąć na friulki... ale raczej sobie daruję. Ogniwka wyglądają spoko.

czołg

 

 

Kamilu, pokażesz lampy SKP z bliska?

Chcesz zdjęcie samych lamp czy zbliżenia na modelu? Jeśli to drugie, to jeszcze trochę cierpliwości, bo zamontuję je dopiero na koniec.

Same lampy mogę cyknąć jutro przy normalnym świetle, żeby wyszły naturalnie.

 

Zostaw te wyrzutnie granatów- dobrze wyglądają.

Też tak uważam, ale muszę jeszcze popracować nad geometrią, bo niektóre trochę uciekły na boki.

 

Dzięki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Nieco ruszyło się do przodu, ale brak czasu nie pozwolił mi na dokończenie budowy.

Wyrzutnia Konkurs założona tylko na sucho, więc może nie trzymać geometrii.

P1320767_zpsnlgnd2ah.jpg

P1320768_zpsx1xilw6x.jpg

P1320772_zpsma19mu8u.jpg

 

I na koniec obiecane Tomkowi zbliżenie na lampy od SKP:

P1320775_zpshi7ofdim.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tanie nie są, ale w zasadzie ciężko o równie dobry i tani zamiennik. Ja w każdym razie - jeśli nie będę musiał robić modelu z poodsłanianymi lampami - więcej bym ich nie kupił, bo tak naprawdę fajne i przydatne są tylko te duże kolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałałem ostatnio troszkę - założyłem kapcie i parę innych dupereli. Muszę się zmotywować do złożeniu kilkunastu zawiasów i będziemy na finiszu budowy.

 

Na tym etapie bardzo mi się podoba- czysto, dokładnie z dbaniem o szczegóły.

Ps. Ja dziś złożyłem 3 zawiasy z 12 i mam dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidujesz jeszcze jeden model w konkursie czy poprzestaniesz na tym?

W tym momencie nie mam pomysłu na model, który można by podciągnąć pod zimowy konkurs. Poza tym - wbrew pozorom do końca wciąż jeszcze bardzo daleko i może się zdarzyć, że finisz w terminie z tym modelem będzie trudny.

 

Podziałałem ostatnio troszkę - założyłem kapcie i parę innych dupereli. Muszę się zmotywować do złożeniu kilkunastu zawiasów i będziemy na finiszu budowy.

 

Na tym etapie bardzo mi się podoba- czysto, dokładnie z dbaniem o szczegóły.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA tu sie niektorzy schowali ,,nie mam pomysłu na model, który można by podciągnąć pod zimowy konkurs,, z tego co pamietam obie strony uzywaja sprzetu wielo sezonowego np:BMP-2, haubic samobieznych , ciezarowek ( np z zamontowanym 23mm dzialkkiem plot), ale ten pierwszy pojazdposowalby chyba najlepiej, nawet jako 1uszkodzony, 2 sprawny.powodzenia w budowie.

Owszem, ale nie chce mi się w tym momencie wymyślać historyjki na uzasadnienie wyboru. Zresztą - póki nie skończę tego nie chcę rozgrzebywać nic innego. Bo z takiego rozgrzebywania to potem same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

 

Dawno mnie tu nie było, ale choroba, praca, kilka innych rzeczy na głowie i tak za bardzo nie ma kiedy lepić - ani się nawet nie chce. Tym bardziej, że została mi najgorsza możliwa rzecz do zrobienia - zawiasy na boczne fartuchy. Jedna strona już gotowa, druga jest w trakcie. Jak z tego wybrnę - zostaną ostateczne popraweczki i może przed Wszystkimi Świętymi uda mi się przerobić warsztat na lakiernię.

P1320942_zps9hnkyilw.jpg

 

Najgorsze jest to, że na zdjęcia jest znacznie krzywiej niż w rzeczywistości. W każdym razie ostatnio udało mi się do tego dopasować boczną osłonę, więc chyba nie będzie tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Mam BMP-1 zaczętego, ale troszkę mnie ta blacharka przeraża. Czeka aż przestanę się jej bać. :-)

Nie jest wcale tak źle. Zresztą, nie jestem jakimś modelarskim purystą, staram się do tego pochodzić bardziej zdroworozsądkowo - wbrew pozorom nie każdy detal z blachy jest lepszy od plastikowego oryginału.

 

Mało w tym moim warsztacie jakiś konkretnych informacji dotyczących Kotła Debalcewskiego, pomyślałem więc, że przy okazji podrzucę Wam ciekawą lekturę - relację ukraińskiego żołnierza, który z tegoż kotła szczęśliwie się wydostał:

Po tym jak nasz cygański tabor dotarł do Artemowska i wieczorem oddawaliśmy się odpoczynkowi, włączyliśmy internet, i przeczytaliśmy oficjalny komunikat, że, okazuje się, wychodziliśmy „korytarzem”, „kotła” nie było, strat prawie nie ma, a sama operacja była wcześniej zorganizowana i przebiegała według opracowanego planu w najdogodniejszym czasie. I tutaj wszyscy razem po raz pierwszy od tygodnia wybuchnęliśmy śmiechem.

Plus jeszcze jeden ciekawy fragment, o tym, że BMP, to najbezpieczniejszy bojowy wóz piechoty

Po tym trzech moich ludzi przenieśli do BMP – i tu ten pojazd otrzymał wprost trafienie z czołgu. Chłopakom bajecznie udało się – po prostu wyrzuciło ich z maszyny na ziemię i otrzymali tylko lekkie zranienia.

Jakby ktoś chciał, to resztę przeczyta sobie tu: http://www.kresy.pl/publicystyka,reportaze?zobacz/jak-wygladal-ukrainski-zorganizowany-odwrot-z-debalcewa

 

I na uzupełnienie tego niedzielnego zestawu - film z intensywnych walk pod Debalcewem:

 

EDIT: A skoro w relacji Ukraińca pada hasło "cygański tabor" - to po obejrzeniu tego krótkiego video nie sposób się nie zgodzić:

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka pod Debalcewem bardzo "realna" ciekawe kiedy COD będzie miał taką kolorystykę...

 

Jak tam grunt? Już malujesz?

pozdrawiam

Christian

Pewnie już wkrótce. ;) Najbardziej mi się podobało na tych filmach, jak jeden opołczeniec drugiemu prawie wszedł pod muszkę, albo jak kamerzyści z uporem maniaka stawali za wylotem RPG-7 w oczekiwaniu na strzał.

 

Do malowania jeszcze troszkę. Złożyłem resztę zawiasów i z braku CA nie mogłem ich przykleić do kadłuba. Potem jeszcze trochę kosmetyki i tak jak napisałem wcześniej:

może przed Wszystkimi Świętymi uda mi się przerobić warsztat na lakiernię.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się podobało na tych filmach, jak jeden opołczeniec drugiemu prawie wszedł pod muszkę, albo jak kamerzyści z uporem maniaka stawali za wylotem RPG-7 w oczekiwaniu na strzał.

Takich filmów jest multum z bliskiego wschodu, gdzie selekcja naturalna zbiera konkretne żniwo. Ale jak widać głup[ota nie ma narodowości i dzieli mniej więcej po równo

 

Kiedy malowanki BeWuPa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy malowanki BeWuPa?

No skoro trzeba, to powtórzę swój post trzeci raz :

Do malowania jeszcze troszkę. Złożyłem resztę zawiasów i z braku CA nie mogłem ich przykleić do kadłuba. Potem jeszcze trochę kosmetyki i tak jak napisałem wcześniej:
może przed Wszystkimi Świętymi uda mi się przerobić warsztat na lakiernię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.