Skocz do zawartości

BMP-1P z zimnego kotła pod Debalcewem. Trumpeter i s-ka 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, potrzebuję pomocy.

 

Czy ktoś z Was ma zdjęcia/wie, gdzie biegną kable od wyrzutni ppk na wieży bewupa? Zaznaczyłem na zdjęciu o co mi chodzi.

1ccc9884-fb03-4a4d-8718-2a1f2c88aa0d_zpsdpjl0tbr.jpg

Foty, które posiadam to w większości egzemplarze pomnikowe, bez wyrzutni. Nie bardzo wiem gdzie dalej je poprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wyrzutnia to 9M111 Fagot (NATO AT-4 Spigot) lub co bardziej prawdopodobne 9M113 Konkurs. Różnice jak się sam wkrótce zorientujesz można powiedzieć kosmetyczne, a zdjęć do oporu:

https://www.google.pl/search?q=9M111+Fagot&espv=2&biw=1920&bih=911&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI16KK7eHHyAIVpHNyCh2OHQJ6 i

https://www.google.pl/search?q=9M111+Fagot&espv=2&biw=1920&bih=911&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI16KK7eHHyAIVpHNyCh2OHQJ6#tbm=isch&q=9m113+konkurs

Kotłowałem się z nim jakiś czas temu http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=1485.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wyrzutnia to 9M111 Fagot (NATO AT-4 Spigot) lub co bardziej prawdopodobne 9M113 Konkurs. Różnice jak się sam wkrótce zorientujesz można powiedzieć kosmetyczne, a zdjęć do oporu:

https://www.google.pl/search?q=9M111+Fagot&espv=2&biw=1920&bih=911&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI16KK7eHHyAIVpHNyCh2OHQJ6 i

https://www.google.pl/search?q=9M111+Fagot&espv=2&biw=1920&bih=911&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI16KK7eHHyAIVpHNyCh2OHQJ6#tbm=isch&q=9m113+konkurs

Kotłowałem się z nim jakiś czas temu viewtopic.php?f=87&t=1485.

 

Dzięki, z grubsza ogarnąłem temat.

 

Model w zasadzie gotowy do malowania. Do zdjęć złożony na sucho. Z większych zmian, to przerobiłem całą przednią płytę na coś na wzór tego, co widać na tym zdjęciu:

id4765-02_zpsrbjjrqwj.jpg

 

Nie mając dobrych(w zasadzie żadnych nie miałem...) planów, działałem nieco po omacku opierając się na fotkach innych egzemplarzy.

 

P1320949_zpsp47ygl5j.jpg

 

Poza tym pojawiło się troszkę detali jak kable itp., pokrowiec na ppk i spawy tu i ówdzie.

 

P1320943_zpshj0ujrcu.jpg

P1320947_zpslh7ouz8k.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na uzupełnienie tego niedzielnego zestawu - film z intensywnych walk pod Debalcewem:

 

EDIT: A skoro w relacji Ukraińca pada hasło "cygański tabor" - to po obejrzeniu tego krótkiego video nie sposób się nie zgodzić:

Pozdrowienia!

 

I to niby im zapalanow świeczki w oknach?

To są w ogóle Ci "prawilni Ukraińcy" (reg. armia), czy separatyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Rozpocząłem żmudny proces malowania. Przy tym muszę zaznaczyć, że ze wszystkim miałem pod górkę - od własnej formy, poprzez aerograf i użytą chemię... Wybaczcie też, że część zdjęć nieco odstaje - pogoda i godziny pracy mi już nie sprzyjają.

 

Zdecydowałem się na malowanie w podobnym stylu, co przy ostatnich pracach - bazę stanowić miała technika na lakier do włosów. Na początek model pokryłem czarnym podkładem, a na to poszła warstwa brązów, czerni i aluminium - bazy pod pierwsze zdrapki. Zależnej od materiałów użytych na pojeździe i widzimisię czy zdrapki mają być świeższe, czy starsze. Całość zabezpieczyłem sidoluxem.

P1330025_zpsqv7rkxen.jpg

Tym razem chciałem być fajniejszy niż ustawa przewiduje i zamiast lakieru użyłem Heavy Chipping Fluid od AK - koszmarny błąd.

 

Chciałem też być nieco fajniejszy w samym malowaniu - uznałem, że jedna warstwa zdrapek to mało, więc nastepnie model pokryłem ciemnym zielonym - często na zdjęciach pojazdów używanych w Donbasie widać przebijające się starsze warstwy farby. To samo chciałem zasymulować u siebie - zresztą, na oryginale widać, że kamuflaż do najświeższych nie należy.

P1330030_zpsm4h9us2e.jpg

Przy drapaniu wyszły problemy z płynem AK - bardzo słabo mi się na tym pracowało i efekt był mizerny - na szczęście nie był to koniec więc wszystko co złe można było bezpardonowo ukryć. Tym razem zamiast markowych siuwaksów wziąłem stary, 4-letni lakier do włosów - jak zwykle nie zawiódł.

P1330039_zpsna7nldxe.jpg

 

Przyszedł czas na kolor bazowy - z grubsza podobny do oryginalnego. Bardziej wyprowadzę go w dalszych zabiegach.

P1330050_zpsniqtlu6m.jpg

Na koniec pozostało wymalować jeden bok na żółto i boczne osłony na niebiesko. I tu nie obyło się bez problemów - żółty bardzo słabiutko współpracował z aerografem, drapać też się nie chciał. Na szczęście prawie cały pójdzie do zamazania na czarno. Dopiero na zdjęciu zobaczyłem też, że żółty zapylił mi nieco włazy na kadłubie... no nic. Poprawimy.

P1330051_zpshvy8mz17.jpg

P1330059_zpswpsvsxa9.jpg

P1330064_zps4xuyqoay.jpg

Teraz pozostało wymalować białe pasy, czarne mazy i można lecieć z łoszami, filtrami i resztą. Trochę boję się napisów - miałem zamiar malować je z ręki aerografem - zastanawiam się czy dam radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Jak ci wyjdzie tak jak spychacz to już mi się podoba.

Nic nie wiem o żadnym spychaczu, ale o jakikolwiek by nie chodziło - ten będzie lepszy.

Miało być: Jak ci wyjdzie tak jak spychacz Bożo Wpożo to już mi się podoba. Zdrapki wyglądają ładnie i nie przesadzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ufff.... Co najgorsze do wymalowania, to chyba za mną. Muszę przyznać, że zadanie wymalowania aerografem napisów, które separatyści zostawili na burtach bewupa sprejem okazało się nie lada trudnością - rzecz nie rozbijała się może o sam sprzęt, a raczej brak wprawy. Utrzymać aero w jednej linii, nie za długo, nie za krótko, tak aby powstała równa linia bez kleksów - wymagało to kilku prób. Przydały mi się do tego dwa aerki - H&S malowałem czarne napisy, jeśli nie wyszły - szybkie przełączenie na chinola z wlaną farbą bazową i zamalowywanie... i tak parę razy. Chyba jednak poprawię jeszcze czarne napisy pędzlem, żeby były mniej "rozlane".

 

Pojawiły się też białe pasy identyfikacyjne i napis na falochronie - tu już bez cudowania, z pędzla. Przed zabezpieczeniem wszystkiego sidoluxem dorobiłem nieco zdrapek tu i tam.

 

Zanim przejdziemy do zdjęć modelu dodam, że w sieci pojawiło się właśnie jeszcze jedno zdjęcie tego wozu, jeszcze z czasów służby w 25. BOT.

id5652-06_zpscf1uwbve.jpg

A oto efekt moich prac:

P1330068_zpsnkrkmgzw.jpg

P1330074_zpssvt7d61w.jpg

P1330073_zpsmvs1my8z.jpg

P1330071_zpsmwwujz9l.jpg

P1330072_zpszcrdnu8a.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na chwilę spuściłeś model z oczu i cholerni graficiarze zniszczyli twoją pracę.... No nic, do kreta i od nowa

Szkoda zachodu - spróbuje zawalczyć z tym, co mam.

 

Figurantka jak na zdjęciu też będzie?

Nie przewiduję. Jeśli by nawet się znajdowała w pobliżu bewupa w momencie, gdy już został przyozdobiony przez "graficiarzy", to raczej nie byłaby już w tak dobrej formie jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.