Skocz do zawartości

BMP-1P z zimnego kotła pod Debalcewem. Trumpeter i s-ka 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

Walka trwa. ;) Do końca konkursu 3 tygodnie i wydaje mi się, że idealnie uda mi się zmieścić w tym terminie z malowaniem i skromna podstawką.

Model jest już po washu. Potraktowałem niektóre zakamarki nieco mocniej farbami olejnymi, żeby wyciągnąć mocniejsze cienie.

P1330087_zpsjnopgjth.jpg

P1330091_zpswsiel0an.jpg

P1330089_zps0g1lrj7l.jpg

Następnie niektóre powierzchnie, także przy pomocy olei, rozjaśniłem/przebarwiłem. Podmalowałem też nieco odprysków - pędzlem i gąbką.

P1330104_zpsywu1qoif.jpg

P1330101_zpsem3fvkgg.jpg

P1330102_zpsme37sazf.jpg

Gdy to wszystko podeschnie chyba psiknę model mgiełką matu/półmatu i wkroczymy z ostatecznym brudzingiem. Ewentualnie najpierw popracuję z wanną kadłuba, żeby móc już założyć gęsi i boczne fartuchy - obawiam się, że z ich dopasowaniem będzie sporo zabawy...

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jadę dalej z malowaniem. Aktualnie - popracowałem nad pierwszą warstwą syfów. Przy pomocy farb olejnych i paru specyfików AK narobiłem zacieków i plam. Złożyłem też gąsienice, boczne fartuchy, dokleiłem ppk - innymi słowy bewup stoi już o własnych siłach. Tak jak się spodziewałem dopasowanie fartuchów do fototrawionych zawiasów było mordęgą - przekleństw sypało się nie mniej niż rakiet z GRADów pod rzeczonym w tym temacie Debalcewem. Ale jakoś poszło.

P1330106_zpskdd3gnlf.jpg

P1330109_zpswjrpjrtq.jpg

P1330113_zpsh3mpetwq.jpg

P1330114_zpsw9xwiler.jpg

Teraz zamierzam tą pierwszą warstwę zabezpieczyć lakierem matowym i na to pójdzie reszta brudów.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzięki za opinie.

 

Dzisiejszą relację sponsoruje słowo "Zacieki".

 

Tymczasem podziałałem nieco więcej. Zabezpieczyłem to co miałem mgiełką z tamiyowskiego matu. Następnie przystąpiłem do robienia bazy pod pigmenty. Tu i ówdzie model pokryłem specyfikami AK - Africa Dust i Rainmarks for NATO tanks - czy to w formie plam, czy zacieków. Następnie wyraziste i cieniutkie zacieki malowałem farbami akrylowymi. Teraz może się wydawać, że niektóre z nich są "z niczego" - ale dy pojawią się pigmenty wszystko sie zgra.

P1330129_zpsyw5rg7xz.jpg

P1330133_zpsbxf54rxv.jpg

P1330131_zpsxwzzxqxg.jpg

Poza tym uzupełniłem nieco ciemne zacieki - przez dodanie wyraźnych i cienkich, również malowanych akrylami. Tu i tam farbkę mieszałem z sidoluxem żeby nadać plamom i zaciekom nieco "tłustości".

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Model jest już w zasadzie na ukończeniu. Pozostało zróżnicować błotko tu i tam, przetrzeć ołówkiem to i owo, taka drobna kosmetyka.

Przede wszystkim zależy mi na Waszej opinii nt. tego jak jest teraz

 

Przyznaję, że do brudzingu podszedłem dość eksperymentalnie - w zasadzie pierwszy raz poszedłem w bardziej "trójwymiarowe" efekty - połamane gałązki, liście, grudy ziemi, piachu i kurzu, etc. Może być

 

Teraz zamierzam stworzyć skromniutką podstaweczkę i lecimy do galerii.

P1330139_zpspe80lqd6.jpg

P1330145_zpsswd6dqmi.jpg

P1330149_zpsdurfmhiw.jpg

P1330143_zpshdbhxspj.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.