Skocz do zawartości

Finkregh, czyli lodowy smok po studencku [skala ok. 75mm]


dumapolski

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Witam

Konkurs to czas wspólnej zabawy, próbowania nowych rzeczy i dodatkowej motywacji, więc postanowiłem, że zamiast kolejnego samolotu czy czołgu, spróbuję zrobić coś, czego jeszcze nigdy nie robiłem - chcę zbudować dioramę przedstawiającą jaskinię lodowego smoka z Gothica II. Czeka mnie wyrzeźbienie smoka, Bezimiennego oraz jaskini. Zapytacie, dlaczego smok po studencku - po pierwsze dlatego, że od października zaczynam studia, więc chcę zrobić we wrześniu ile się da, a po drugie dlatego, że chcę zrobić coś z niczego. Diorama ma być od podstaw.

 

Oto regulaminowy "inbox"

 

gjl8w8fq6tsy.jpg

 

Smok i Bezimienny będą z modeliny, drut jest na szkielety, styropian na teren, papierowe ręczniki posłużą do rzeźbienia terenu i pewnie zrobię z nich strop jaskini. Z plastiku będę robił różne rzeczy w razie potrzeby. Jak widać, nie jest to model stricte plastikowy, ale ostatecznie po rozmowach z administracją zostałem dopuszczony do konkursu pod warunkiem, że przynajmniej 1 część będzie z plastiku

 

Na początek zacząłem rzeźbić smoka, ale prace nie są jeszcze zbyt zaawansowane.

 

k1vmyiekcgiv.jpg

u2hah1bhsylt.jpg

 

Nie mogę obiecać, że go skończę w terminie. Zapewne nie byłby to problem dla kogoś, kto się na tym zna, ale dla mnie to pierwsza taka praca. Poza tym, jak mówiłem, od października drastycznie zmniejszy mi się ilość wolnego czasu. Na pewno będę potrzebował porad w wielu kwestiach. Zapraszam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba stara i niegrająca zbyt wiele na kompie (poza Heroes 3) żądam wprowadzenia merytorycznego!~

 

Co to za smok, kto to Bezimienny i co to Gothika?

 

Smoka dane techniczne też poproszę - rozpiętość, ile ma w kłębie, czy układny, jak hodować i czym karmic. To forum modelarskie w końcu! ;)

 

Poza tym oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba stara i niegrająca zbyt wiele na kompie (poza Heroes 3) żądam wprowadzenia merytorycznego!~

 

Co to za smok, kto to Bezimienny i co to Gothika?

 

Smoka dane techniczne też poproszę - rozpiętość, ile ma w kłębie, czy układny, jak hodować i czym karmic. To forum modelarskie w końcu! ;)

 

Poza tym oglądam.

To nawet ja wiem co to Gothic II , osobiście preferuje III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie o dziewicach to efekt społecznej presji nastolatków na inicjację seksualną.

 

No realistycznie, co taka dziewica wnosi do diety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Gothic to seria gier, których fabuła opiera się na tym, ze ludzie toczą wojnę z orkami, przegrywają i tylko ty możesz odwrócić jej losy, ponieważ jesteś wybrańcem bogów. Wykonujesz różne misje, zabijasz potwory, niewygodnych ludzi, przynosisz różne, nieraz dziwne, rzeczy różnym, nieraz dziwnym, ludziom i ogólnie jesteś chłopcem na posyłki. Potem ten chłopiec na posyłki uczy się, przyłącza się do różnych gildii, poznaje coraz ważniejsze osoby. Ten scenariusz powtarza się w sumie w każdej części. Tutaj skupiamy się na części II, w której po poznaniu najważniejszych osób musisz pokonać smoki: 2 ogniste, lodowego, bagiennego i kamiennego. Gdy to zrobisz, w nagrodę będziesz mógł pokonać jeszcze smoka - ożywieńca Bezimienny to główny bohater tej gry, postać, którą sterujesz. Nie ma imienia, stąd taka ksywka.

 

Tak wygląda nasz smok:

250?cb=20150810145723&path-prefix=pl

Zdjęcie z pl.gothic.wikia.com

 

Dane techniczne: nikt go nigdy nie mierzył, ale jeśli przyjąć wzrost Bezia za 180cm, Finkregh powinien mieć ok 3 metrów wzrostu, rozpiętość skrzydeł podobna. Mimo, że był to smok lodowy, ział ogniem. Najsilniejszy spośród "zwykłych" smoków, silniejszy jest tylko ich przywódca, ożywieniec. W jego jaskini znajdował się skarb (podobnie jak i u innych) a także jajo. Jest to o tyle dziwne, że u smoków, podobnie jak u ludzi i innych żyjątek, za rozród albo składanie jaj odpowiadają samice, tymczasem wszystkie gothicowe smoki to samce i mówią o sobie w rodzaju męskim. Chyba, że to jakaś zakamuflowana opcja feministyczna...

Co do hodowli i karmienia, środowiskiem naturalnym Finkregha są okolice zimne i zaśnieżone, gdzie nie bardzo jest co jeść. Czas, jaki mija od pojawienia się smoków do ich śmierci z reki Bezia wynosi tydzień-dwa, zatem zwierzę tej wielkości być może jest w stanie wytrzymać tyle bez jedzenia. Przemawia za tym fakt, iż mimo, że ma dość chudą szyję, ogon i kończyny, posiada pokaźnych rozmiarów brzuch - może spuchł z głodu.

 

Postęp prac na dziś: Ciąg laszy oblepiania szkieletu modeliną. Jako, że smok ma duży brzuszek, figurka też powinna taki mieć. Więc musiałem go podtuczyć. Z powodu chwilowego niedoboru dziewic użyłem taśmy.

 

h550zvhw9na6.jpg

z0jojqcotufk.jpg

gmxnrif34uf6.jpg

 

Na drugim zdjęciu w porównaniu z groszem. Te dwie dziury na plecach to miejsca pod skrzydła. Jak widać, gdzieniegdzie popękała modelina i poodpadała zewnętrzna warstwa. Nie będę tego gotował po raz kolejny, po prostu nałożę na wierzch warstwę szpachli, w której spróbuję zrobić łuski. Tylko nie mam za bardzo pomysłu jak je zrobić. Pogrubię jeszcze szyję, zrobię głowę i ugotuję ten fragment po raz ostatni. Potem detale ze szpachli, plastiku itp. Skrzydła będą z plastiku, więc warunek będzie spełniony. Ogonek mu się oderwał, temu smoku... Muszę dorobić końcówkę.

 

Na razie to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jego jaskini znajdował się skarb (podobnie jak i u innych) a także jajo. Jest to o tyle dziwne, że u smoków, podobnie jak u ludzi i innych żyjątek, za rozród albo składanie jaj odpowiadają samice, tymczasem wszystkie gothicowe smoki to samce i mówią o sobie w rodzaju męskim. Chyba, że to jakaś zakamuflowana opcja feministyczna...

 

Skąd wiesz, może po prostu wygrali w sądzie rodzinnym opiekę nad małym? W bajkach to się zdarza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie się, że Bezimienny będzie dzierżył Szpon Beliara? Bo ja sobie tego inaczej nie wyobrażam

 

Dawać historię, chcę poczuć siarkę :-)

Gothic i Gothic II + dodatek gorąco polecam każdemu fanowi RPG, graficznie gra straszyła w dniu premiery ale fabułą mocno nadrabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Próbowałem zrobić smokowi mordkę, ale po ugotowaniu i próbie wsadzenia rogów cześć się pokruszyła. Poza tym smok chciał nauczyć się latać, ale ponieważ nie ma skrzydeł, upadł na ziemię tracąc dłonie, kilka pazurów z tylnych łap i końcówkę ogona. Aktualnie jestem na etapie kombinowania, jak w szpachli wyrzeźbić łuski.

 

Chcąc odpocząć od rzeźbienia wziąłem się za podstawkę. Smok wyszedł mi trochę duży, przez co jaskinia musiała być odpowiednich rozmiarów. Nie chcąc robić tak dużej dioramy postanowiłam trochę ją "przyciąć". W efekcie jest przedstawione tylko pół jaskini, dzięki temu można zajrzeć w dowolny jej zakątek. Zrobiłem z drutu szkielet i okleiłem go papierowymi ręcznikami nasączonymi wikolem. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale chyba jest dobrze. Wiem, że będę musiał dać jeszcze kilka warstw tych ręczników. Po oklejeniu strop stał się dość wiotki, przez co do zdjęć jest podparty. Nie mam pomysłu, co zrobić, żeby nie opadał. Najchętniej zrobiłbym coś w rodzaju kolumny, ale w jaskini były stalagmity, stalaktyty i żadnego stalagnatu. Strop jest dość mocno pofałdowany i nierówny. Zrobiłem to celowo, bo przecież w rzeczywistości jaskinie też nie są rzeźbione, ale nie wiem, czy mi wyszło. Zobaczymy, co będzie po kolejnych warstwach.

 

 

cmxzj3n8zuoy.jpg

7olqtulkz4xw.jpg

esyf4bji56gy.jpg

Nie wszędzie sięga białe tło, bo to jednak trochę duże jest ;)

 

W jego jaskini znajdował się skarb (podobnie jak i u innych) a także jajo. Jest to o tyle dziwne, że u smoków, podobnie jak u ludzi i innych żyjątek, za rozród albo składanie jaj odpowiadają samice, tymczasem wszystkie gothicowe smoki to samce i mówią o sobie w rodzaju męskim. Chyba, że to jakaś zakamuflowana opcja feministyczna...

 

Skąd wiesz, może po prostu wygrali w sądzie rodzinnym opiekę nad małym? W bajkach to się zdarza... ;)

 

Coś w tym może być ;)

 

Rozumie się, że Bezimienny będzie dzierżył Szpon Beliara? Bo ja sobie tego inaczej nie wyobrażam

 

Przyznam szczerze, że jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Ale vox populi, vox Dei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oklejeniu strop stał się dość wiotki, przez co do zdjęć jest podparty. Nie mam pomysłu, co zrobić, żeby nie opadał. Najchętniej zrobiłbym coś w rodzaju kolumny, ale w jaskini były stalagmity, stalaktyty i żadnego stalagnatu.

 

Przy takim temacie chyba nie trzeba być w 100% wiernym oryginałowi, a stalagnat to chyba najprostrze wyjście żeby podeprzeć strop Póki co ciekawie to wygląda, czekam na kolejną porcję zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.