Skocz do zawartości

T-34/85 - Cyber hobby 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pora na pierwsze fotki z warsztatu. Wczoraj nie miałem już siły ich wrzucać.

 

Na razie posklejane jest tylko zwieszenie wanny oraz lufa w jarzmie, reszta na sucho.

 

DSCF8820.JPG

 

Zrobiłem sobie też ruchome koła napędowe - będzie mi łatwiej wciągnąć gąsienicę.

 

DSCF8822.JPG

 

Co do cięcia błotników to chicałem właśnie uzyskać coś takiego

 

z15693635P%25252CRadziecki-czolg-z-niemieckimi-oznaczeniami-porzuco.jpg

Żródło: www.gazeta.pl (link od kolegi Radziecki 102)

 

I teraz nie bardzo wiem co mam wywalać ze swojego a co zostawić. Myślę że mocowanie błotnika - ten płaski element na przednim pancerzu mocowany dwoma śrubami powinienem usunąć. A co z tym elementem o dziwnym kształcie z boku blotnika (też na przednim pancerzu)? Do wywalenia?

 

DSCF8821.JPG

 

K.... Ludowe Wojsko ma być

 

Na schemacie poniżej jest jedna opcja dla Polaka, ale nie chciałem polskiego wozu robić takiego obszarpanego. Na Polaka miałem przewidzany ten drugi. Ale jak się będziecie upierać to mi jest "wsjo rawno".

 

10230230t3.jpg

Żródło: http://www.1999.co.jp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wychodzi iż wszystko do usunięcia tam masz, łącznie z tym kawałkiem pofalowanym, i zamiast tego dorobić płaskownik który jest widoczny i na lewej i prawej stronie płyty. Zaciągać ta dziurę szpachla która ma jest i zrobić po jednej śrubie, jak na zdjęciu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wcześniej nie zauważyłem tego warsztatu? Mea culpa! Pamiętaj ze robisz T34/85 a na focie z bagna jest model 43. Do malowania swoich T-ciakow używałem XF-58 rozjaśnianej żółtą ochra i biała.

http://www.worldwarphotos.info/gallery/ussr/tanks-2/t-34_tank/

Masz troszke fotek 34-ki do obejrzenia. Blotniki w tym modelu sa latwe do wykonania, jak znajde rysunki to podesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że na focie jest T34/ 76 mod.43. Kadluby się różnią, a ktoś mądrzejszy powie czym i z której fabryki jest Twój Teciak bo to również ma znaczenie. Przednia cześć blotnikow była przykrecana do płyty czołowej i spawana do blotnikow bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że na focie jest T34/ 76 mod.43. Kadluby się różnią, a ktoś mądrzejszy powie czym i z której fabryki jest Twój Teciak bo to również ma znaczenie. Przednia cześć blotnikow była przykrecana do płyty czołowej i spawana do blotnikow bocznych.

 

Przednie błotniki są przykręcane po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Prime portal znalazłem foty - oczywiście zamieszczam tylko w celach dyskusyjnych. No to już wiem jak ten błotnik był mocowany. Trzeba tylko do tego pofalowanego elementu kawałek z błotnika zostawić i będzie ok.

 

t-34_85_2006_04_of_83.jpg

 

t-34_12_of_30.jpg

 

t-34_20_of_30.jpg

 

t-34_22_of_30.jpg

 

Problemem natomiast będzie urwanie bocznego z lewej strony patrząc od przodu bo widać że był do boku spawane. Najwyżej utnę go wzdłuż linii zagięcia na całej długości.

 

Mocowanie tylnego też powoli się klaruje.

 

t-34_85_2006_20_of_83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu, które spotyka się i w sieci, polski "3123" ma ledwie widoczną część lewego przedniego błotnika, ale jest to ten typ (kanciaty, dzielony), pozbawiony segmentu ruchomego. O tyle więc obrazek czołgu wśród pokazanych schematów jest wiarygodny, Z pozostałymi może być różnie, a sprawdzić je nie tak łatwo. Można jednak podważać to czy owo. Do przełomu 44/45. używane były te błotniki w formie zaokrąglonej, więc już na sylwetkach obrazujących r. 44. coś jest nie bardzo.

Więc ten "3123" (i kilka podobnych wg zdjęć) może być godny polecenia, tylko nie wiem, czy model jest z kolei zgodny z wariantem kopułki na wieży czołgu. Jeśli w zestawie jest kopułka klasyczna, tzn. mniejsza, z dwuklapkowym włazem, to w porządku.

Co do wykonania błotników, może jednak nie rwać na siłę, tylko właśnie zrobić to wedle tego zdekompletowanego na "3123".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marcin, ale ja jakoś nie bardzo mam przekonanie do gięcia. W dodatku są trochę grube. Budowa nie wydaje się tak skomplikowana jak np. Pz.kpfw III lub IV więc może skuszę się jeszcze kiedyś na jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;No i go pociąłem. W zasadzie to wydaje mi sie że osiągnąłem to co zamierzałem. Trzeba będzie jeszcze troszkę gdzie niegdzie doszlifować.

 

DSCF8823.JPG

 

DSCF8824.JPG

 

DSCF8825.JPG

 

DSCF8826.JPG

 

DSCF8828.JPG

 

A takie coś mi córka wczoraj zrobiła - całkowity scratch:

 

DSCF8829.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych teciakach Dragon na szczęście daje przednie błotniki osobno.

A możesz napisać w jakich? Z tego co widziałem to wszystkie Dragona T-34/85 mają błotniki razem z kadłubem. Tak z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek bardzo ładnie ci to wyszło. Martwi mnie tylko ta krecha po pilniku na przednim pancerzu.

No zajechałem mu trochę bo się nie da na wszystkie płaszczyzny jednocześnie patrzeć. Ale już zaszpachlowane. Przynajmniej jeden docenił moją robotę, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... rzeczywiście się pomyliłem. Przednie błotniki są osobno w zestawach T-34/76 :/

Z ciekawością śledzę temat bo sam niedawno pozbywałem się ich z Tamiyowego teciaka i miałem sporo wątpliwości jak powinno to właściwie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mnie uspokoiłeś. Bo gdyby się okazało że zamiast szarpać się z tym przez 3 godziny mogłem mieć gotowca...

... bo sam niedawno pozbywałem się ich z Tamiyowego teciaka i miałem sporo wątpliwości jak powinno to właściwie wyglądać.

A gdzie warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.