Skocz do zawartości

T-34/85 - Cyber hobby 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Spoglądając na zdjęcia, nie sądzisz, że rezultat tak delikatnego rozjaśnienia zniknie po naniesieniu jakichkolwiek kolejnych zabiegów kolorystycznych?

 

Na przykładzie staruszka:

 

1. Bazowy kolor plus dość mocna modulacja.]

 

7m.jpg

 

2. Rezultat końcowy.

 

Pantera-8m.jpg

 

Pozdrawiam,

 

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy ja wiem? Jeden z ostatnich moich modeli też nie miał zbyt kontrastowych rozjaśnień q na koniec moim zdaniem nie wyszedł źle. Tak było po sido (etap ten sam na jakim jest Teciak)

 

DSCF8053.JPG

 

I w galerii koncowej:

 

DSCF8780.JPG

 

W twoim przypadku kamo powoduje utratę efektu. Ale u ciebie w dalszym ciągu wyraźnie ja widać. Zobacz np. na te małe pokrywy na komorze silnika i osłony wentylacji - kompletnie inne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy taka czerwona gwiazda na przodzie to nie wymysł amerykańskiego muzeum. Nie przypominam sobie żadnego zdjęcia T-34 które miało ją w takim miejscu.

Osobiście wybrałbym to z tymi oznaczeniami na lufie. Wydaje mi się dosyć nietypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaka to zrobię przy następnym bo mam drugi identyczny tylko w wersji Dragona. Nie chcę żeby nasz to taki obszarpaniec był. Tamten będzie miał komplet błotników.

Poszukam jeszcze po necie bo to czwarte malowanie z tymi czerwonymi gwiazdkami to bardzo by mi się podobało.

 

Spotter, co do ruskie zieleni to myślę że pod któregoś z tej fotki dałoby się kolor podpasowwć, he, he.

 

wuensdorf2klein.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie mogę. Kupiłem go za tak niemiłosiernie małe pieniądze że oddać go za takie to nierozsądne a sprzedać za cenę rynkową byłoby nadużyciem. Tym bardziej że chcę mieć też teciaka kompletnego.

Coś tam pewno znajdziesz, a AFV też ma dobre tyle że z wnętrzem - a mnie to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter to może zainteresuj się też modelem Dragona 6266. Ramki takie same a dodatkowo masz blaszkę z osłonami z łóżek i mocowaniem tylnych zbiorników. Przy okazji w instrukcji do tego modelu znalazłem malowanie z gwiazdkami na wieży, Schemat numerów podobny do opcji 5, ale mi bardziej podoba się to które sugerował Irgr. Więc postanowiłem że zrobię opcje 4 i gwiady. Jakby jednak kalki nie chciały współpracowac to bedzie opcja 5. Osiołkowi w żłoby dano...

 

10053526t3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra- fotki.

Kalki siadły mi bardzo dobrze, choć z jednej strony cyfra "3" jest większa niż pozostałe - no nie wiem czemu.

Przy przyklejaniu maski na gwiazdę przyćmiło mnie i żle sobie obliczyłem wysokość. Nie wiem o czym myślałem. Jak widać jedna jest wyżej a druga niżej. Trzeba bylo też kalki do tego dostosować. Trudno. Ale w sumie to na raz dwóch stron nie da się zobaczyć, he, he.

 

DSCF8883.JPG

 

DSCF8884.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wychodzi. A co do oznaczeń, to W książce Roberta Michulca pt. " T 34 Mityczna broń " na stronach 222 - 227 jest kilka fotek wozów z tej jednostki. I na wszystkich gwiazda jest za numerem, a wysokość oznaczeń sięga prawie na całą wysokość wieży. Na jednym zdjęciu widać numer namalowany z tyłu wieży najprawdopodobniej na kawałku brezentu. Ale nie zapominajmy, ze to była Armia Czerwona i czas wojenny więc pewnie nie wszystko było według szablonu. Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak ma być , że z jednej strony jest numer i gwiazda a z drugiej odwrotnie , dziwnie trochę

To sowiecki pojazd, nie musi być ani równo, ani logicznie, ani ładnie

 

Kalki siadły jak się patrzy. Bardzo mi się to Twoje malowanie z modulacją podoba, jest głębia obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.