Skocz do zawartości

T-34/85 - Cyber hobby 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe no fakt chyba ze dwa lata już...

działać działam cały czas, z tym ze nie za bardzo jest się czym chwalić, są lepsi

ale jak tak patrzę na tego twojego teta to nie powiem, kusi ;)

 

co do modelu to podoba mi się ten kolorek, fajny, żywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień "łosia". Rafał w swoim Shermanie zrobił, to i ja Teciaka wymaziałem. Ciężko zrobić dobre fotki bo po sido to się świeci jak psu ... i mi się refleksy robią. Kolor modelu to coś pomiędzy dwoma pierwszymi a ostatnim zdjęciem.

 

DSCF8885.JPG

 

DSCF8886.JPG

 

DSCF8887.JPG

 

Na pewno za szybko go nie skończę bo lada chwila konkurs rusza, ale może przynajmniej mi się uda obicia mu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przepis, ale i tak lepiej będzie malować model z grubsza pasującą zielenią, a nie bawić się w takie cyrki z mieszaniem dziesiątek farb, bo dla mnie to trochę groteska jest Nie było jednego przyjętego koloru w armii rosyjskiej, choć regulaminy taki kolor podawały, pod oznaczeniem 4BO, jako farba ogólnego stosowania. Natomiast, to co było w fabrykach lub warsztatach polowych to już inna historia. Zresztą skoro nawet w amii niemieckiej, tak mocno trzymającej się regulaminów, można znaleźć na ich sprzęcie kilkanaście odcieni Feldgrau czy Dunkelgelb, to co dopiero można powiedzieć o wojskach rosyjskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym WM z którego jest ten przepis, są pokazane dwa T-34 malowane 4BO setem od AK i wyglądają jeszcze inaczej. Dla mnie ten wymaga zbyt wiele odmierzania i mieszania =P

 

Kupa roboty

5 strzykawek z igłami za 2 zł i 2 minuty roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Rafał - 2 minuty roboty. Wystarczy podzielić procenty przez 5 i mamy liczbę kropel z każdej farbki:

11 kropli XF-61

4 krople XF-5

4 krople XF-8

1 kropla XF-13

+ kilka kropli X-22

a jak potrzebna większa ilość to mnożysz razy 2 albo 3 i masz gotowy słoiczek na kilka modeli. Zależy co kto lubi ja tam lubię "miksturki" robić i eksperymentować.

 

Skończmy ten temat farby bo zaśmiecamy Krzychowi warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzieciaki wróciły do szkoły, trochę więcej czasu wieczorem się zrobiło. No to próbuję zacząć działać. Na początek obicia. W następnej kolejności pójdą olejne.

Druga sprawa. Widzę że Google coś pochrzaniło z Picasą i nie wiem czy fotki będą dla was widoczne. W dalszym ciągu chciałbym używać ich serwisu, wiec jakby ktoś miał problem a ktoś znał rozwiązanie to proszę o instrukcje.

 

H__YPT8rjRFIy-uPsE-hd0iMubZDakns6ra4OcLc5NCFF1pCuVA2A1TTSpa7BM6G1euJTyi2c-kIw2S8YmSKvflo512xo1Y4LZ9UPPPFSxditFnoAr_yYTpXXN0m6Cxb2-p2Mepp6DMCnbWZ3xr06awmz9QDybyngdX3sacCMKbWE6hp9rtGQioKGqkVIpycAxVNpwxrdi-lEaZBrPv0wkMvTalVxTXgxROG6TRom84RdNgvXSCYwiQayXBen9U0VszRHLtcAaIBB_OLuGuar4ZbI9VhQYE5aGbdEN02FNMETWC0q5cYcqnhl69wvFakN0p0iq428fEzce1DyQKjRHXt823Fqo2hPo2R1aNNyTuKesMnAO38qeuWTSC-kH_PwFhmmgtn7F8U8DEZ_Yi3GHJuga7CdaN2I7WYlBCsrM2wPa7QPNdJM_yk5u61x4jRq2k8ge457anzxoXx6Sk7GdFIoWgm_j6yN70J9cplFbD4wWoy-qjEx6ruGG2ygAr2sdNwDxIX9qRZ9fi-RmbkIXgt41Gi6YxmQ7ZFwj3mpwuBIff6bxigiOb8Za9iF3a7KImGrMs4rQukyitN4GGkGLEk63RXZPP2rNfjnoCOsXVx22g-=w1024-h682-no

 

tReYYB5BJGtBuI-RzHnGnbflX16Bmu7eiZLEVow8WOt5uQH9Ejgab9Rha80fEbwmsxGekwUqg_dPI12RFcSAJnvuLfQeAEaQp9RfZmmahtu9b3dzzJjN7diMKYMLIS6dl83BAl7JqX8UGHGmTvtqXRz0QmV2t9JA3PNdDn5GnzGWZiMylJX8PD8lPkUioeWBtg2N1mhwN2zenPUV5QVuSSTmMkCAtRj-8hJvO5-k0GJBCZOsN2cT6_K747g1CehlbtvtTe8tVsgKpM-OGFYvryDv0MxVJxpCnA2C4IyB961UZAMzddFaZnLykG0BmShWnkTZ2I_EqqQomPt3SJwL-ze29DoVeKoA3Xzvs17waF5i0cgn6HOYs1wvl94Cv0UAGtjhT7c08HOUXgK6kX15EgvbbkpwYd9-lVIHlONd9efWldt4xzX45Msa1ZOapi9L8A8U7sNu60eaVKdIH40t0L-XMnZW4tF8qLUyQtOEfaRMWVM1WhvoVM4pzGbsUtQEY-XpoxyC5LZpbG42_iwYq2YS2gL1K3l8Ii9kmN-BVD11EkQBgUDHFNaTh40hTkAOPMiDiuLijjQjc79P-iN8cmL-Z-p_JdSRzyyWwPW1GPDGEXEm=w1024-h682-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Widzę że Google coś pochrzaniło z Picasą i nie wiem czy fotki będą dla was widoczne. W dalszym ciągu chciałbym używać ich serwisu, wiec jakby ktoś miał problem a ktoś znał rozwiązanie to proszę o instrukcje.

GOOGLE nie będzie wspierać już Picassy. Więc spierdzielaj na jakiś inny serwer/hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Google coś pochrzaniło z Picasą i nie wiem czy fotki będą dla was widoczne. W dalszym ciągu chciałbym używać ich serwisu, wiec jakby ktoś miał problem a ktoś znał rozwiązanie to proszę o instrukcje.

U mnie działa po staremu, normalnie dodaję fotki na Picasę, wrzucam w neta i bez problemu można wklejać na forum.

Różnica jest tylko taka, że zdjęcia zamiast do web album trafiają do archiwum, a z niego przez Picasa html.com bez zmian.

Oczywiście te fotki są też na Google Photos w albumach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie fotki do dobrze.

Marcin piła jest, tylko maluje się osobno. Pod koniec ją przykleję.

 

A teraz takie pytanie. Jak widzicie brak u mnie błotników. Raczej wątpię że malowali wszystko osobno a potem przykręcali błotniki. Podejrzewam że pod blotnikami był kolor podkładu a może wręcz czysta stal. Kolega na innym forum malował w kolorze powiedzmy mini. Co sugerujecie, jaki kolor zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.