Jump to content

T-34/85 - Cyber hobby 1/35


Recommended Posts

Witam

 

Nowy rok, poprzedni model skończony pora na nowy. Tym razem postanowiłem wypełnić obietnicę daną Marcinowi (Markuz) i będę kleił ruska.

 

DSCF8818.jpg

 

Jako że mam też Dragonowską wersję tego modelu, to w tym mam zamiar wyciąć przednie i tylne błotniki aby wyeksponować gąsienice. Mam też kilka dodatków:

 

DSCF8819.JPG

 

DSCF8819a.JPG

 

Ktoś pewno teraz pomyślał że mi się dubel wkleił? Nic podobnego. Właśnie wygrzebałem mój stary aparat i zrobiłem nim fotkę porównawczą oby wam pokazać że prawie wszystkim da sie fotki zrobić. I tak fotka pierwsza to Fuji FinePix HS30EXR z 16M matrycą a drugo to starusieńka Minolta Dimage Z1 z 3.2M. Moja komórka ma zatem 4-krotnie większą matrycę. A róznica w jakości zdjęć ledwo widoczna, prawda?

 

To tyle o fotkach, teraz pytanie o farby. Jako że maluję farbami Tamiya to zna ktoś może jakąś mieszankę dającą ruską zieleń? Słyszałem o użyciu XF-65 Field Grey, XF-67 Nato green, XF-13 J.A. green.

 

Pierwsze fotki z warsztatu już niedługo. Zobaczymy wiec co mi wyjdzie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wreszcie rusek, brawo.

 

Właśnie wygrzebałem mój stary aparat i zrobiłem nim fotkę porównawczą oby wam pokazać że prawie wszystkim da sie fotki zrobić. I tak fotka pierwsza to Fuji FinePix HS30EXR z 16M matrycą a drugo to starusieńka Minolta Dimage Z1 z 3.2M. Moja komórka ma zatem 4-krotnie większą matrycę. A róznica w jakości zdjęć ledwo widoczna, prawda?

Ha, ja do tej pory użytkuję Minoltę Z10 i ten aparat jest nie do zajechania. Przeżył ze mną niejeden wyjazd w góry, latem, zimą, w deszczu, słońcu, parę upadków i wciąż, nawet na automacie, może zawstydzić niejeden sprzęt z większą ilością mpix.

 

Niestety, co do zdjęć modeli po prostu nie każdemu się chce, a zdjęcie "telefonem robione na szybko" z dywanem w tle to "idealne" wytłumaczenie.

Link to post
Share on other sites

Figsy to ciągle niewiadoma. Jeszcze nie wiem czy będą. A czy bogaty? Oryginał Dragona ma blachy i metalową lufę w zestawie. Tutaj gąsienice są w ramkach, ale nawet Magic tracki wymieniam na Friule. W każdym razie coś z aftermarketu trzeba dodać.

Co do fotek - to właśnie taki był mój cel. Ostatnio mamy dużo nowych kolegów i niekiedy fotki nie należą do najlepszych. A przecież na ich podstawie oceniamy pracę.

Link to post
Share on other sites

photofunky.gif

 

No to zasiadam i podziwiam.

W kwestii farb nie doradzę maluje AK i Vallejo.

Podstawka i kilku pozorantów zdecydowanie zalecane.

Malowanie planujesz RKKA czy może LWP?

 

Mój warsztat z T-34/76 czeka, aż reszta zaginionych części (konkretnie wanna kadłuba) dotrze z Hong-Kongu. Obsługa klienta w Dragonie działa dość opieszale, ale jestem dobrej myśli.

Link to post
Share on other sites

Czekałem aż zaczniesz jakiegoś ruska. I ciesze się, że to akurat T-34. Dla mnie najładniejsza ruska maszyna. Do tego przyjemność ogladania twoich warsztatów, niebywały kunszt i mamy z tego kolejny warsztat który będę pożerał z zaciekawieniem

Link to post
Share on other sites

Marcin, cały czas czekam na postępy. Raczej coś chyba z pudła wybiorę.

 

W temacie malowania polecisz na poziom Gorlocka, czy wyżej w kosmos???

Jego poziom jest nieosiągalny dla mnie. Będzie na pewno słabiej. Co nie znaczy że nie będę się starał. Gorlock jest dla mnie niedoścignionym wzorem.

 

Postaram się was nie zawieść.

Link to post
Share on other sites

Fajnie że nie trzeba było długo czekać na Twój kolejny warsztat. Z dodatków to uważam że masz wszystko co konieczne, ale szkoda że nie pokusiłeś się o boczne błotniki.

Mój T-34/76 z konkursowego warsztatu stoi nie ruszony od kiedy zorientowałem się że Dragon zapomniał wrzucić do pudełka jednej ramki. Tak więc mam nadzieje że ten temat zmotywuje mnie by powrócić do swojego Teciaka i rozwiązać jakoś ten problem =P

Link to post
Share on other sites
Wybrałeś malowanie ,może jakiegoś Jugola.

Możesz coś bliżej, jakieś info odnośnie malowania bądź kalek?

 

Widzów coraz więcej, a zdjęć brak. Obiecuję że jeszcze chwila i biorę się do roboty.

Link to post
Share on other sites

Mały offtop do znawców teciakow, który model w 35, nadaje sie do zrobienia wersji powojennej wykorzystywanej w walkach grecko-tureckich w latach 60? , gdzieś mi wpadł artykuł w oko o tym konflikcie i były tam zdjęcia teciakow z M2 browningiem na wieży, ktoś coś sie orientuje w temacie??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Postaram się, choć na początku za dużo nie ma co pokazywać. Jutro foty, bo dziś coś tam pokleiłem.

Czy ktoś ma jakieś fotki jak powinien wyglądać kadłub że zdemontowanymi przednimi i tylnymi błotnikami? Mam jakieś tam pojęcie co wyciąć, ale lepiej byłoby zobaczyć na fotce. Jestem w trakcie przekonywania netu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.