Skocz do zawartości

T-34/85 - Cyber hobby 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

GS - Green Stuff od Citadel, moim zdaniem jedno z najprzydatniejszych "narzędzi" w modelarstwie =P

 

Fajnie że T-34 idzie do przodu, może uda Ci się go skończyć w ciągu miesiąca i wystartować od razu z kolejnym modelem w konkursie^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go może rok? Kiedyś używałem Tamiya w żelu i wydawało mi się że jest bardzo dobry. Przy okazji kupię znowu i wypróbuję. Na razie zostawię te plastiki i skupię się na malowaniu. Może w tym tygodniu uda się bazę położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to pomalowałem. Na razie tylko baza. Wymieszałem sobie taki Russian Green by Bazylms - Tamiya XF-55 + XF4 w stosunku 2:3. Kolor jest taki:

 

DSCF8875.JPG

 

Zastanawiam się czy taki bazowy zostawić czy raczej prysnąć mgiełką Dark Green i iść kierunku czegoś takiego:

 

DSCF8878.JPG

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...... to tradycyjne Polskie slowo na wszystko. Moj napisany w sprawie filtrow post wcielo... Wiec ... Uzywam do Ruskiej pancerki P245 MiG-a lecz niestety mi sie konczy dlatego robie teraz filtry z Raw Umber i Sienna Natural rozcienczane Tinner for wasches ( tez MIG-a ) proporcje to 1:9 - 1:11 . Niestety stare foty szlag trafil wiec, wiec efektow tych zabiegow nie pokaze. ( I tak je widziales na innym Forumie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...... to tradycyjne Polskie slowo na wszystko. Moj napisany w sprawie filtrow post wcielo... Wiec ... Uzywam do Ruskiej pancerki P245 MiG-a lecz niestety mi sie konczy dlatego robie teraz filtry z Raw Umber i Sienna Natural rozcienczane Tinner for wasches ( tez MIG-a ) proporcje to 1:9 - 1:11 . Niestety stare foty szlag trafil wiec, wiec efektow tych zabiegow nie pokaze. ( I tak je widziales na innym Forumie)

 

Ale mieszasz raz ten raz ten czy oba i rozcieńczasz?

Rozumiem że chodzi o farby olejne dla plastyków?

Jeżeli tak to farby olejnej o kolorze sienna natural nie znalazłem :(

 

Thinner for washes MIG-a też niedostępny w sklepach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek fajny kolorek ci wyszedł (ten na pierwszej fotce)

Trochę podobny do AK1031 Russian 4BO Base który zastosowałem na SU122.

Jeśli chodzi o filtry to ja kładłem najpierw żółty a potem po całości burnt umbra silnie rozcieńczony.

Maluj dalej , rosyjska zieleń jest bardzo dobrym polem do eksperymentów, a margines błędu jest bardzo szeroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę go pocieniowałem i dostał sido. Zrezygnowałem z filtrów (bo bardzo ich nie lubie robić). Wydaje mi się że efekt jest ciekawy, choć wiem że kontrasty nie są za mocne. Sądzę jednak że powinno być ok. Tak wyglada (fotki ciężko ładne zrobić bo sido skutecznie daje połysk).

 

DSCF8881.JPG

 

DSCF8882.JPG

 

Teraz kwestia kalek. Model zasadniczo nie ma przedstawiać konkretnej maszyny. Z oznaczeń z planszy pod spodem podobają mi się obcja 2 i 3.

 

10230230t3.jpg

 

Ciekawą opcją jest jednak to zdjecie:

 

T-34-85_04.jpg

 

Podoba mi się opcja gwiazd. W tym wypadku skłaniał bym się ku pozycji 4 i gwiazdach jak na zdjeciu powyżej. Ewentualnie opcja 5 lub 2, ale w tej drugiej musiałbym zmienić pozycję tego trójkątnego oznaczenia. Same gwiazdy sobie wymaluję. Powiedzcie że wam też się ten pomysł podoba - bo chyba i tak w ten sposób to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.