Skocz do zawartości

Bytom 2016


MFPMR Bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślałem, jednak to co chciałem wystawić nie bardzo się da jakoś do UE wkleić.

 

Pierwsze to A-6A a drugi model to F-4J więc jak myślę jestem bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za odpowiedz.

Jak widzę po przestudiowaniu regulaminu nie mogę wziąć udziału w konkursie więc pozostaje mi pojechać i oglądać.

 

Dareczku

Spokojnie wystawiaj. Nikt Cię nie zmusza do wystawiania w kategoriach konkursowych. Swoje modele wystawiasz po prostu w kategoriach festiwalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz.

Jak widzę po przestudiowaniu regulaminu nie mogę wziąć udziału w konkursie więc pozostaje mi pojechać i oglądać.

 

Dareczku

Spokojnie wystawiaj. Nikt Cię nie zmusza do wystawiania w kategoriach konkursowych. Swoje modele wystawiasz po prostu w kategoriach festiwalowych.

 

A widzisz? To wszystko wyjaśnia po prostu próbując zrobić rejestrację elektroniczną możliwość jest tylko na te "Perły i Europę" więc zgłupiałem.

Czyli tak czy siak muszę rejestrować się na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, jak Ci bardzo zależy na pucharze UE to co z Lightningiem F.6, Tornado czy Eurofigterem? Przecież pasują do kategorii samolotów UE. Wedle mojego rozeznania nawet polskie MiG-21, MiG-23 i "zwraczały" MiG-17 by się łapały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, jak Ci bardzo zależy na pucharze UE to co z Lightningiem F.6, Tornado czy Eurofigterem? Przecież pasują do kategorii samolotów UE. Wedle mojego rozeznania nawet polskie MiG-21, MiG-23 i "zwraczały" MiG-17 by się łapały.

 

Chciałem pokazać coś nowego, specjalnie na tą okazję przygotowuje Phantoma w konwencji A-6 jednak faktycznie błąd leży po mojej stronie ponieważ zbyt późno zapoznałem się z regulaminem.

 

Ale wystawię modele na festiwalu i będzie ok a co ważne będę miał szanse spotkać znajomych.

Niektórych nawet już w podróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Tak jak Andrzej powiedział. Zgłaszasz w normalniej kategorii festiwalowej i po temacie

 

Ale już nie ma problemu wszystko jest wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Również wybieram się do Bytomia. W tym roku pierwszy raz będę wystawiał modele (raz się żyje). W związku z tym mam pytanie natury organizacyjno - logistycznej, mianowicie jak przewozicie swoje modele, jak je zabezpieczacie itp.

Pytam, bo jak już wspomniałem będzie to mój pierwszy raz, a chciałbym dowieźć moje wypociny w jednym kawałku. Chcę przewieźć dwa modele: samoloty w skali 1:48, jadę samochodem.

Pozdrawiam

Inwencja modelarzy w tym względzie jest niesamowita. Swoje modele generalnie transportują we wszelkiego rodzaju pudełkach. Ja np. swoje modele czołgów w różnych skalach transportuję w plastykowych pudełkach zakupionych w Leroy Merlin. A miejsca między modelami wypełniam folią bąbelkową. Przykrywam to też folią bąbelkową. Przykrywam wiekiem. Ale i tak zawsze przy sobie mam klej, bo mimo takich zabezpieczeń zawsze jest niebezpieczeństwo, że coś się uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie...

Ale na 90% pojadę w przyszłym roku

Z 3City parę kilometrów jest, a ulepy tylko 2.

 

Co za różnica czy 1 czy 3 ulepy wystawisz, a moze żaden. Masz czas tylko, Przyjedź, będziesz żałować ze Sie nie zjawileś. zobaczysz, bo klimat jest fest.

Wsiadasz w pedolino i wio, wysiadasz 10 minut drogi od dworca w Bytomiu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie...

Ale na 90% pojadę w przyszłym roku

Z 3City parę kilometrów jest, a ulepy tylko 2.

 

no a tylko dwa możesz zgłosić w klasie - także wsiadaj w pierdolino i przyjeżdżaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie...

Ale na 90% pojadę w przyszłym roku

Z 3City parę kilometrów jest, a ulepy tylko 2.

 

Dojedź pociągiem do Gniezna resztę oferuję u mnie w aucie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo 2 lata temu jeden model zgarnął i CD i EU.

Ta kwestię doprecyzowaliśmy w zeszłym roku. Wyraźnie w regulaminie zaznaczone są kategorie które kwalifikują się do EU. Jeśli sędziowie stwierdzą inaczej i wytypują model z CD, to będą musieli ręcznie wypisać dyplom, bo system informatyczny na to nie pozwoli (zgodnie z założeniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Również wybieram się do Bytomia. W tym roku pierwszy raz będę wystawiał modele (raz się żyje). W związku z tym mam pytanie natury organizacyjno - logistycznej, mianowicie jak przewozicie swoje modele, jak je zabezpieczacie itp.

Pytam, bo jak już wspomniałem będzie to mój pierwszy raz, a chciałbym dowieźć moje wypociny w jednym kawałku. Chcę przewieźć dwa modele: samoloty w skali 1:48, jadę samochodem.

Pozdrawiam

Jak kiedyś podpatrzyłem i z powodzeniem stosuję prosty patent. Model (samolotu) kładę najczęściej "na plecach" (jeśli nie ma tam drobnych, wystających elementów) na kawałku styropianu i mocują wbijając kilka wykałaczek pod lekkim kątem (przy kadłubie, skrzydłach). Czasem między model a wykałaczkę daję ręcznik papierowy, żeby farba się nie poobcierała. Niektórzy mają specjalne podstawki, do których mocują modele gumkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo 2 lata temu jeden model zgarnął i CD i EU.

Ta kwestię doprecyzowaliśmy w zeszłym roku. Wyraźnie w regulaminie zaznaczone są kategorie które kwalifikują się do EU. Jeśli sędziowie stwierdzą inaczej i wytypują model z CD, to będą musieli ręcznie wypisać dyplom, bo system informatyczny na to nie pozwoli (zgodnie z założeniami).

 

OK. Dziękuję za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.