Skocz do zawartości

Bytom 2016


MFPMR Bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie do kwestii:

"Warunkiem jednak jest, aby te modele posiadały kamuflaż i oznaczenia krajów członkowskich UE używane po II Wojnie Światowej, co musi być odpowiednio udokumentowane."

W jaki sposób udokumentowane? Czy zdjęcie danego egzemplarza sprzętu jest potwierdzeniem że dany egzemplarz wyglądał tak czy inaczej?

Czy też wymagana jest dokładniejsza dokumentacja? A jeśli tak to do jakiego stopnia?

Poza tym inna kwestia mnie interesuje, może nieco prozaiczna - "do lotu" z kabiną zamkniętą czy może być otwartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam małe pytanie do kwestii:

"Warunkiem jednak jest, aby te modele posiadały kamuflaż i oznaczenia krajów członkowskich UE używane po II Wojnie Światowej, co musi być odpowiednio udokumentowane."

W jaki sposób udokumentowane? Czy zdjęcie danego egzemplarza sprzętu jest potwierdzeniem że dany egzemplarz wyglądał tak czy inaczej?

Czy też wymagana jest dokładniejsza dokumentacja? A jeśli tak to do jakiego stopnia?

Poza tym inna kwestia mnie interesuje, może nieco prozaiczna - "do lotu" z kabiną zamkniętą czy może być otwartą?

 

 

Na ostatnie pytanie jest odpowiedz w regulaminie "Gotowe do lotu" kabina może być otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań:

Czy w Czarnych Diamentach może wystartować model samolotu bojowego w skali 1:144?

Czy sędziowie dopuszczają załączenie dokumentacji modelu na CD? Czy raczej konieczne jest drukowanie zdjęć z budowy modelu?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się z synem - raczej na jeden dzień. Wyjazd w sobotę rano - gdyby ktoś chciał się zabrać z Poznania - zapraszam. Będę jechał przez Wrocław, więc po drodze też mogę kogoś zabrać. Mam 2-3 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do organizatora:

 

Czy w konkursie EU mogą brać udział jedynie modele samolotów w skali 1:48? nie mam możliwości rejestracji modelu w innej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Organizatorów:

Chciałbym w Bytomiu pokazać modele silników do Porsche 356.

Kończę trzeci egzemplarz: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=51773&start=120

Silniki są w skali 1:24. Nie są przeznaczone do montażu w modelach, tylko do ekspozycji na stojakach.

W jakiej klasie powinienem je zgłosić ? Czy mogę je zgłosić jako jeden model (będą eksponowane wspólnie, na jednej podstawce) ?

 

P.S.

Bardzo żałuję, że można zgłosić tylko dwa modele w klasie

Mam więcej do pokazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze wiecej znaczy lepiej dla ogladajacych, ale chyba nie do sedziowania, zawsze mi sie podobaly suto zastawione stoly w bytomiu modelami, teraz gdy jest po jednym mniej na glowe (wystawiajacych z roku na rok coraz wievej widac) moze i mniej do ogladania bedzie, ale na wyzszym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Organizatorów:

Chciałbym w Bytomiu pokazać modele silników do Porsche 356.

Kończę trzeci egzemplarz: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=51773&start=120

Silniki są w skali 1:24. Nie są przeznaczone do montażu w modelach, tylko do ekspozycji na stojakach.

W jakiej klasie powinienem je zgłosić ? Czy mogę je zgłosić jako jeden model (będą eksponowane wspólnie, na jednej podstawce) ?

 

P.S.

Bardzo żałuję, że można zgłosić tylko dwa modele w klasie

Mam więcej do pokazania

 

Ponawiam pytanie. Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnictwo odpada w końcu to silniki samochodowe.

Osobno też odpada, bo silniki są trzy, a zgłosić można tylko dwa modele w klasie.

 

Dlatego proszę Organizatorów o rozwiązanie problemu. Rozumiem, że pracy mają mnóstwo przed imprezą, ale miałem nadzieję, że jednak ktoś odpowiedzialny napisze mi słowo wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim pytaniem zwróciłem się za pomocą arkusza kontaktowego imprezy myślę że szybciej doczekam się odpowiedzi niż przez forum.

Może także spróbuj zadać pytanie poprzez formularz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim pytaniem zwróciłem się za pomocą arkusza kontaktowego imprezy myślę że szybciej doczekam się odpowiedzi niż przez forum.

Może także spróbuj zadać pytanie poprzez formularz.

 

Masz rację

Tak zrobię

Dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć tam konto a nie wolno mi więc muszę liczyć na odpowiedz drogą mailową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w tym roku nie zaliczam się do ścisłych organizatorów, ale postaram się udzielić kilku odpowiedzi:

1. Cezarek napisał: "Mam małe pytanie do kwestii:

"Warunkiem jednak jest, aby te modele posiadały kamuflaż i oznaczenia krajów członkowskich UE używane po II Wojnie Światowej, co musi być odpowiednio udokumentowane."

W jaki sposób udokumentowane? Czy zdjęcie danego egzemplarza sprzętu jest potwierdzeniem że dany egzemplarz wyglądał tak czy inaczej?

ODP. Tak wystarczy zdjęcie.

2. Żona modelarza zadała pytania: "Witam,

Mam kilka pytań:

Czy w Czarnych Diamentach może wystartować model samolotu bojowego w skali 1:144?

Czy sędziowie dopuszczają załączenie dokumentacji modelu na CD? Czy raczej konieczne jest drukowanie zdjęć z budowy modelu?

ODP. Zgodnie z regulaminem w kategorii lotniczej jedynie mogą wziąć udział modele w skali 1:72 i 1:48

Co do dokumentacji to dokumentacja ma być w wersji drukowanej, jednym z kryteriów oceny jest porównanie modelu z dokumentacją i zdjęciami oryginału modelu. Nikt z sędziów nie będzie miał czasu ani laptopa do przeglądania dokumnetacji w formie pdf.

3. KRL napisał "Czy w konkursie EU mogą brać udział jedynie modele samolotów w skali 1:48? nie mam możliwości rejestracji modelu w innej skali."

ODP. Nie, nie mogą w CD lotnictwo bać udziału modele w innych skalach niż 1:72 i 1:48

 

4. Coppercat - Twoje modele silników proponuję zgłosić do kat. I - i wszystko inne co chcecie pokazać - co ilości silników to można wybrnąć tak:

- zgłosić jako kolecje

-zgłosić dwa konkursowe i jeden poza konkursem

 

To są moje podpowiedzi.

Pozdrawiam o do zobaczenia w Bytomiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 1:32 w EU nie da się zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

 

4. Coppercat - Twoje modele silników proponuję zgłosić do kat. I - i wszystko inne co chcecie pokazać - co ilości silników to można wybrnąć tak:

- zgłosić jako kolecje

-zgłosić dwa konkursowe i jeden poza konkursem

 

To są moje podpowiedzi.

Pozdrawiam o do zobaczenia w Bytomiu

 

Dzięki Marcin za wyjaśnienia

W Bytomiu się oczywiście widzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś info o tym: "Pokazy o 13:30 i 15:30 w sali audio na piętrze"

Jakie to będą pokazy? Na stronie ani na FB zero informacji na ten temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do organizatora:

 

Czy w konkursie EU mogą brać udział jedynie modele samolotów w skali 1:48? nie mam możliwości rejestracji modelu w innej skali.

Moga brac te, które są zaznaczone na niebiesko w regulaminie. zapraszam do zapoznania się z informacjami na naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.