Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

odcień brei wymieszanej z kupą jaką były malowane 'milicyjne' uazy zamierzasz uzyskać w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 527
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

tombie01 napisał:
odcień brei wymieszanej z kupą jaką były malowane 'milicyjne' uazy zamierzasz uzyskać w jaki sposób?

Gdzieś chyba na drugim dużym forum, wyczytałem że można malować farbką "Polish Khaki I" z Pactry, ale ktoś wpadł na pomysł, zrobił porównanie odcieni i napisał że najbardziej zbliżony kolor to "Olive Drab". Posiadam obydwie farbki, tak że jak będę malował, to gdzieś zrobię próbę i porównam "tak na oko". No a jak nie to będę mieszał, trochę tego + szczyptę tego i jakoś wyjdzie.

 

Imku46 jak zrobię ściągany brezent, to wnętrze będzie widoczne w jakimś tam stopniu.

 

Wrzucam to zdjęcie o którym wspominałem wczoraj. Jest to wnętrze Fiata 125p, mam jeszcze wnętrze Nyski i jest tam tak samo rozstawiony sprzęt oprócz tego białego radiotelefonu.

DkORWH1.jpg

Zdjęcie z internetu

 

Czy czarna "gruszka" obok stacyjki jest od CB?

Biała słuchawka to radiotelefon, do czego on służył?.

Ten czarny mikrofon służył do przywoływani do porządku z wnętrza samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers napisał:
Witam.
tombie01 napisał:
odcień brei wymieszanej z kupą jaką były malowane 'milicyjne' uazy zamierzasz uzyskać w jaki sposób?

Gdzieś chyba na drugim dużym forum, wyczytałem że można malować farbką "Polish Khaki I" z Pactry, ale ktoś wpadł na pomysł, zrobił porównanie odcieni i napisał że najbardziej zbliżony kolor to "Olive Drab". Posiadam obydwie farbki, tak że jak będę malował, to gdzieś zrobię próbę i porównam "tak na oko". No a jak nie to będę mieszał, trochę tego + szczyptę tego i jakoś wyjdzie.

 

Imku46 jak zrobię ściągany brezent, to wnętrze będzie widoczne w jakimś tam stopniu.

 

Wrzucam to zdjęcie o którym wspominałem wczoraj. Jest to wnętrze Fiata 125p, mam jeszcze wnętrze Nyski i jest tam tak samo rozstawiony sprzęt oprócz tego białego radiotelefonu.

DkORWH1.jpg

Zdjęcie z internetu

 

Czy czarna "gruszka" obok stacyjki jest od CB?

Biała słuchawka to radiotelefon, do czego on służył?.

Ten czarny mikrofon służył do przywoływani do porządku z wnętrza samochodu?

 

Ta czarna gruszka to gruszka od zestawu Radmor FM-306 (to białe z 3 pokrętłami). Natomiast słuchawka telefoniczna od zestawu Radmor 3001 - czarna skrzynka z czerwonym przyciskiem i głosnikiem z prawej strony. Nie rozpoznałem tego białego czegoś nad Radmorem 3001 a za FMką - być może to jakiś wzmacniacz mocy. Te radia dużo W w eter nie potrafiły "dmuchnąć".

 

W sieci jest mnóstwo zdjęć tych zestawów, z pewnością po powyższych nazwach coś znajdziesz. Nawet na allegro czasami można było kupić 😉

 

Czemu dwa zestawy ? Będę strzelał - podejrzewam, że obydwa zestawy pracowały w innym zakresie częstotliwości. Dla przykładu w dzisiejszych czasach Policja może używać częstotliwości 149,350-149,9875 MHz, 164,525 - 167,475 MHz i 172 - 173,925 MHz w paśmie VHF.

 

CB - pracuje w zakresie fal HF - 11 m - 27MHz - 26.065 - 27.995 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Witam.

W wolnych chwilach dłubię przy UAZie. Nie wiele udało mi się zrobić przez święta, ale jakiś postęp w pracach jest.

Do ramy zamontowałem poprzeczki, resory piórowe, zderzaki, hak holowniczy i układ wydechowy.

cdj1uHg.jpg

 

iSd88bl.jpg

 

8BDSS1f.jpg

Skleiłem też obydwa mosty napędowe i na sucho przymierzyłem do ramy.

dxOTCCA.jpg

 

8i4shxM.jpg

 

uisIR42.jpg

Do ściany grodziowej doszła nagrzewnica.

h7oQlj9.jpg

Oraz podstawa mocowania akumulatora i serwo.

wmjWLir.jpg

Cewka otrzymała przewody.

yN0rcRu.jpg

Do silnika doszedł gaźnik, filtr powietrza

MnU6NTa.jpg

Silnik połączyłem na stałe ze skrzynią.

TJj0DiH.jpg

Skleiłem akumulator

Wza10sp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Kolejna porcja zdjęć z budowy.

 

Silnik otrzymał przewody wysokiego napięcia, paliwowe i od powietrza.

wOCdju6.jpg

 

a8mpKPr.jpg

Do ściany grodziowej doszły pedały.

yS3kVHX.jpg

Skleiłem też siedzenia kierowcy i pasażera.

oKPBbj4.jpg

Próba rozstawu prowadnic.

IxoLMgS.jpg

W desce wywierciłem otwory na uchwyt i na przewód do CB.

KwggW3K.jpg

W przedziale "bagażowym" wkleiłem wzmocnienia z obu stron jeszcze czeka je obróbka.

GKuCKs3.jpg

Uaz otrzymał grill.

ALCq1EI.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Do silnika dołożyłem jeszcze kilka przewodów oraz pomalowałem go podkładem. Powoli zabieram się za malowanie kolorem docelowym.

B7Xjfc9.jpg

 

5rC2hzS.jpg

 

e9XUizr.jpg

Rama i chłodnica też zostały zapodkładowane.

CKOyFpR.jpg

 

5eZvVEM.jpg

Do deski dorobiłem uchwyt pasażera.

BfKdBx5.jpg

Przekaźnik, regulator i przerywacz otrzymały przewody elektryczne.

Oz4Kby6.jpg

Zamontowałem elementy lamp przednich z przewodami. Komora silnika też została zapodkładowana.

q3iLbYY.jpg

 

FvZ9MFI.jpg

Dokleiłem "zamki" osłony silnika.

Gls62kc.jpg

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Panzer Machine napisał:
Czy mógłbyś napisać jakiej żyłki użyłeś - grubość, producent?

Oczywiście że mogę, to nie jest żadna tajemnica.

Używam najzwyklejszych żyłek wędkarskich dostępnych w sklepach wędkarskich itp.

Te dwie żyłki na górze są jeszcze po moim dziadku mają ok 40 lat, jak widać wszystko się przydaje.

Jako przewodów wys. napięcia użyłem żyłki fi - 0,30. do cieńszych przewodów używam tej 0,08 oraz drucików miedzianych.

A tą żyłkę "MAGNUM" używam w naczepach i ciągnikach siodłowych w skali 1:24 jako przewody hamulcowe. Tak że nie ma znaczenia jaka firma, bo żyłka to żyłka. Liczy się tylko grubość.

5ihf4eR.jpg

 

makinen napisał:
Szkoda, że takie nieczęste aktualizacje, bo pojazd kultowy i wykonanie pozwala przypuszczać, że model będzie ciekawy.

Wierzcie mi, chciałbym częściej, ale jak wracam z pracy, to marzę tylko by wziąć prysznic i położyć się. Tak że jak nadchodzi weekend to już mnie ręce swędzą by zacząć sklejać.

 

Tenggeri napisał:
Silniczek wygląda zacnie. Ciekawy patent z tą żyłką.

Dziękuję. Wszyscy samochodziarze stosują ten patent.

Tremac napisał:
Zapowiada się bardzo ładny model.

Staram się jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers napisał:
Witam.
Panzer Machine napisał:
Czy mógłbyś napisać jakiej żyłki użyłeś - grubość, producent?

Oczywiście że mogę, to nie jest żadna tajemnica.

Używam najzwyklejszych żyłek wędkarskich dostępnych w sklepach wędkarskich itp.

Te dwie żyłki na górze są jeszcze po moim dziadku mają ok 40 lat, jak widać wszystko się przydaje.

Jako przewodów wys. napięcia użyłem żyłki fi - 0,30. do cieńszych przewodów używam tej 0,08 oraz drucików miedzianych.

A tą żyłkę "MAGNUM" używam w naczepach i ciągnikach siodłowych w skali 1:24 jako przewody hamulcowe. Tak że nie ma znaczenia jaka firma, bo żyłka to żyłka. Liczy się tylko grubość.

5ihf4eR.jpg

 

Dzięki za cenne info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Rama "posolona" i pomalowana na czarno.

LQt7u8v.jpg

Na wydechu zrobiłem strukturę rdzy z szpachli i pomalowałem w kolorze "Rust". Jeszcze będę ją bardziej pordzewiał.

pSWJ6mA.jpg

 

dX18VGa.jpg

Układy przeniesienia napędu oraz wały napędowe w kolorze rust.

SojhH5g.jpg

 

TdRxJuD.jpg

Silniki pomalowany, jeszcze nie skończony. Jak się przyjrzycie to widać pasek klinowy wykonany z żyłki o grubości 0,08mm owiniętej dwa razy i pomalowanej na czarno .

mqseZjy.jpg

Podwozie pomalowane podkładem.

44SxMCV.jpg

Ściana grodziowa również pryśnięta podkładem. Przewody do zestawu audio zrobione z drutu miedzianego.

TBXyPLV.jpg

 

IyRxFeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

tombie01 napisał:
odcień brei wymieszanej z kupą jaką były malowane 'milicyjne' uazy zamierzasz uzyskać w jaki sposób?
jawkers napisał:
Gdzieś chyba na drugim dużym forum, wyczytałem że można malować farbką "Polish Khaki I" z Pactry, ale ktoś wpadł na pomysł, zrobił porównanie odcieni i napisał że najbardziej zbliżony kolor to "Olive Drab". Posiadam obydwie farbki, tak że jak będę malował, to gdzieś zrobię próbę i porównam "tak na oko". No a jak nie to będę mieszał, trochę tego + szczyptę tego i jakoś wyjdzie.

 

 

Poniżej porównałem trzy kolory. Pierwsze dwa wpadają w odcień brązu a trzeci w zieleń.

Drugie i trzecie zdjęcie, to powiększony kawałek błotnika milicyjnego Uaz-a. Według mnie, najbardziej zbliżonym kolorem będzie "Olive drab flat".

1)

vtdEdjj.jpg

2)

MJuQrl8.jpg

3)

376gXqB.jpg

 

Dzisiaj pomaluję ścianę grodziową tym kolorem i zobaczymy jak wyjdzie.

 

Edit:

 

Ściana pomalowana. Kolor na żywo minimalnie się różni od tego na zdjęciu, ale wg. mnie jest dobrze.

nR4iZ1B.jpg

 

hBQFYNs.jpg

Nałożyłem pigment "rust" z palety "C" Tamiya. Muszę go gdzie nie gdzie, zmyć white spirytem.

71kXEHZ.jpg

 

9JtxvZm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.