Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

 

Stelaż część 2.

 

 

Pół dnia prostowania, mierzenia, docinania, doginania, mierzenia i jeszcze raz docinania, a na koniec piłowanie pilnikiem, aż w końcu nadchodzi klejenie.

Czekamy aż klej wyschnie całkowicie, ok 15 min i od nowa.

Na dzisiaj poczyniłem takie niewielkie postępy.

VjE20Iu.jpg

 

PiiTXHl.jpg

 

cqNEC3H.jpg

 

ii77xwb.jpg

 

tombie01 napisał:
Bardzo mi się podoba - ponawiam prośbę abyś zaczął brać udział w naszych warsztatach modelarskich

Ciesze się, że moje wypociny się podobają.

Jak już kiedyś pisałem na dzień dzisiejszy nie dam rady uczęszczać na takie warsztaty, a uważam to za super sprawę.

Pracuję w Bielsku raz na trzy zmiany, raz na jedną i po pracy zanim dojadę do domu, zrobię obiad to jest wieczór.

Ale kiedyś na takie warsztaty na pewno dołączę, a tym bardziej, że uczę teraz młodego "Padawana" sztuki modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 527
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki wielkie Panowie.

 

 

Stelaż część 3.

 

Dzisiejszy dzień, był podobny do wczorajszego czyli, prostowanie, mierzenie, docinanie, doginanie, mierzenie i jeszcze raz docinanie, a na koniec piłowanie pilnikiem, aż w końcu nadchodzi klejenie.

Montaż stelaża skończony, pozostało go pomalować, ale to już jutro. No i później zacznie się najgorsze - plandeka.

ze8n45G.jpg

 

ROu14SA.jpg

 

brzeMPK.jpg

 

48Gir55.jpg

 

SxB5Rhr.jpg

 

IfbkqA1.jpg

 

Prośba o pomoc.

Bardzo proszę, jak macie jakieś zdjęcia zrobione z bliska z jakiś zlotów lub coś podobnego, chodzi mi o to jak i na jakim uchwycie na dachu był montowany kogut z napisem Milicja.

Mam zdjęcia ale nic konkretnie na nich nie widać. Na jednym zdjęciu widać, że uchwyt był mocowany do ramy przedniej szyby. Ale czy tak było w milicyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Jeszcze raz Panowie dzięki za zdjęcia

 

Stelaż część 4.

 

Dzisiaj pomalowałem stelaż na czarny mat, jak widać na ostatnim zdjęciu, nic się nie stanie jak nałożę na niego sidolux lub lakier pół matowy.

Pomalowałem też miejsca na biało, na wysokości której biegną białe pasy w Uaz'ie. Po wyschnięciu, je zamaskuję i cały model prysnę kolorem olive drab. Może popróbuję jakieś rozjaśnienia, wariacje z kolorem.

Tylko nie wiem za bardzo co i jak, ale trudno, coś się wymyśli. Może coś polecicie?

9L3qsgM.jpg

 

tRZG6xT.jpg

 

ZVJAd9P.jpg

 

zAoHuq6.jpg

 

gwVeG2Y.jpg

 

dkDKH4h.jpg

 

qRhC173.jpg

 

rnXbYms.jpg

Zdjęcie z internetu

 

Teraz możemy podyskutować, zastanowić się, czy robić plandekę, czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Na początku relacji miała być tylko otwarta maska, więc kupiłem zestaw figurek załogi ruskiego czołgu. Kupiłem ich bo mniej więcej wyglądają, jak polscy mechanicy. A głównie chodziło mi o tego gościa, który leje wodę z wiadra.

Teraz doszło kilka elementów których wcześniej nie było w planach i trzeba coś z tym zrobić.

Myślałem że na podstawce umieszczę Uaz'a z otwartą maską i mechanika który dolewa wody do chłodnicy. A teraz jak ma nie być plandeki to wpadł mi do głowy pomysł, by jeszcze dodać gościa który szyje mundur, tylko zamiast munduru, będzie zszywał plandekę. Może Uaz na Kanale? No bo nie dam Uaz'a gdzieś na rynku z otwartą maską i pootwieranymi drzwiami.

Co wy na to?

To nic że z figurkami miałem tyle co, nie wiem co, po prostu nic, ale kiedyś trzeba zacząć.

Zdjęcie figurek które mam zamiar wykorzystać.

fz7ld0h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek dobry, kombinezony robocze OK. ale musisz zainwestować jeszcze w "Green Stuffa" albo w czarnego "Miliputa" bo tym ruskim to trzeba by mundury przerobić ( nie te kołnierze , pagony, kieszenie + kieszeń na rękawie no i nad tą kieszenią naszywka MILICJA).Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kierunek dobry, kombinezony robocze OK. ale musisz zainwestować jeszcze w "Green Stuffa" albo w czarnego "Miliputa" bo tym ruskim to trzeba by mundury przerobić ( nie te kołnierze , pagony, kieszenie + kieszeń na rękawie no i nad tą kieszenią naszywka MILICJA).Pozdrawiam M1A1(HA)

Miałem na myśli zwykłych mechaników samochodowych, w "ferszalunkach". Też trzeba przerabiać?

Mam na myśli tylko 2 figurki, tą co leje wodą i tą co szyje.

Obawiam się, że to będzie czysty samobój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jeżeli tylko tych 2-ch to i tak temu z wiaderkiem trzeba zlikwidować kołnierz od gimnastiorki ,a temu co szyje dorobić kieszenie boczne na spodniach i z tych saperek zrobić "skutery" takie:

http://myvimu.com/exhibit/37361617-buty-skutery-zimowe

Pozdrawiam M1A1(HA)

No to leżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam ponownie.

Przeprowadziłem test.

Dla tych którzy zastanawiają się, czy można maskol Humbrola, zamiast na owiewki itp., nakładać na farbę, pomalowaną powierzchnię. Okazało się że można i nie ma żadnej reakcji, śladu i w ogóle nic się z powierzchnią nie dzieje. Wszystko jest ok. Tak że nakładajcie, maskujcie do woli. I po malowaniu, maskol odchodzi od farby z łatwością.

Oto dowód.

ikstJPf.jpg

Zamaskowałem też pół modelu przed malowaniem.

pW93In5.jpg

 

gbW8ktS.jpg

 

JKlIdO2.jpg

 

PPQxDMP.jpg

A to już efekt, po ściągnięciu maskowania. Spójrzcie na drzwi, maskol nie zostawił ani śladu.

ONFhVFy.jpg

 

rPP6dfi.jpg

 

63KAp5F.jpg

 

avGVorU.jpg

 

Z9YyCqH.jpg

Dojechał także dawca. Zakoszę mu koguta z dachu.

nZL21Vi.jpg

Pozostało tylko zazbroić Uaz'a i nałożyć kalki, pobrudzić, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie

 

Panowie po tym, co tu było pisane o tych przeróbkach, to chyba zrezygnuje z wszystkiego. Na podstawce będzie sam Uaz z otwartą maską i na wpół odsłoniętą plandeką. Na pace dorobię i zamontuję WŁ-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Adams M1A1 napisał:
Narobiłeś smaka. Ja też se takiego kupię i zrobię, tylko w jedynym słusznym malowaniu z SB WOP a nie z jakiejś Zomozy . Spokojnie ,w temacie ludków, nic się nie martw tylko napisz PW.Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Dzisiaj marnie, tylko przyklejone fotele przednie, oparcia na pace, kierownica oraz nałożony sidolux.

ghafbzX.jpg

 

1BMgIyI.jpg

I przymiarka na koguta.

PfXYPeA.jpg

Panowie czy posiada ktoś dokładniejsze zdjęcia "Wyrzutni samochodowej granatów łzawiących WŁ-1"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.