Skocz do zawartości

"Letni dzień na Okęciu - lata 80" - Ił 62 M Zvezda 1/144


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Cienka warstwa farby oraz powolne zrywanie taśmy i jest ok. Odkąd używam farbek Gunze, to bardzo rzadko mi się zdarza aby farba odeszła razem z taśmą. Kiedyś malując innymi farbkami było to bardzo częste zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja właśnie Alcladów też nie mam. Ale ich chrom jest zdaje się najlepszy. Tylko nie wiem który to numer.

 

Chromów Alclad ma kilka ale zapewne masz na myśli Chrome for Plastic, czyli numer 107.

Moim zdaniem znacznie lepszym chromem jest Gunze SM-07, tylko że w tej chwili jest to metalizer absolutnie nie do dostania, chyba że przypadkiem ktoś ma jakieś stare zapasy i się trafi, ale to niezwykle rzadko niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki skrzydeł już psiknięte. Teraz czas na lakier połysk i kalkomanie, których kładzenia troszku się boję .

Jeśli kalki są Techmodu to bardzo uważaj. 5 sek w wodzie. One są bardzo cienkie i łatwo się rwą. Za to też ładnie przylegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o której generacji Techmodu mówimy. Te nowe się już nie kruszą, tylko rozciągają. Są jeszcze bardziej delikatne.

 

A odnośnie modelu - będziesz kładł lakier?

 

Lakier połysk pod kalki już położony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety z kalkami klops. Kalki moczyłem około 6 sekund i położyłem na kadłub. Chodzi oczywiście o pasy na okienka. Wszystko podczas przesuwania (dodam bardzo delikatnego) się porwało w kilku miejscach na dużo kawałków. Także chyba muszę jednak pomalować to od masek. Dla mnie takie kalki to porażka :(.

Kolego tombie01 zrobiłeś już te maski ?. Zwracam Ci honor, miałeś rację co do kalek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poćwicz z tym co ci zostało. Jak zostawisz w miejscu układania kalki dużo wody powinno dać się prościej przesuwać. Dokup drugi zestaw kalek może? Ile one kosztują?

 

No nie wiem już sam. Kalki chyba 49 zł :(. Połowę tego co model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niemało :-\ Niedobrze, że akurat jedne z ważniejszych kalek się porwały. Chwilowo nie mam konstruktywnych pomysłów. Szczerze współczuję.

 

Spoko, zobaczymy co dalej. tombie01 coś pisał o maskach, a jak nie to kupię jeszcze jedne kalki. Na razie przymusowa pauza na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak maski, próbowałem jeszcze z tymi pasami i nic z tego. Pasy się rwą, albo jak całe odeszły od papierka to zwijają :(. Może coś żle robię ale już mi się nie chce z tym użerać.

A może warto spróbować kalkomanie BOA decals cena 6 euro

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak maski, próbowałem jeszcze z tymi pasami i nic z tego. Pasy się rwą, albo jak całe odeszły od papierka to zwijają :(. Może coś żle robię ale już mi się nie chce z tym użerać.

A może warto spróbować kalkomanie BOA decals cena 6 euro

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

A gdzie je można zakupić ?. Ja na portalach zagranicznych nigdy nie kupowałem.

Edit

Są w WW model i połowę tańsze niż te z Techmodu. Zamówiłem i zobaczymy jak będzie . Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak maski, próbowałem jeszcze z tymi pasami i nic z tego. Pasy się rwą, albo jak całe odeszły od papierka to zwijają :(. Może coś żle robię ale już mi się nie chce z tym użerać.

A może warto spróbować kalkomanie BOA decals cena 6 euro

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

A gdzie je można zakupić ?. Ja na portalach zagranicznych nigdy nie kupowałem.

Edit

Są w WW model i połowę tańsze niż te z Techmodu. Zamówiłem i zobaczymy jak będzie . Dzięki

http://www.ww-model.pl/index.php?p12971,boa-14480-kalkomania-il-62-m-pll-lot napisz do nich a sprowadza dla Ciebie

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie nowe kalki firmy BOA. Jestem w trakcie nakładania i muszę powiedzieć, że są o wiele lepszej jakości niż poprzednie Techmodu. Nic się nie rwie i można spokojnie pasować duże kalki na powierzchni kadłuba.

Na razie położyłem tylko największe i poczekam jak dobrze wyschną, aby kłaść następne. Bardzo dobrze reagują na płyn zmiękczający i ładnie się układają. Z Techmodowskich kalek wykorzystałem pasek niebieski przed kabiną, bo ten z BOA jakoś nijak nie pasował. Trzeba będzie też sztukować przy podstawie statecznika pionowego.

Także maski do malowania chyba nie będą potrzebne.

 

DSC_0404.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

DSC_0408.JPG

DSC_0415.JPG

DSC_0417.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.