Skocz do zawartości

"Letni dzień na Okęciu - lata 80" - Ił 62 M Zvezda 1/144


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

to żeby położyć tą kalkę to jest już sukces sam w sobie - także szacun; przesunięcia faktycznie widać ale to niestety mankament kalki - dlatego ja cały czas optuję za malowaniem;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś mi się nie podoba w kalkomanii okien na wysokości skrzydła. Jakieś małe przesunięcie i dziury, czy to tylko kwestia padającego światła?

Brudzenie w miarę ok. Na dole bym bardziej przybrudził. Dał jakieś ślady po gumie. A kadłub w porównaniu z resztą jest... za czysty!

 

Ja tam dziur żadnych nie widzę, może to światło. Natomiast przesunięcie może i delikatne jest. Co do brudzenia to na fotkach może nie widać ale kadłub jest ok. Na dole i na silnikach będę jeszcze troszkę brudził. O jakie ślady po gumach Ci chodzi ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot gdy siada na pasie, to zawsze trochę pali gumy z kół. I drobinki gumy osadzają się na kadłubie samolotu, zostawiając czarne smugi. … Nie tylko z tyłu. Przednie koło też brudzi.
Sprawdzam:

 

Tylko nie przesadzaj
Chyba bym się do tego przychylił.
a model zapowiada się miodnie Chyba najładniejszy wariant malowania Lotowskiego jaki był.
Dla przyjemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał kolega spotter o ,, przylepianiu kawałków gumy z opon ,, jest opowieścia z mchu i paproci .Ktoś kolege żle poinformował .

Natezezie brudu na kadłubie samolotu pasazerskiego definiuja takie czynniki jak;

- pora roku

-opady deszczu/śniegu

-odladzanie

-dbałość operatora o swój wizerunek czyli. jak czesto jest myty samolot z zewnatrz

 

Natężenie wystepowania zanieczyszeń na powierzchni płatowca zależy równiez od dokładnej obsługi techniczne. Co sie za tym kryje ? Ano dokrecanie paneli ,srub, wycieranie nadmiaru smarów , olejów itp.

Istnieje jeszcze zjawisko brudu ;) ze zlego wykonanego nitowania .

 

Przykład ufajdanego samolotu jest w watku kolegi mydło ATR-72 Eurolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku byłem zwiazany z p.Marcinem P. z OLT .I chwale sobie Co nie znaczy że potrafił bym sam załozyć bank To tak odnośnie bycia pod samolotem...

 

Zdjęcie małego embraera ,owszem są tam zawsze slady ale jak pisałem pochodzace z wody , płynu hydraulicznego ,płynu do odladzania oraz kompozytu węglowego z jakiego zrobione są okładziny w bebnie hamulcowym kół głównych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie nowe kalki firmy BOA. Jestem w trakcie nakładania i muszę powiedzieć, że są o wiele lepszej jakości niż poprzednie Techmodu.

 

"Kalki Techmodu" to te, które Martola sprzedaje pod swoją firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie nowe kalki firmy BOA. Jestem w trakcie nakładania i muszę powiedzieć, że są o wiele lepszej jakości niż poprzednie Techmodu.

 

"Kalki Techmodu" to te, które Martola sprzedaje pod swoją firmą?

 

Chyba tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec .

Cieszę się, że udało mi się skończyć ten model. Mogłem się trochę bardziej postarać i zdaję sobie sprawę z popełnionych baboli. Jednak jestem zadowolony z efektu, a model na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach.

 

DSC_0501.JPG

DSC_0563.JPG

DSC_0574.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz minusa za wygląd tego czegoś co ma udawać pas p/odblaskowy pod oszkleniem szoferki. On taki nie był ;)

 

No wiem, ale już nie chciało mi się tego malować. Taki był w kalkomanii Techmodu. Ten z kalki BOA był jeszcze gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.