Jump to content
Franz75

Karaś PZL 23 1/72 Stary Heller

Recommended Posts

Ja spróbuje klej jubilerski GS HYPO Cement, podobno nie reaguje z plastikiem i nie zostawia śladów.

Witam. Klej przyszedł pocztą. Zrobiłem próbę na starym oszkleniu. Klej schnie około 5 min, konieczne jest zabezpieczenie elementu albo jego przytrzymanie. Nadmiar kleju można usunąć (zgodnie z instrukcją) Rubbing Alkochol. Nie znam polskiego odpowiednika. Wygląda to dobrze, ale klej nie trzyma super mocno. Na blaszki w oszkleniu jednak jest wystarczająco mocny. Polałem troszkę na kleju na szybkę, nie reagował z plastikiem i zmyłem go bez śladu. Ale można go zmyć tylko przez kilka pierwszych minut.

20160816_212309_zpsrlgxl1fn.jpg

Następny eksperyment wykonam z pomalowanym elementem. Ale jestem zadowolony z rezultatów.

Cześć.Jak tam sprawy z karasiem.Podglądam relację od samego początku i twoja praca bardzo mi się podoba.Ja obecnie pracuję nad jego większą kopią w 1/48 wacu.Pozdrawiam Jacek.

Witam,

Sprawy rodzinne spowodowały przerwę w warsztacie. Ale niedługo wznowie prace, powodzenia z twoim Karaskiem

Prace nad wyposażeniem kabiny powoli idą do przodu, sporo tego zostało.

20161021_203738_zps8q0toojh.jpg

20161021_203919_zpswacxvcwq.jpg

Musze wyciąć jeszcze okienko na aparat in the bottom. Tylko nie wiem z czego zrobić szybkę.

Ładnie to wygląda. A szybkę możesz też zrobić z kleju Wikol, ostrożnie umieszczając go między ramkami, albo z Clearfixa Humbrola.

Ładnie to wygląda. A szybkę możesz też zrobić z kleju Wikol, ostrożnie umieszczając go między ramkami, albo z Clearfixa Humbrola.

albo z pierwszego z brzegu przeźroczystego opakowania (wiadomo - płaskie, nie porysowane) lub z przeźroczystej okładki do bindowania, to sąchyba najtańsza, najbardziej dostępne i wcale nie gorsze opcje.

Fajne te płytki w M-zone, ale myślę że na takie okienko to przerost formy.

pozdr!

ww

Witam.Karaś to piękna maszyna, obowiązkowa pozycja w kolekcji.Ja buduję większość elementów wyposażenia od podstaw .Wkładasz w ten model dużo pracy i to dla ciebie sama radość ,a w modelarstwie o to chyba chodzi.Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na dalsze postępy

wuwumaster napisał;

Fajne te płytki w M-zone, ale myślę że na takie okienko to przerost formy

Okienko musi być , mam ochote troche sie pobawić modelem. Dzięki za porady, skorzystam i wykombinuje oszklenie.

nie no jasne jasne nie no chyba się nieprecyzyjnie wyraziłem; okienko - jak najbardziej tak! chodziło mi o materiał na to okienko, że ta płytka z m-zone to droga zabawa jak na takie małe okienko.

pozdrawiam!

ww

Jeśli chcesz, by było z tworzywa, to możesz znaleźć nawet jakiś kawałek folii, albo jakieś stare opakowanie, i użyć w tym celu, to nie musi być coś koniecznie przeznaczonego dla modelarzy.

Wyciąłem okienko dla aparatu, poszło nadzwyczaj sprawnie. W myśl zasady nic nie wyrzucaj znalazłem stare oszklenie chyba po B-25. Trzeba było obrobić je pilnikiem ale efekt minie zadowolił, do tego pasek z ze złomu blaszek. Przykleiłem go tym nowym klejem. W około okienka dam trochę MR Surfacer, bo widzę drobne szczeliny, i chyba będzie ok.

20161023_144518_zpsvtgf4pim.jpg

20161023_153919_zpstvbpsyrw.jpg

20161023_161935_zpszlk9zecu.jpg

Przyszedł też nowy silnik, w porównaniu do tego z zestawu to bajka. Ale będzie z min trochę zabawy aby go wpasować

20161023_152250_zpsjqfnnz2z.jpg

Dziś mały update, udało się zrobić karabin maszynowy Vickers. Największym wyzwaniem było rolowanie lufy, czyli jej uformowanie. Zawinąłem ją na szpilce. Efekty oceńcie sami, celownik dokleję po malowaniu aby się nie uszkodził.

20161101_155759_zpsyqrwqpxd.jpg

Prace posuwają się powoli do przodu

Stanowisko tylnego strzelca zostało ukończone.

20161101_224108_zpsvzulfmu6.jpg

Jeszcze parę detali do sklejenia i zabieram się za malowanie wnętrza. Może farba pokaże niedoróbki to będą poprawki, następnie skleję kadłub.