Skocz do zawartości

Karaś PZL 23 1/72 Stary Heller


Franz75

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad malowaniem kabiny. W AJ Press kabina ma być khaki. Tzn; Ściany, podłoga. Części elementów ma być pomalowana na szaro. Czy kolor w kabinie był taki sam jak na płatach i kadłubie? Ma ktoś z was jakieś materiały na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zobaczę jak te będą działać.

20160618_232949_zpsypqy2w6o.jpg

Ktoś używał?

Używałem jeden słoik pod aerograf. Odnosiłem wrażenie, że łatwo spływa i wymaga około dziesięciu warstw do krycia. Może być, że za bardzo rozcieńczyłem?

 

Pamiętam, że jest na tym forum co najmniej jeden bardzo zadowolony użytkownik.

 

Sam słoiczek po skończeniu farby pozbawiłem nalepki, umyłem w zmywaczu własnej produkcji i używam do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem wnętrze kadłuba aby sprawdzić nowe farby, farb nie należny mieszać z rozpuszczalnikiem. Są bardzo rzadkie, właściwie nadają się od razu do użycia. Trzeba malować kilka razy ale ostrożnie aby nie przedobrzyć bo farba ma tendencje do rozlewania się. Najlepiej zmniejszyć ciśnienie.

 

20160702_154118_zpscyve6mbv.jpg

 

Z efektu jestem zadowolony, kolor fajny. Tylko niedoróbki wychodzą jak zwykle po malowaniu

 

Kabina pilota też powstaje.

 

20160626_204651_zpsugc1grom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wakacje, słoneczko i robić się nie chce. Ale powoli prace nad modelem idą do przodu. Trasowanie lini podziału na kadłubie nie idą lekko, ale sporo się nauczyłem. Kadłub pomalowałem szara farbą aby "wykryć " wszelakie niedoróbki.

Czy ktoś wie na jaki kolor pomalować pasy dla załogi? Chyba były one wykonane z tworzywa, mi pasuje jakiś szary czy zgniły zielony.

 

20160712_062548_zpsegrjwjh2.jpg

 

20160717_213950_zpsirrchzxm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech....... Blaszki podziału oszklenia mieszczą się w planach, co z tego jak szybka nie trzyma wymiarów.

Czy ktoś wie jak i czym zeszlifować oszklenie aby uzyskało przejzystość

 

3df5a96c-9071-450f-8cfa-f74a70318fd0_zpsfdampsgj.jpg

 

20160718_183029_zpslvhqmoqr.jpg

 

Kabina pilota skończona, czeka na malowanie. Potem do kleje pasy.

 

20160718_211911_zpsejp7qoyd.jpg

 

20160718_214318_zpsclfprl52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak i czym zeszlifować oszklenie aby uzyskało przejzystość

 

 

Grube problemy klasycznie papierem ściernym o wysokiej gradacji, potem Micro-gloss i Micro-finish.

https://micro4.pl/pl/p/Micro-Gloss-1-pojemnosc-236ml/92

 

Na koniec wosk, modelling wax np. od Tamiyi.

Na taką osłonkę od Karasia to min. dwie godziny polerowania od wewnątrz i zewnątrz.

Efekt polerowania oryginalnej osłony na starym Matchboxie:

lBJp3TN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Czy ktoś wie na jaki kolor pomalować pasy dla załogi?
Na temat koloru pasów stosowanych w samolotach wojskowych II RP nie wiem nic.
Chyba były one wykonane z tworzywa' date=' …[/quote']Babka mająca piętnaście lat w 1939 r. używała określenia „pasy parciane”, lub „taśmy parciane”. Materiał parciany to dla mnie grubo pleciona taśma z bawełny, a być może lnu. Prawdopodnie czasami z dodatkiem włókien konopnych.

 

HGW daje do samolotów innych armii z tamtego okresu nie barwioną i nie bieloną bawełnę. Może to jest ślad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak i czym zeszlifować oszklenie aby uzyskało przejzystość

 

 

Grube problemy klasycznie papierem ściernym o wysokiej gradacji, potem Micro-gloss i Micro-finish.

https://micro4.pl/pl/p/Micro-Gloss-1-pojemnosc-236ml/92

 

Na koniec wosk, modelling wax np. od Tamiyi.

Na taką osłonkę od Karasia to min. dwie godziny polerowania od wewnątrz i zewnątrz.

 

Dzieki, experyment przeprowadze na innej kabinie.

 

… Czy ktoś wie na jaki kolor pomalować pasy dla załogi?
Na temat koloru pasów stosowanych w samolotach wojskowych II RP nie wiem nic.
Chyba były one wykonane z tworzywa' date=' …[/quote']Babka mająca piętnaście lat w 1939 r. używała określenia „pasy parciane”, lub „taśmy parciane”. Materiał parciany to dla mnie grubo pleciona taśma z bawełny, a być może lnu. Prawdopodnie czasami z dodatkiem włókien konopnych.

 

HGW daje do samolotów innych armii z tamtego okresu nie barwioną i nie bieloną bawełnę. Może to jest ślad?

 

Dzieki,tak myslalem. Ale moj polski czasem ubogi jest. Dobiore odpowiedni kolor, len wpadajacy w zgnila zielen.

Sorry za tczionke ale moj computer z polska padl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Parciane pasy to mi się z ZSSR kojarzy.

 

Odkopałem stary numer Techniki Wojskowej, kupiłem go kiedyś gdy byłem w Polsce. Fajny artykuł jest tam o brygadzie bombowej. Model schnie ja pogłębiam swoją wiedzę. Polecam.

 

c1129ef5-b574-481a-abdc-4afa6d167238_zpsck5l6dqp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem kabinę, najpierw starłem do zera papierem ściernym linie podziału kokpitu papierem 600. Następnie użyłem 1000, 2500, na końcu pastą polerska Tamiya polerowałem za pomocą szmatki do skutku. Wyszło dobrze, chyba lepiej niż w oryginalne.

 

20160722_192835_zpsvkwwn9k1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz naklejeć teraz na to ramy oszklenia z blaszek? Dla mnie byłoby to niewykonalne, ale poczekam, popatrzę. Wychodzenie z takich perypetii jest najciekawsze dla obserwatorów.

 

 

Klasa robótka !!!!

A bo ja wiem? Zobaczymy jak to się skończy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej letalin,

Taaaaki mam plan. Trema jest ale myślę ze warto spróbować.

 

Mam wrażenie, że blaszki ram kabiny są przeznaczone do podklejenia folią i uzyskania w ten sposób możliwości zmontowania tego akwarium w pozycji otwartej. Użycie do tego oryginalnej grubej osłony nie da żadnych przewag. Przez grube "szkło" nadal nie będzie wiele widać tego co we wnętrzu, całej tej blaszkowej roboty.

Poza tym naklejanie CA blaszek na plastik spowoduje z dużym prawdopodobieństwem zmatowienie osłony, a same blaszki będą miejscami odstawać od powierzchni. Karkołomne zadanie. Daję Ci 10% na przeżycie tej operacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Letalinem - chyba najprostszy i dający szanse na najlepsze efekty jest sposób z przyklejeniem do blaszki folii. Kombinowanie z oryginalnym oszkleniem to chyba niepotrzebna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do blaszki foli? Takiej zwykłej? Hmmmm

Na instrukcji wyraźnie jest pokazane aby kleić do oryginalnej kabiny. Zastanowię się nad tym, możne wykonam test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Letalinem - chyba najprostszy i dający szanse na najlepsze efekty jest sposób z przyklejeniem do blaszki folii. Kombinowanie z oryginalnym oszkleniem to chyba niepotrzebna robota.

Obawiam sie, ze chyba jednak czeka cie mozolne obklejanie folią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja sprobowalbym jeszcze czegos innego

Kleilem Karasia przed laty i oryginalna kabyine polerowalem i maskowalem

A gdyby tak ramy nakleic po prostu na oryginalna Kabine?

Jest bardzo dobra samoklejaca folia aluminiowa o roznej grubosci

Pomalowac, pociac paski i kleic

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.