Skocz do zawartości

Karaś PZL 23 1/72 Stary Heller


Franz75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja ryje, a raczej wycinam linie na zaokragleniach pilka fototrawiona RB, ktora ma grubosc 0,05mm. Jak sie dobrze poprowadzi to wychodza cieniutkie i dosc glebokie linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem linie na Karasiu są za głębokie i za grube. Jedno ze zdjęć na którym w miarę dobrze widać linie: http://www.mysliwcy.pl/forum/pliki/2273KARAs%204%20PL%202.jpg

Porównałem ze swoim modelem i chociaż ja ryłem zwykłą igłą do szycia, to na moim modelu linie są subtelniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem linie na Karasiu są za głębokie i za grube. Jedno ze zdjęć na którym w miarę dobrze widać linie: http://www.mysliwcy.pl/forum/pliki/2273KARAs%204%20PL%202.jpg

Porównałem ze swoim modelem i chociaż ja ryłem zwykłą igłą do szycia, to na moim modelu linie są subtelniejsze.

Ile razy sam ryłeś linie podziału w modelu w tej skali ?? Pytam, bo ja parę razy ryłem, i uważam, ze te tutaj na Karasiu są bardzo przyzwoicie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.Model dość dobry wymiarowo .Element nacinany bardzo ład nie wyszedł .Życzę dalszych udanych postępów w pracy.Pozdrawiam Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, widzę ze zdania są podzielone odnośnie grubości lini, ja przeciągam nożykiem najwyżej dwa razy. Zawsze można je "pomniejszyć" zalewając Mr. Surfacer'em. Do tego dojdzie jeszcze malowanie modelu to myślę ze rozmiar będze ok. Ale będę uważał aby nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton, mam ten model zrobiony, jest przeryty i przenitowany. Model jest z blachami Parta i silnikiem z żywicy Ardpolu. Zdziwiłbyś się ile razy ryłem modele w tej skali. Obecnie Mam MiGa-19 Plastika na tapecie, od nowa ryty. Na kilku konkursach za Karasia ,,wyjąłem" parę wyróżnień. Nie jestem dyletantem jeśli chodzi o rycie modeli w tej skali, nie próbuj też traktować mnie z góry. Trudno Ci tak zerknąć na model Alexa Stelli? Podlinkowałem, ale widać nie widziałeś. Masz zwyczaj narzucać innym swoje zdanie, co nie zawsze jest w dobrym tonie i koleżeńskie. Cóż, to że ja mam inne zdanie od Twojego od razu musi być kością niezgody. Linie są za grube i za głębokie, takie jak na modelach Airfixu. Szkoda że zdjęcia się nie wyświetlają z Kielc. Tam Mógłbyś zobaczyć mojego Karasia i porównać linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć link do swojego Karasia Chętnie obejrzę. Ale to Ty narzucasz swoje zdanie. Model w skali 1-72 to zbiór uproszczeń . Samo ryci linii podziału na ogół nie ma nic wspólnego z prawdziwa powierzchnią samolotu. O każdym, absolutnie każdym modelu można powiedzieć, ze jest zły, bo nie jest identyczny z z tym jak wyglądał by prawdziwy samolot pomniejszony w skali. I pewnie o twoim Karasiu, mimo "wyjętych medali" można by spokojnie powiedzieć to samo. No ale zanim się wypowiem, co chętnie uczynię wrzuć ten link,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chętnie zobaczę, póki co ryje dalej.

Wyciąłem wszystko do zera w kadłubie, aby wyrównać powierzchnie pomalowałem MR. Surfacer'em 500. Potem obróbka papierem, kadłub tez wyczyszczony i gotowy na " grooving" Co do grubości lni to myślę ze aparat przeinacza trochę. Dwa, ze przy tej skali to trochę abstrakcja. Nie da się wyskalować dokładnie grubości lini, zresztą może kolega czsochaj pokaże swojego Karasia. To się czegoś nauczę, pierwszy raz to robię i błędy okresu niemowlęcego na pewno się pojawią

 

20160528_134527_zpsx6o92fmk.jpg

 

Karas stracił tez gondolę bombardiera, MR Eduard ma ją w zestawie.

 

20160528_140135_zpsguh2slq6.jpg

 

 

Ale tu już wymiękam, w zestawie jest lufa karabinu do wykonania. Ta blaszkę nr 66 trzeba zawinąć na druciku aby powstała lufa.

Uf uf Ktoś ma jakieś rady jak to wykonać ?

 

20160528_120342_zps2zpu4rfh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Uf uf Ktoś ma jakieś rady jak to wykonać ?

 

Kartonowcy są dobrzy w rolowaniu:) Chociaż zwykle bardziej podatne materiały używają.

 

W tej skali będzie b.trudno. Trochę większe elementy można za pomocą takiego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki letalin, ja myślałem o rolowaniu tego na miękkim podłożu za pomocą stalowego drucika. W podobny sposób jak na tym linku który przysłałeś. Na piance do nurkowania, czy czymś podobnym.

 

Żeby nie było ze nie biorę pod uwagę zdania bardziej doświadczonych kolegów. Nie które linie zalałem MR. Surfacer 1200, aby je zmniejszyć. Powtórzę operacje jeszcze raz, myślę że wystarczy. Zalałem linie wykonane jako pierwsze. Potem szło mi lepiej.

 

20160529_212407_zpsp9ctnxro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam również przed nawijaniem blaszkę rozhartować - tzn. podgrzać np. zapalniczką - łatwiej się wtedy zwija do pożądanego kształtu. Tylko nie przesadź z gorącem - możesz ją przepalić.

Fajny warsztat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.