Jump to content

Rozmazywana farba - co jest nie tak?


sat
 Share

Recommended Posts

A mianowicie o co chodzi - model to Corsair od Revella. Przed malowaniem Odtłuszczenie benzyną do zapalniczek - zawsze pomagało - farba na to Humbrol i jako rozcieńczalnik użyłem tym razem lakowego - efekt malowania o wiele lepszy niż po benzynie. Z tym ,że po 2 tygodniach wróciłem do modelu i farba po dotknięciu ściera się do gołego plastiku. Co jest nie tak? Poprzednio malowałem jako rozcieńczalnik benzyna - z tym że szybko paruje więc przerzuciłem się na lakowy. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Benzyna lakowa jest jednym z najbardziej tłustych rozpuszczalników. Do tego dochodzi skład chemiczny plastiku konkretnego producenta. I masz już odpowiedź. Używaj suchych rozpuszczalników. Humbrol tak w ogóle jest marką legendarną, ale w dzisiejszych czasach i możliwościach został daleko w tyle, niestety. Sam mam do nich ogromny sentyment, od nich zaczynałem Tamiyi i Gunze jeszcze u nas w Polsce nie było. Ale po co mam się rozczarowywać jak możliwości są już inne? Ci "nowi" producenci nie mają nawet 3/4 kolorów jakie ma Humbrol, i tu jest jego ogromna przewaga, osobiście uwielbiam czarny mat tego producenta i Army Green 102

Link to comment
Share on other sites

To w sumie jakiego rozcieńczalnika używać? Powiem szczerze, że ten lakowy świetnie rozcieńcza farbkę. Fakt czarny mat to potęga - czarny jak smoła. A paleta kolorów powala na kolana)

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze używałem albo ekstrakcyjnej, albo tej do zapalniczek Zippo. Wiem szybko wysycha, ale cóż ogarnąłem ten temat. Jest też dedykowany rozcienczalnik. Modeli Revella nie kleiłem w swoim modelarskim życiu zbyt wiele, nie leża mi ich tematy po prostu. Ale faktem jest że niemiecki plastik jest dziwny, wolę chiński lub japoński. Teraz coraz więcej tego pierwszego na rynku.

Link to comment
Share on other sites

To w sumie jakiego rozcieńczalnika używać?

 

Humbrola. Jestem tego gorącym zwolennikiem i nie popieram używania zamienników z "Casto....R, czy Leroy....M". Choć tu dziwi mnie zachowanie Benzyny Lakowej, zawsze się w przypadku Humbrola doskonale sprawowała. Nie użyłeś czasem Benzyny Ekstrakcyjnej ?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze przy emaliach Humbrola czy Testorsa spisuje się Levelling Thinner.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.