Skocz do zawartości

KTO Rosomak


czart

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z zestawu IBG da się zrobić zielonego Rośka z Afganistanu?

Ewentualnie, jakie byłyby konieczne przeróbki?

 

 

Nie da się zrobić.

Musiał byś zrobić nowe boczne panele opancerza kadłuba oraz przednią sekcje opancerzenia.

 

Tak. jak to jest robione w tym wątku

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=54775&start=30

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Strona "Polska Zbrojna"

Przegląd Rosomaków, jakie wróciły z misji

 

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/10787?t=Afganskie-Rosomaki-wrocily-do-jednostek

 

http://polska-zbrojna.pl/home/galleryshow/404?t=Afganskie-wersje-Rosomakow#prettyPhoto

 

ps. pokłosie pytania, odpowiedzi i moich poszukiwań wnętrza "rosomaka" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosomak "Jola" zdjęcie z obu stron, "on" chyba jest zielony, a opancerzenie dodatkowe "polskie" od "pudełkowej " chyba tylko pancerzem "przednim" i nożycami do cięcia drutu na wieży się różni. "Jola" chyba na "nokianach" jeździła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie

NTW nr.1/2012 artykuł "na celowniku - rosomak" str. 17 po prawej na dole "rosomak" zielony z "żółtą" wieżą, z mocowania uchwytów siatki wydaje się, że to pancerz wersji "pudełkowej". Niestety chwilowo nie dysponuję skanerem, więc..... Artykuł, szkic dodatkowych osłon na podwozie z wymiarowaniem ?!?!?, artykuł taki sobie. Kolejny, str 28 rosiek bez 2 kół po pocałunku miny, na "klockach" tam też już chyba "polski" pancerz.

Zainteresowany jestem tym "zielonym", może "ktoś" ma i wystawi te zdjęcia i poczekamy na opinię...

ps. włazy górne z tych artykułów różnią się od tej "pudełkowej" wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że w "tych" czasach panował "twórczy" chaos i ktoś coś "na kolanie" tworzył, dokładał, modernizował itd.

Ja szukam zdjęć zielonego "rosomaka" wersji pudełkowej bez pancerza siatkowego. Wydaje mi się, że takie były, dużo zdjęć "zniknęło" z internetu, chyba na militaryphotos też takie były.

Powód poszukiwań ? "żółty" z siatkami prawie gotowy, brakuje mu tylko zielonego brata i to bez siatek, a drugi zestaw już czeka .

Przeglądam stare NTW i "Raport", w końcu Pan Łuczak maczał w tym "palce".

Aż się prosi o "monografię" albo album "Rosomaka", w końcu pełniły/pełnią szczytną misje zachowania pokoju/stabilizacji, wiec nie ma się czym wstydzić, a i żadna to tajemnica, bo "zainteresowani" zdążyli się mu tam przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telegraficznym skrócie.

"Zielone" na początku były w standardzie krajowym, potem była "radosna twórczość", potem było opancerzenie Rafaela, potem Rafael + "radosna twórczość", następnie Rafael + siatki i na tym w skrócie kończą się "zielone". Część "zielonych" potem była przemalowana na piaskowy, a z kraju przychodziły już nowe piaskowe z opancerzeniem HSW + siatki.

 

W zestawie IBG jest wersja z opancerzeniem HSW + siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja liczę, że znajdę zdjęcia z "tamtąd" zielonego, z opancerzeniem HSW i bez siatek, bo tak jak pisałem "żółty" już stoi na własnych kołach, ale siatki odbierają mu kształtu a mnie serce boli na myśl że miałbym szlifować mu pancerz no i doklejać "rafaela". Liczę, że postępowanie WP "jakoś to będzie" i "olał to" poskutkuje takim zielonym indywiduum, co nie zmienia faktu, że monografia/album mógłby "się" wydać, zwłaszcza, ze zakłady dysponują zdjęciami/dokumentacją fotograficzną "ich" wszystkich ...

i thx za historię

ps. Ty za "Sferą" obok drugiego ronda prowadzisz "warsztaty" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz zielonego z pancerzem HSW z Afganu bo takiego nie było. Jedyna zielona sztuka z HSW jest na szkółce w Poznaniu, a przynajmniej była i objeździła trochę targów typu MSPO.

PS

Nie prowadzę żadnych warsztatów. ;)

 

Z tego co wiem, to jest nadal.

 

 

Numer 1 z krajowym pancerzem

 

0001.jpg

 

CSWL posiada również M1M z pancerzem Rafaela

 

8890.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na blok silnika w modelu, wydaje się, ze kolektor spalin i chłodnica cieczy chłodzone są wspólnie, pewnie zmniejszenie śladu termicznego, jeżeli tak, to nawet w "żółtym" wylot "rury wydechowej" nie był okopcony czy wybabrany olejem.

Ok THX za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na blok silnika w modelu, wydaje się, ze kolektor spalin i chłodnica cieczy chłodzone są wspólnie, pewnie zmniejszenie śladu termicznego, jeżeli tak, to nawet w "żółtym" wylot "rury wydechowej" nie był okopcony czy wybabrany olejem.

Ok THX za pomoc.

 

Trochę się wylot spalin okopcił ;)

 

crn4s9c.jpg

 

EO49j8I.jpg

 

xLaArGp.jpg

 

 

I na deser, kamerka

 

lWJJkzC.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziękuje za "okopcenia' i inne zdjęcia, zresztą bardzo potrzebne.

Mają duży wpływ na "mojego" obecnego rosomaka w kolejnego "zielonego" zresztą też.

ps. ten zestaw daje bardzo dużo satysfakcji przy "sklejaniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.