Skocz do zawartości

King tiger 1/16 trumpeter


piotr111

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardziej sprecyzować o co chodzi .

 

Kiedy patrzę na zdjęcia widzę uszkodzenia różnych elementów robione według identycznego schematu i tym samym sposobem. Kolorystycznie się oczywiście różnią, niemniej obawiam się, że zaczyna być trochę przewidywalnie... Pudełka do MG w mojej ocenie zdecydowanie nietrafione, sprawiają wrażenie cięższych niż reszta konstrukcji... Ich obdrapania też są dużo cięższe gatunkowo... Wątpliwości budzi także u mnie szerokość "wizjera" w pojemniku... Czy on nie jest za wąski? Mam wrażenie - być może mylne - że trochę się "zmęczyłeś", co zresztą jest całkiem normalnym etapem każdej budowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardziej sprecyzować o co chodzi .

 

Kiedy patrzę na zdjęcia widzę uszkodzenia różnych elementów robione według identycznego schematu i tym samym sposobem. Kolorystycznie się oczywiście różnią, niemniej obawiam się, że zaczyna być trochę przewidywalnie... Pudełka do MG w mojej ocenie zdecydowanie nietrafione, sprawiają wrażenie cięższych niż reszta konstrukcji... Ich obdrapania też są dużo cięższe gatunkowo... Wątpliwości budzi także u mnie szerokość "wizjera" w pojemniku... Czy on nie jest za wąski? Mam wrażenie - być może mylne - że trochę się "zmęczyłeś", co zresztą jest całkiem normalnym etapem każdej budowy.

 

 

Co do skrzynki na boku OK poprawimy , tą na podłodze nie , bo jest centralnie na przejściu i była narażona na takie poobijanie . Połówki wizjerów podstawę miały szerszą . Nie wiem co może być nieprzewidywalnego w obiciach , są tam gdzie mogą wystąpić . O co chodzi z tym nietrafieniem ze skrzynkami . One tam były i trafianie nie ma tu nic do rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotce chyba chodzi o to, że obicie na pancerzu spowodowane przejazdem przez budynek/mur, stuknięcie czymś metalowym w elementy wyposażenia we wnętrzu, naturalne obicia wynikające ze zwiększonej eksploatacji niektórych powierzchni są u Ciebie podobne (oczywiście różnią sie skalą, a przykład z murem i budynkiem tylko dla zobrazowania mojej wypowiedzi)

Dorotka- dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotce chyba chodzi o to, że obicie na pancerzu spowodowane przejazdem przez budynek/mur, stuknięcie czymś metalowym w elementy wyposażenia we wnętrzu, naturalne obicia wynikające ze zwiększonej eksploatacji niektórych powierzchni są u Ciebie podobne (oczywiście różnią sie skalą, a przykład z murem i budynkiem tylko dla zobrazowania mojej wypowiedzi)

Dorotka- dobrze kombinuję?

 

Bardzo dobrze... Chodzi mi o brak zróżnicowania uszkodzeń na elementach, które były narażone na inne oddziaływanie i znajdowały się w innych miejscach. Mam wrażenie - być może całkowicie błędne - że robisz je na wszystkim tak samo. Myślę, że 1/35 to nie jest problem, ale przy elementach w 1/16 już tak.

Co do skrzynki na podłodze... Poniżej jest fragment zdjęcia, które zamieściłeś... Ja tu widzę raczej grubość zdarć nie przystającą do reszty uszkodzeń, pomijając fakt, że w tej skali to tę skrzynkę mógłbyś zrobić dużo lepiej. Tym bardziej, że przy twoich umiejętnościach to pikuś...

 

Przechwytywanie_zpsmombs4my.jpg

 

P.S. Co do podpowiedzi, to jak ja w coś takiego wpadam, to odkładam robotę na 48 h i pomysły same do głowy przychodzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o to :

1 - obicia mocne

2 - otarcia

3 - obicia drobniejsze

4 - zarysowania

 

U3MA7k7h.jpg

 

Lepiej tego nie zrobię bo wbrew pozorom są to bardzo małe obicia z których na żywo niewiele widać . Bierzcie pod uwagę że są to totalne zbliżenia . Dla zobrazowania zrobiłem fotę pojemnika nad którym pastwi się Dorotka tak jak to widać na żywo z bardzo bliska bez silnego punktowego swiatła . I jeszcze jedna prosba , nie traktujcie pojedynczych elementów jako osobnych modeli . To są tylko elementy składowe całego wnętrza . Gdy będzie wypełnione całe wnętrze to wiele szczegółów które teraz są widoczne zgubi się albo będzie mało widoczna . Pojemniki to żywice AFV i są bardzo dobre .

 

OcOD7t6h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dla zobrazowania zrobiłem fotę pojemnika nad którym pastwi się Dorotka tak jak to widać na żywo z bardzo bliska bez silnego punktowego swiatła ... Pojemniki to żywice AFV i są bardzo dobre ....

 

Cóż, chciałem pomóc, wyszło że się "pastwię"... Faktycznie argument że pojemniki są z żywicy i na dodatek z AFV przekonuje mnie całkowicie... W tym stanie rzeczy one zwyczajnie nie mogą być niedobre... Niemniej te, które widzę "w modelu" mocno odbiegają od tego, co widać kiedy się patrzy na oryginały, nawet jeżeli chodzi o napisy... Ale jak uważasz...

 

 

Pudeko%202_zpsyefgrsgv.jpg

 

Pudeko%203_zpsb15n72uf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że to są żywice nie jest argumentem tylko nie wiem w czym " mocno " odbiegają od tego , co widać kiedy się patrzy na oryginały . Napisy mogę uzupełnić o kreseczkę , a drugi obrucić żeby był w jednym ciągu .

 

Piotrze... Ja nie zamierzam bić się z Tobą o pudełka... Duzi z nas chłopcy i potrafimy (mam nadzieję) różnić się pięknie W mojej ocenie te pudełka w zestawieniu z innymi elementami wnętrza sprawiają wrażenie "za ciężkich". Ale jest to moje wrażenie, a model jest twój. Ja bym je zwyczajnie zrobił z blachy, wiem że Ty też to umiesz zrobić i z pewnością produkt made in Piotr111 byłby o niebo lepszy lepszy niż jakieś tam kupne żywice... Ale to twoja decyzja. Tematu "pudełek" proponuje dłużej nie ciągnąć...

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, ze ja jakiegoś czołgu nie buduję...

Już się boję momentu gdy założę warsztat T-34 1:16.

Ale są plusy dociekliwości, takiego Dorotki. Wyciśnie z ciebie 110% umiejętności

 

Spokojnie... Moja dociekliwość ogranicza się jedynie do Tygrysa... Mam go w planach w 35-tce (z wnętrzem) stąd się bliżej przyglądam poczynaniom Piotra. Ale w sumie T-34 też fajny, także kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym beznadziejnym i totalnie skopanym modelu gdzie 99% procent części trzeba albo poprawiać albo robić od podstaw chciałem trochę pójść na łatwiznę . Dzięki Dorotce po przemyśleniu sprawy na szczęście się nie udało i dzięki za to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym beznadziejnym i totalnie skopanym modelu gdzie 99% procent części trzeba albo poprawiać albo robić od podstaw chciałem trochę pójść na łatwiznę . Dzięki Dorotce po przemyśleniu sprawy na szczęście się nie udało i dzięki za to .

 

He, he...

 

Przestań, bo zacznę artykułować kolejne wątpliwości i faktycznie stanę się upierdliwy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz bo upierdliwość to broń obosieczna i można niechcący trafić w siebie .

.

 

Spoko, odbijesz sobie na moim w 35-tce A wracając do konwencji nieco poważniejszej to mam wątpliwości, co do szerokości tych "pojemników" na zapasowe szkła... Jesteś przekonany, że one były takie różne wymiarowo? Na logikę mi to nie pasuje (poruszanie się zapasu w czasie jazdy) a i zdjęcie mam, gdzie zapas siedzi idealnie w ramie. Mam też obiekcje, co do pojemnika na lufy od MG. Czy ten u Ciebie, to jest jakiś pojemnik, gdzie wchodzą dwie lufy? Pytam, bo też mam zdjęcie, gdzie w tym miejscu są zapakowane dwa pojemniki, każdy chudszy od tego co jest u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem że podstawa wizjera jest szersza , wysłałem foto na PW , a pojemnik jest na dwie lufy .

 

A dzięki! Dopiero teraz się kapnąłem, że one mają szersze podstawy i w tych zapasach na kadłubie i to je "blokuje"... Z drugiej strony na zdjęciu które mam same te "pojemniki" na zapasy inaczej wyglądają... W 35-tce Takom skopał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.