Skocz do zawartości

KTO Rosomak 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, siatka w pudle jest zdecydowanie za gruba no i brakuje jej kostek.

Co chyba każdy zauważy, ale...

ja bym to olał Za dużo zachodu za detal, na który zwróci uwagę niewiele osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podwozie zakończone no..może oprócz kół na które czekam, doszły po mniejsze szczegóły

 

DSC_0520_zpsfhocxc2s.jpg

DSC_0521_zpsxyoouqi6.jpg

DSC_0522_zpspwegvohg.jpg

DSC_0523_zpsn0cesdr6.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy naprawdę maleńkie faule, które wyłapałem przy budowie części wnętrza: nie wiem czy zauważyłeś ale jest mały problem z elementem D7 do wnętrza - taki sporawy kawał ścianki z elektroniką. Po wklejeniu na miejsce nie przylega dobrze do góry kadłuba (dachu wnętrza) oraz bocznej ścianki jak złożymy dwie połówki kadłuba do siebie - przez otwarte włazy będzie widać spore szpary właśnie z lewej strony - wewnętrzna boczna ścianka i na styku z dachem - patrząc od tyłu. Ja to rozwiązałem tak, że przeciągnąłem krawędzie szpachlą, zamknąłem połówki dla odciśnięcia kształtu i zebrałem nadmiar...

Jest też mały faul przy silniku - kołek ustalający na elemencie B17 - miejsce gdzie dochodzi chyba wąż z filtra powietrza B13 - jest za daleko - nadaje się praktycznie do ścięcia, bo B13 i tak wkejamy 2-3 mm bliżej.

I trzecie miejsce - ranty ustalające do elementów E1, E2 - wewnętrzny tył wanny - są za blisko przodu - trzeba je skrócić mniej więcej w połowie, tak, żeby E1 i E2 cofnęły się do tyłu, bo inaczej E1 i E2 wkleją się za blisko przodu i nie łączą się z elementem tyłu kadłuba.

Wcześniej przy budowie siedzisk dla desantu jest pomylony numer jednej części siedziska w instrukcji, ale to masz już za sobą.

 

Walkę z ramą zaczynam jutro - najżmudniejsza część modelu... Jakoś nie mogę się do niej zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze w budowie.. ;)

 

DSC_0524_zps3avj6vnb.jpg

DSC_0525_zpsxm2fppzz.jpg

 

Oraz pozostałe podzespoły które służą do ukompletowania wnętrza

 

DSC_0526_zpsurgjt5tn.jpg

DSC_0527_zpssurozqgu.jpg

DSC_0529_zps8pd3mbci.jpg

DSC_0528_zpst7apdds4.jpg

 

I tu, tylna płyta oraz wejście załogi/desantu + drobnica jeszcze do podwozia ;)

 

DSC_0530_zpsewov82ac.jpg

DSC_0532_zps3941cha5.jpg

 

po przyklejeniu ..

 

DSC_0533_zpscnvzsnil.jpg

DSC_0534_zpsn50ulsit.jpg

DSC_0535_zpsnccro7gv.jpg

DSC_0536_zpsruledofb.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś więcej niż zwykle , kompletowanie pancerza

 

DSC_0537_zpsnjymbl4q.jpg

 

Po ukompletowaniu

 

DSC_0538_zpsrl3mwdnp.jpg

DSC_0539_zpsjkthya9r.jpg

 

Nie wytrzymałem,musiałem przymierzyć z wanną oraz wieżą

 

DSC_0540_zpsa1vm6ylu.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ostatnia relacja z prac nad budową rosomaka , wczoraj wieczorem zacząłem składać wieżę, jej budowę rozegrałem w czterech punktach ;)

 

1

 

DSC_0541_zpsyh1pg2ut.jpg

DSC_0542_zpshlglqp5z.jpg

 

2

 

DSC_0543_zpsg0xokinb.jpg

DSC_0544_zps3ezqa6lp.jpg

 

3

 

DSC_0545_zps8yjd09fb.jpg

DSC_0546_zpsmeetrfiy.jpg

DSC_0547_zpsrtcqbdvp.jpg

DSC_0548_zps6w0nyftb.jpg

 

4

 

DSC_0549_zpsdmnpgtac.jpg

DSC_0550_zpsfcqaqpa5.jpg

DSC_0551_zpsnd5qjyfs.jpg

DSC_0552_zps22lzhw3d.jpg

DSC_0553_zpsv51gkx17.jpg

W między czasie zbudowałem również boczne siatki oraz do kleiłem ich mocowanie na pojazd ;)

 

DSC_0554_zpsxpw61ebv.jpg

DSC_0555_zpsjcwq3fws.jpg

 

Będzie jeszcze jedna tylko wzmianka co do budowy modelu, przewiduje odbiór kółek na wtorek-środę, tak też pokaże jak one wyglądają oraz zamocowanie anteny z tyłu pojazdu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak, niestety patrząc na zdjęcia dochodzi się do wniosku że z zestawu IBG rosomaka "Banda Łysego"nie da się go zrobić kompletnie, chodzi o brak pewnego dopancerzenia które widać głównie na przedniej płycie, a co do samego modelu postaram się malowanie wnętrza pokazać w weekend.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....brak pewnego dopancerzenia które widać głównie na przedniej płycie.....

 

To koszerne dopancerzenie, Flacha już go zrobił i będzie miał z żywicy, i nie chodzi tylko o przód, bo i o boki pojazdu. Ma tez bardzo fajniste koła z delikatnym ugięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, z tego źródła będę mieć koła do Rośka którego buduje, bardziej w model inwestować nie chcę, gdyż uważam że na model który był tyle czasu przekładany ( ok.rok) różnego rodzaju szczegóły jak koła czy wyżej wymieniony pancerz powinny być w zestawie za to co jest lub przynajmniej być opcją ( tym bardziej ze ma być Rosomak "krajowy" gdzie np Nokiany pasują bardziej.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moim zdaniem z zestawu najlepiej zrobić "no name'a" gdzie opancerzenie będzie w porządku, i można dodać parę elementów które widać na innych wozach, jak anteny Harris, BFT, liny, pakunki pod siatkami czy tablice ostrzegawcze... Konkretne kalki wymuszają dokładne odwzorowanie wozu. Koła jednak oczywiście do podmiany...

 

Na Nokianach bez bólu można postawić zielonego, czyli tego, do którego konwersję przygotowuje Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej w model inwestować nie chcę, gdyż uważam że na model który był tyle czasu przekładany ( ok.rok) różnego rodzaju szczegóły jak koła czy wyżej wymieniony pancerz powinny być w zestawie za to co jest lub przynajmniej być opcją

Ciekaw jestem, czy za takiego Rośka z opcjonalnym kadłubem, dopancerzeniem, kołami zapłaciłbyś 300-350 zł zamiast 150 jak obecnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że 150 zł za zawartość pudełka z Rosomakiem to cena promocyjna. Gdyby było to sygnowane logo japońskiego czy koreańskiego producenta, to cena zachaczałaby pewnie sporo ponad dwie stówki. Nie ma co narzekać, tylko trzeba się cieszyć, ze wreszcie będzie parę modeli współczesnego sprzętu. Co do kół, to zapewne chłopaki z IBG starali się opracować ramki dla wszystkich typów jakie wypuszczą w miarę uniwersalne i padło na Nokiany, które są swoją drogą bardzo dobrze odtworzone - mając na uwadze to, co ciągle serwuje mam Italeri, Academy, czy Revell. Pamiętajmy, że to nie żywica.

Ja model oceniam bardzo dobrze, choć trochę brakuje mi ramki choćby z przednim koszem na drut kolczasty, antenami Harrisa, czy BFT, dodatkowy przecinak do drutu na wieży... Jedna mała ramka z dodatkami nie podrożyła by drastycznie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia podejścia, tylko czysta ekonomia - ile osób wyda 800-1000zł na model?

A w tej cenie, którą Rosomak ma obecnie skusiłem się na niego nawet ja, który modeli w 35 mam pewnie 5-6 (to nie moja skala), a ich liczba powiększy się za sprawą kolejnych Rośków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy...kwestia podejścia. Mnie ten model kosztował w przedziale 800-1000 PLN

To nie "kwestia podejścia" tylko pytanie o cenę "modelu wyjściowego" czyli prosto z pudła.

Przy zawartości tego co obecnie dostajemy w pudle Rosomaka (w porównaniu z innymi modelami pancerki w tej skali na rynku) powinniśmy, moim zdaniem, płacić nie 150 a 200-220 zł, ale - jak widać - cenę powyżej 170 zł (bo takie wstępnie były przymiarki producenta o ile pamiętam) uznano za "zaporową"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.