Skocz do zawartości

KTO Rosomak 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie kwestia tej "zapory" i podejścia do niej. Model HMMWV M1114 z Bronco kosztuje 190 PLN, a w sesji bogatszej z dopancerzeniem (czyli taki Rosomak wzbogacony) to wydatek rzędu 220 PLN. Jedni zaporę pokonują, inni nie...

Tylko Bronco jest firmą chińską, a IBG naszą krajową.

Do tego hamwiki kupują modelarza na całym świecie, a Rosomak... no cóż poza Polską, na szeroki rynek liczyć nie może...

(abstra:bip:ąc zupełnie od tego, że hummer jest o połowę mniejszy od Rosomaka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Przeglądałem dzisiaj Dziennik Zbrojny 1/2015 o wojskach zmechanizowanych i zmotoryzowanych. W środku są dwa zdjęcia Rosomaków zielonych chyba z Afganistanu, które można zrobić z pudełka ale bez siatek. Jeden z nich to "Banda Łysego" na Nokianach. Mogę się mylić, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

(...) Co do kół, to zapewne chłopaki z IBG starali się opracować ramki dla wszystkich typów jakie wypuszczą w miarę uniwersalne i padło na Nokiany, które są swoją drogą bardzo dobrze odtworzone - mając na uwadze to, co ciągle serwuje mam Italeri, Academy, czy Revell. Pamiętajmy, że to nie żywica. (...)

 

Nie wiem dlaczego do tej pory nie pojawiły się wątpliwości co do kół z modelu. Detalu nie można im odmówić ale ... są lekko za duże. (?)

Przy wszystkich jednakowych nie zauważa się tego, jednak gdy chce się pomieszać Nokiany z Michelinami to mamy problem.

I opona i felga są za dużo. Coś koło 2 mm. W moim Rosomaku środkowe koła mają być Micheliny i mamy postój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do kół, to zapewne chłopaki z IBG starali się opracować ramki dla wszystkich typów jakie wypuszczą w miarę uniwersalne i padło na Nokiany, które są swoją drogą bardzo dobrze odtworzone - mając na uwadze to, co ciągle serwuje mam Italeri, Academy, czy Revell. Pamiętajmy, że to nie żywica. (...)

 

Nie wiem dlaczego do tej pory nie pojawiły się wątpliwości co do kół z modelu. Detalu nie można im odmówić ale ... są lekko za duże. (?)

Przy wszystkich jednakowych nie zauważa się tego, jednak gdy chce się pomieszać Nokiany z Michelinami to mamy problem.

I opona i felga są za dużo. Coś koło 2 mm. W moim Rosomaku środkowe koła mają być Micheliny i mamy postój.

 

Ktoś już kiedyś gdzieś pisał (chyba Flacha), że zestawowe są lekko za duże... Jeśli są only na modelu to nie widać tego, a my nie bawmy się suwmiarkami Natomiast jeśli chodzi o wymieszanie to faktycznie jest problem. A z ciekawostek napiszę Ci, że dotarły do mnie również koła PANZER-ART - przeglądnę i zrobię zdjęcie wszystkich trzech kółek dla porównania. Na pewno te z PZ-A nie mają ugięcia... Spójrz na zdjęcie tego Rośka z rysunkiem Spartiaty - ten zielony z kalek Toro - żeby go zrobić jak na zdjęciu potrzebne są jeszcze inne opony... Pytanie, czy kiedykolwiek się pojawią i czy warto aż tak się rozpływać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem dlaczego do tej pory nie pojawiły się wątpliwości co do kół z modelu. Detalu nie można im odmówić ale ... są lekko za duże. (?)

Przy wszystkich jednakowych nie zauważa się tego, jednak gdy chce się pomieszać Nokiany z Michelinami to mamy problem.

I opona i felga są za dużo. Coś koło 2 mm. W moim Rosomaku środkowe koła mają być Micheliny i mamy postój.

 

Będę miał podobny problem przy Rosomaku Shadow/Kojot, drugie prawe koło, miało oponę Michelin, reszta miała mocno zużyte Nokiany.

 

A jeszcze gorzej, jak ktoś sobie takiego wybierze, 3 typy opon.

 

TmJpNCc.jpg

 

Pierwsze - Michelin, 2 i 3 Nokian, czwarte prawdopodobnie Goodyear.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem dlaczego do tej pory nie pojawiły się wątpliwości co do kół z modelu. Detalu nie można im odmówić ale ... są lekko za duże. (?)

Przy wszystkich jednakowych nie zauważa się tego, jednak gdy chce się pomieszać Nokiany z Michelinami to mamy problem.

I opona i felga są za dużo. Coś koło 2 mm. W moim Rosomaku środkowe koła mają być Micheliny i mamy postój.

 

Będę miał podobny problem przy Rosomaku Shadow/Kojot, drugie prawe koło, miało oponę Michelin, reszta miała mocno zużyte Nokiany.

 

A jeszcze gorzej, jak ktoś sobie takiego wybierze, 3 typy opon.

 

TmJpNCc.jpg

 

Pierwsze - Michelin, 2 i 3 Nokian, czwarte prawdopodobnie Goodyear.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

 

... to jest "koszerny" czy nasz pancerz ? wprawdzie uchwyty liny holowniczej wskazują na koszer, ale zapytać warto

... z jakiego okresu to zdjęcie pochodzi

 

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będę miał podobny problem przy Rosomaku Shadow/Kojot, drugie prawe koło, miało oponę Michelin, reszta miała mocno zużyte Nokiany.

 

A jeszcze gorzej, jak ktoś sobie takiego wybierze, 3 typy opon.

 

TmJpNCc.jpg

 

Pierwsze - Michelin, 2 i 3 Nokian, czwarte prawdopodobnie Goodyear.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Ostatnia to czeski SEMPERIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerz to Rafael, taki sam jaki zaprojektował Andrzej. Do tego wieża OSS-D...

Co do kółek - wczoraj oglądnąłem zestaw PANZER-ART...

I wnioski: rozmiarowo to PZ-A jest praktycznie taki sam jak zestawowe Nokiany... Jeśli ktoś chce mieszać to się nada. Jednak wszystkie 8 kół jest jednakowych (chodzi o ustawienie felga - opona) i nie ma ugięcia opony... Do tego bieżnik jest bardzo wyraźny... Koła Andrzeja są ok 1,5-2 mm mniejsze, są 2 różne rodzaje w zestawie (chodzi o ustawienie felga - opona względem siebie) i mają ładnie wyprofilowane ugięcie opony. Do tego są "delikatniejsze" w odbiorze...

Moje wnioski: jeśli chodzi o realizm materii to zdecydowanie koła Andrzeja jeśli ktoś chce mieszać z Nokianami to raczej musi nabyć PZ-A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kółek - wczoraj oglądnąłem zestaw PANZER-ART...

I wnioski: rozmiarowo to PZ-A jest praktycznie taki sam jak zestawowe Nokiany... Jeśli ktoś chce mieszać to się nada. J

Moje wnioski: jeśli chodzi o realizm materii to zdecydowanie koła Andrzeja jeśli ktoś chce mieszać z Nokianami to raczej musi nabyć PZ-A...

 

No to jakaś dobra wiadomość. Dzięki.

Musze chyba zrobić podmiankę.

 

Napisałem do P-A w sprawie rozmiarów opon i nie jest tak różowo. :(

 

Panzer-Art (Michelin) - średnica zewnętrzna 34,8 mm (informacja od producenta),

Flachenty (Michelin) - średnica zewnętrzna 34,6 mm (pomiar własny),

IBG (Nokian) - średnica zewnętrzna 35,7 mm (pomiar własny).

 

Felga "P-A" i "F" mają taki sam rozmiar.

Jeśli oponę da się odchodzić po obwodzie, to za duża felga pozostaje. Bardziej to się rzuca w oczy niż rozmiar opony.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te koła z ugięciami są różne ? Tzn. ugięcie w innym miejscu? Czy napis względem ugięcia identycznie ? Bo tak by dziwnie wyglądało, jednakowo ustawione wszystkie opony.

Andrzej pomyślał o tym i koła są różne - są 2 rodzaje. PanzerArt ma wszystkie osiem kół jednakowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co służę prywatnymi zdjęciami bandy łysego z 5 zmiany tego niefortunnego ied tez mam sfotografowanego ze szczegółami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jakby co służę prywatnymi zdjęciami bandy łysego z 5 zmiany tego niefortunnego ied tez mam sfotografowanego ze szczegółami :(

Kolego Spawacz można prosić o fotki bandy łysego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o co innego. Czy zielone Rośki z Afgana to na pewno kolor bazowy BW400-6031? na zdjęciach wydaje się być ciemniejszy, zarówno w Afganistanie jak i Czadzie.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o co innego. Czy zielone Rośki z Afgana to na pewno kolor bazowy BW400-6031? na zdjęciach wydaje się być ciemniejszy, zarówno w Afganistanie jak i Czadzie.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

Szczerze Ci napiszę, że nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo na kolor bazowy nakładasz wash, drybrush, biedronkę i jakiś pigment, więc w zależności co tutaj wybierzesz to odbiór końcowy modelu może być zgoła inny... Do współczesnych polskich pojazdów fajny zestaw wypuściła właśnie Hataka - odcienie wyglądają przyzwoicie... Doktoraty z numerologii odcieni farb zostaw lotnikom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw od Lifecolor. Wiadomo że każda firma ma swój własny NATO Green. Chcę być pewien, że to na pewno 6031 A nie jakiś inny kolor.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że Hataka wypuściła fajny zestaw to wiem, ale jak mam NATO Green z Tamiyi, ak Interactive, vallejo i Lifecolor. To na grzyba mi kolejny?

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.