Skocz do zawartości

KTO Rosomak 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny postęp z prac, to co udało się zlepić wczoraj, czyli :

 

Siedzenia desantu

 

DSC_0506_zpslwlshxcz.jpg

DSC_0507_zpswrhnvke6.jpg

 

Silnik

 

DSC_0508_zpsg1m3fvn0.jpg

DSC_0509_zpswdvnq1vs.jpg

DSC_0510_zps11rrgxie.jpg

 

W chwili obecnej jestem w trakcie składania podwozia które niedługo postaram się pokazać ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Trzeba promować co dobre i ... Też zacząłem dłubać swojego ,, co zamierzycie zrobic z siatkami ochronnymi typu QinetiQ RPGNet .gdyz to co zapodano w modelu nijak ma sie do oryginalu

 

Wytrawić swoją siatkę

Mam wytrawioną siatkę formatu A4. W swoim rośku stelaże z siatką będę robił nowe.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnijcie, proszę, co z ta siatką jest nie tak?

W oryginale jest to drut/linka/sznurek (czyli okrągły przekrój) połączona na przeplotach kostkami, a w modelu masz jednolitą siatkę fototrawioną. Dla mnie subiektywnie każdy model zawiera pewne uproszczenia i siatka zestawowa nie jest problemem, a wręcz jak na skalę modelu prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli chcesz poświęcić paręnaście godzin na jej przerabianie, to oczywiście możesz to robić. Dla mnie osobiście elementy siatki są niezłe, a budowa modelu ma być przyjemnością, a nie katowaniem się więc nie mam zamiaru doktoryzować się z siatek p/rpg. Idąc tym tropem, to w każdym modelu można przerobić/dorobić przynajmniej drugie tyle elementów ile daje producent. To już jak to woli, ile ma czasu i ile umie wyrzeźbić... Ja nie należę do purystów zwracających uwagę na liczbę, czy średnicę nitów i uważam, że w IBG zrobiło kawał dobrej roboty, bo model prosto z pudła jest naprawdę przyzwoicie zdetalowany.

 

Ps. Największy zakres prac przy Rośku do chyba jednak budowa wnętrza. Przy pozamykanych włazach i zamknięciu środka na głucho odpada nam jakieś 2/3 roboty i model można zbudować na spokojnie w 3/4 dni + zabiegi malarskie (każdy ma oczywiście swoje indywidualne tempo prac). Ale wnętrze wydaje się najbardziej praco i czasochłonne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fototrawiona siatka z pudła ma z jednej strony tą imitację kostek łączących.

35032-141.jpg

zdjęcie z plastikowe.pl

 

Ale połączenie między nimi jest "za mało okrągłe" dla szczególantów. Dla mnie siatka zestawowa w zupełności wystarczy. Każdy może mieć jednak własne zdanie. Pytanie tylko o wielkość poniesionych nakładów w stosunku do uzyskanego efektu poprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś Part czy inny Aber wyda zestaw do waloryzacji z lepszą siatką, to będzie można wydać kolejną garść pieniędzy ;) Dla mnie tak jak jest wystarcza w zupełności.
Popieram Kolegę..! Czasami "lepsze" jest wrogiem "dobrego"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sprobowac zrobic ja z cienkich drucikow ktore znalazlem w przewodzie od myszki do laptopa

 

 

, zatem musisz mieć niezłego skila ( aczkolwiek nie znalazłem ani jednego Twojego modelu na forum , żeby to potwierdzić ) , żeby zrobić tyle siatek z cienkich drucików i żeby to choć odrobinę trzymało geometrię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale jest tak i uważam , że w modelu jest to absolutnie wystarczające.

 

Oglądając model też odniosłem wrażenie że jest dobrze zrobiony. Dlatego też zdziwiłem się dlaczego tą siatkę "należy" poprawić?

Oczywiście, każdy model można poprawić, ale zgadzając się z przedmówcami, siatka jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelaz to nie wielki problem, siatka juz tak, chce sprobowac zrobic ja z cienkich drucikow ktore znalazlem w przewodzie od myszki do laptopa, oryginalna siatka w Rosku jest ze sznurka?? wiec moze spleciony drut bedzie sie nadawal?? Trawic nie mam mozliwosci

 

Pomyśl jeszcze nad liną holowniczą z linki hamulcowej od roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze nad liną holowniczą z linki hamulcowej od roweru.

 

Świetny pomysł !

 

Zaczyna się festiwal znakomitych współporad , jak zastąpić schludną , ładną siatkę fototrawioną załączoną do zestawu na pracochłonnego liczonego w miesiącach ulepa z setek sztywnych sprężynujących stalowych koślawych drutów zasmarkanych cyjanoakrylem , nie wspominając już o wykonaniu kostek na krzyżujących się drutach

 

Na pewno model będzie wyglądał LEPIEJ i będzie ZGODNY Z ORYGINAŁEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wtykać kija w przysłowiowe mrowisko, ale napiszę że Rosomak wygląda o wiele fajniej bez tych siatek, jakkolwiek te z zestawu wyglądają naprawdę przyzwoicie. Osobiście nie porywałbym się na wiotką siateczkę dzierganą własnoręcznie z cieniutkich odcinków drutu bo chyba dostałbym białej gorączki, a cierpliwości mi nie brakuje. Zresztą jak ktoś lubi pustynne malowania to może go zrobić bez tych elementów. Nie trzeba długo szukać, przykłady:

http://www.altair.com.pl/process/hotlink/files/news/photos/4/4645/i-i10-07-007ros2.jpg

http://blogi.polskatimes.pl/raportafganistan/wp-content/uploads/sites/10/2013/09/rosomak_06.jpg

Tak przy okazji kolejne pytanie do znawców tematu. Czy kosze na koncentrinę miały jakieś znormalizowane wymiary, czy były dorabiane "na oko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wydano dwa zestawy kalkomanii, koła od panzer art na dniach ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, he...

 

Mnie się ostatnio zachciało robić 128 uchwytów w kostkach dodatkowego pancerza Abramsa. Trawionka od Voyagera. Zrobiłem kawałek i pokazałem, to mi ktoś napisał, że to chińska zdrada i że w oryginale są bardziej wypłaszczone (są faktycznie). Żeby było śmieszniej to przy poprzednich Abramsach na Forum nikt tych uchwytów w ogóle nie robił i było dobrze... Zmieniać nie będę, bo mi się zwyczajnie "nie kce". Dajcie żyć. Ktoś chce robić siatkę niech sobie robi, ktoś nie chce niech nie robi. Konia z rzędem temu kto bez maszynowej obróbki (czyli z ręki) zrobi setkę tych kostek, a to i tak będzie przymało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanie z prac, tym razem podwozie ;)

 

Wpierw rama

DSC_0514_zpszvea1rxt.jpg

DSC_0515_zpsabv66rqv.jpg

 

Następnie zawieszenie

 

DSC_0517_zpsif81dnuv.jpg

DSC_0518_zpsrer95laq.jpg

 

I z drugiej strony ;)

 

DSC_0519_zps0czom8oa.jpg

 

Oraz ,dziś podjąłem już decyzję iż na 100% będzie to pojazd o nazwie "Banda Łysego", trudność główna wynikała z braku specjalnej anteny jednak dzięki wielkiej uprzejmości Gerd-a udało mi się ją pozyskać, jeszcze raz stokrotne dzięki ;)

 

Kolejne etapy prac niebawem, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.