Skocz do zawartości

Ferrari Califoria Closed Top 1:24 Revell


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem zwolennikiem kładzenia flocku na podkład np z emali Humbrola - fajny patent - uwazam że lepszy niż vikol

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze kleje na lakier bezbarwny i odpada ew problem jakiś przebić koloru na krawędzi czy coś, a Vikol było mi ciężko rozprowadzić równomiernie.
Bezbarwny pod flock nakładam aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam metodę Jakuba - bezbarwny najlepszy. Jak jesteś dobry w docinaniu to możesz sobie zrobić szablony z taśmy maskującej ( malarskiej ) i na nią wysypać flock. Minus jest raki, ze tył taśmy musisz pomalować - brzegi również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No dobra zacznę od dobry rzeczy, środek nie wygląda najgorzej, tragicznie nie jest ale tez idealnie nie jest, może temat aut nie jest dla mnie ale postaram się dokończyć californię.

27ZaH0R.jpg

GIY5xzc.jpg

 

Dobra, buda :) tu jest ciekawiej, więc w sobotę położyłem  2 warstwy błyszczącego gx-100 i on sobie tak sechł do wczoraj, może za szybko się dobrałem do budy ale po kolei :

tutaj popełniłem chyba 1 błąd, wziąłem papier 2,5/3k/4k i tylko wodę następnie próbowałem ratować/kombinować z pastami polerskimi tamiyi i 4k/6k papierem - ze słabym efektem :

S1kBXfG.jpg

XuBOgPr.jpg

QVERQUB.jpg

ac7L5DZ.jpg

 

no i finalnie poszło :D do pudła 

k1IxuzT.jpg

n9XxXGX.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez Bengal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Osobiście uważam, że malowanie samochodu na czarno w połysku, to zły pomysł. Na zdjęciach wygląda to na jedną wielką czarną plamę. Chyba że masz jakiś sposób, by każda plaszczyzmna na modelu się odróżniała od siebie. Już łatwiej by było z czarnym matem.

Popatrz na swoją deskę rozdzielcza, jak się świeci. Wszystko jest pozlewane, jedna wielka plama. Przydało bu się zrobić wash. Z nadwoziem będzie to samo.

Jestem ciekaw jak tobie to wyjdzie, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wnętrze ci się świeci? Kładłeś bezbarwny błyszczący jeszcze na wnętrze?

 

Ogólnie ten czarny kolor to był wywalił, bo kasta wygląda ciulowo. Coto za farba? Wygląda gorzej niż spraje za 9zł/400ml. Zmieniłbym ją. Na ten przykład ja używałem Humbrola czarnego w spraju, na to bezbarwny. Wyszedł o niebo lepiej. 

 

Co do bezbarwnego na nadwoziu to wydaje mi sie, ze miales położony go zdecydowanie za cienko. Jego musi być dużo, żeby się nie przetrzeć do bazy, podkładu czy plastiku. Na tym kanale gość fajnie pokazuje, jak nakłada bezbarwny na swoje modele:

 

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jawkers napisał:

Osobiście uważam, że malowanie samochodu na czarno w połysku, to zły pomysł. Na zdjęciach wygląda to na jedną wielką czarną plamę. Chyba że masz jakiś sposób, by każda plaszczyzmna na modelu się odróżniała od siebie. Już łatwiej by było z czarnym matem.

Popatrz na swoją deskę rozdzielcza, jak się świeci. Wszystko jest pozlewane, jedna wielka plama. Przydało bu się zrobić wash. Z nadwoziem będzie to samo.

Jestem ciekaw jak tobie to wyjdzie, trzymam kciuki.

Na końcu miałbyć czarny mat :) wyszło jak zawsze, szukam innego koloru

 

10 godzin temu, Rabbit666 napisał:

Całe wnętrze ci się świeci? Kładłeś bezbarwny błyszczący jeszcze na wnętrze?

 

Ogólnie ten czarny kolor to był wywalił, bo kasta wygląda ciulowo. Coto za farba? Wygląda gorzej niż spraje za 9zł/400ml. Zmieniłbym ją. Na ten przykład ja używałem Humbrola czarnego w spraju, na to bezbarwny. Wyszedł o niebo lepiej. 

 

Co do bezbarwnego na nadwoziu to wydaje mi sie, ze miales położony go zdecydowanie za cienko. Jego musi być dużo, żeby się nie przetrzeć do bazy, podkładu czy plastiku. Na tym kanale gość fajnie pokazuje, jak nakłada bezbarwny na swoje modele:

Kładłem jedną warstwę błyszczącego pod wash do środka - psiknę matem na koniec by się nie świeciło jak psu...

kolor to tamiya lp-1, na razie przeglądam sobie zdjęcia by wybrać coś innego.

Znam ten kanał, następnym razem dam grubszą warstwę lakieru :)

dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 minut temu, Messer napisał:

W sumie teraz położyć kalki różnych producentów części motoryzacyjnych, obniżyć zawieszenie, dać dobrą felgę i masz nowoczesny tuning :D 

teraz mi to wygląda, a niemiec płakał jak sprzedawał, panie 0 szpachli to nówka sztuka, babcia jeździła do kościoła,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bangalu... Weź Ty chłopie wywal ten GX-100 i najlepiej o nim zapomnij... Zanim się go nauczysz to z 5 modeli zniszczysz, a i tak wynik będzie niepewny... Kup jakiś normalny lakier do samochodów od ZP przykładowo i się męczyć przestaniesz ? Ło proszę:

 

QNNd3Ux.jpg

 

A California powinna być czerwona... Ło proszę:

 

r4GNwDX.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dorotka napisał:

Bangalu... Weź Ty chłopie wywal ten GX-100 i najlepiej o nim zapomnij... Zanim się go nauczysz to z 5 modeli zniszczysz, a i tak wynik będzie niepewny... Kup jakiś normalny lakier do samochodów od ZP przykładowo i się męczyć przestaniesz ? Ło proszę:

O Panie, dobry :D

Jacku chyba szkoda mi troszkę pieniążków 190 zł :O

25 minut temu, Dorotka napisał:

A California powinna być czerwona... Ło proszę:

Bedzie żółta  ( ma być ... a wyjdzie jak wyjdzie)

Znalezione obrazy dla zapytania: ferrari california yellow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie potrzeba 190 zł... Wystarczy 50 zł np. na to: https://www.plastmodel.pl/p/672/41206/zero-paints-zp-3002-clearcoat-lacquer-100ml-pre-thinned-ready-for-airbrushing-clearcoat-lacquer-lakiery-bezbarwne-zero-paints-farby-i-chemia-modelarska.html. Dasz 4 zwykłe warstwy co 5 min, przelecisz papierem 4 tys. plus pasty i masz efekt jak poniżej. Mnie malowanie (podkład, baza, lakier) zajęło w tym przypadku niecałą godzinę. Pomijam fakt, że lakieru wystarczy na 5 kolejnych modeli...

LSr6R5V.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bengal napisał:

czyli sam lakier bez thinnera i utwardzacza ?

Tak, to lakier jednoskładnikowy. 3 - 4 normalne warstwy, co 5 minut (to ważne) i nie na akryl. Podkład może być Surfacer 1500 dobrze wyschnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nn31 napisał:

Dorotka, lakier bardzo ładny, nawet powiedziałbym idealny. Ale co te modele takie niekompletne ? Zaczynasz model wykończeniem karoserii a potem robisz kolejny również kończąc na karoserii ?

He, he... To, że czegoś nie ma w Internecie nie oznacza, iż nie istnieje ?

P.S. Sorry Bengal za zaśmiecanie wątku.

UepjCF7.jpg

9igu834.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.