Jump to content
Markuz

Tiger I Sd.Kfz.181 AFV Club 1:48

Recommended Posts

Chyba sobie kupię kiedyś dla spróbowania cosik w tej skali.

Nie odkładaj tej, jakże trafnej, decyzji na zbyt długo

Witam,

W Nowym Roku naszła mnie wena twórcza która owocuje wyciąganiem rozpoczętych modeli z szafy i kończeniem podstawek pod już wykonane modele.

I tak Tygrysek trafił dziś na warsztat. Przykleiłem wszystko co było do przyklejenia i dodatkowo wymieniłem lufkę w MG34 na wieży.

Teraz nadszedł czas na malowanie.

W tym tygodniu mam nadzieję położyć podkład i kolor bazowy.

Kilka zdjęć z dzisiejszego warsztatu.

DSC_0137.JPG

DSC_0138.JPG

DSC_0139.JPG

Zostało jeszcze przed malowaniem uzupełnić zimmerit w niektórych miejscach, jak na przykład na bokach tylnej płyty.

Taka nóweczka ? - niepogięta, niepoobdzierana, niepodziurawiona ?

Zostało jeszcze przed malowaniem uzupełnić zimmerit w niektórych miejscach, jak na przykład na bokach tylnej płyty.

Możesz konkretniej na tylnej płycie zimmerit jest. Chyba że masz na myśli miejsce łączenia płyty tylnej i bocznej.

Taka nóweczka ? - niepogięta, niepoobdzierana, niepodziurawiona ?

Lekkie obicia i rysy na pewno będzie miał.

Tak, chodzi mi o krawędzie na których nie ma zimmeritu z powodów technologicznych.

Dziś psiknąłem podkład.

8eZp-Stl8j4jBtzEvkVrLx2M4HloKxGB4zPwx1VlrB1O86RnJzxAzpYsCjru5feQzrGp1tf7uGmv=w1366-h768-rw-no

Os8tYhoSjWtTdUhPTicjXN4sHwjatosLfvQ7QT0Bo4Mqmhrw7qlBk_Ma1Vd-YhgnvZ8Mz4s1QChw=w1366-h768-rw-no

Zdaje się, że czas google kopnąć w d**e. Właśnie przestał działać http://www.picasa2html.com

Co w miarę prostego, możecie doradzić do hostowania zdjęć? Mam co prawda konto na imageshack.us (dawno już go nie używałem) ale coś słyszałem, że tam jakiś limity są. Poza tym po zalogowaniu niby mam 45 zdjęć jednak nie mogę ich oglądać.

Flickr jest fajny, zwłaszcza ma inteligentny i szybki upploader, ale jak długo przetrwa, kto to wie? To zdaję się część Yahoo, które właśnie umiera...

Ja używam głównie Imageshack, jest OK.

Pozdrawiam

Hubi

Flickr jest fajny, zwłaszcza ma inteligentny i szybki upploader, ale jak długo przetrwa, kto to wie? To zdaję się część Yahoo, które właśnie umiera...

Ja używam głównie Imageshack, jest OK.

Pozdrawiam

Hubi

Myślę, że Flickr bez problemu przetrwa.

Pamiętaj Hubert, że kupuje ich Verizon dla którego ten serwis myślę, że jest kluczowy.

Nie wycofał się z transakcji pomimo afery z wyciekiem danych ale podał, że zmieni nazwę firmy i Yahoo zostanie ewentualnie jako marka.

Może np. nie dla swoich klientów zrobi jakieś opłaty ale za tak działającą usługę mogę rozsądne pieniądze zapłacić.

Oby, oby - trzymam za nich kciuki. Ja i tak korzystam z płatnej opcji, relatywnie nie było drogo.

Przy okazji wypada pochwalić warsztat, wypas z tymi toczonymi lufami, czysta robota. Będzie perełka.

Pozdrawiam

Hubi

Dziękuje Panowie za odzew w sprawie serwisu hostingowego.

Tymczasem wybrałem Photobucket. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Kolor bazowy położony jest to Vallejo Air Model 71.025 odpowiednik RAL7028. Czy kolor może być pod dalsze malunki?

DSC_0154.JPG

DSC_0155.JPG

Planowane malowanie trójbarwne pod kalki dodane do modelu tj. numery wozów 311, 233, A12, 211.

Edited by Guest

Maskowanie z wałeczków BlueTack.

DSC_0157.JPG

DSC_0158.JPG

Zmiana farb na AK Interactive i pierwszy kolor kamuflażu położony i wycieniowany.

DSC_0160.JPG

DSC_0161.JPG

Teraz żmudna praca z taśmą maskującą.

Edited by Guest

No nie wim jak to ma wyglądać, ale na żółtym w kilku miejscach widać odkurz zielonego.

Ale obrodziło Tygrysami na forum, ale to dobrze bo wszystkie 3 warsztaty ciekawe.

Co do żółtej bazy to wygląda bardzo dobrze, tylko tak jak pisze bazylms- tu i tam na żółtym widać odkurz.

Dzięki Panowie.

Odkurz rzeczywiście jest widoczny, jednak nie stanowi to problemu. W planie jest kolejny kolor kamuflażu.

Cały wczorajszy wieczór zszedł mi na wyklejanki taśmą Tamiya.

DSC_0162.JPG

A tak wygląda finał prac nad moim pierwszym poważniejszym kamuflażem.

DSC_0163.JPG

DSC_0164.JPG

DSC_0165.JPG

DSC_0166.JPG

DSC_0167.JPG

Trzeba jeszcze zrobić kilka poprawek w kilku miejscach i lecimy dalej z tematem.

Edited by Guest

A widzisz, teraz to rozumiem jak to miało być. Na moje stare oko wygląda dobrze. Fajnie że pokazałeś etapy maskowania.

wygląda bardzo dobrze mógłbyś sie pokusić jeszcze o podpięcie przedniej lampy bo ten przewód kończy sie jakoś w pół drogi do celu ;) tak jak na fotce poniżej.

file.php?id=35951

Dzięki za uwagę.

Pamiętałem o tym kabelku jeszcze na etapie klejenia, ale potem zaaferowałem się malowaniem i całkiem o tym zapomniałem.