Skocz do zawartości

Aero L - 39ZO Albatros 1/72 Eduard Weekend edition


19robi88

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee, z żywicami też różnie bywa: a to skurczone, a to wygięte, a to jakiś pęcherzyk powietrza. Nie ma metody idealnej. Kokpit bardzo się podoba Tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te zdjęcia to były moje pierwsze ta lustrzanka ogólnie pierwszy raz mam wogole styczność z lustrzanka narazie jestem zielony w temacie. Dzięki za rady poprobuje przy następnych fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się dłubie dalej, kadłub sklejony, nos żywiczny w miarę dopasowany, skrzydła narazie na sucho wsadzone bo muszę poprawić kilka rys. Ogólnie co do modelu trochę się zawiodłem na tym wypuście Eduarda nie wiem czy trafiłem taki egzemplarz ale ale sporo pracy mnie czeka żeby wyprowadzić model na zero np. przez fakturę plastiku która w niektórych miejscach jest chropowata i zalewa nity i linie podziału blach itp.

 

ukQXLRk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

szpachlowanie poprawnie lini podziału, szpachlowanie porawianie lini podziału......

 

przygotowany do mam nadzieje ostatecznej warstwy kontrolnej surfecera bo już mam dość poprawek powierzchni

 

SqhbaBM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo model leżał prawie nie ruszany przez te 4 miesiące bo nie było czasu na modelarstwo niestety teraz ostatnio się za niego wziąłem i powoli działam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

a'la preshading + maziaje, wiem linie wyszły za grube sporo za grube jakoś to w kamuflażu może zniweluje. Idzie mi z tym modelem strasznie pod górę chciał bym go wreszcie skończyć i wziasc się za coś nowego...

 

7kh1zHB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Troche mnie tu nie było ale dodam co nieco z prac warsztatowych a troszkle sie działo...

 

Spód zamaskowany czas na kamuflaż Libijski :

 

wipbhEH.jpg

 

 

Malowanie kamuflażu niestety mi nie poszło zmywamy całość i wszystko od nowa... ale walczę dalej...

 

 

3unfooK.jpg

 

 

Walczymy dalej, niestety zmywając farbę do gołego plastiku wymyłem tez gdzieniegdzie szpachle i musiałem szpachlowanie i szlifowanie zacząć od nowa...W tym momencie Albatros dostał Surfacera 1200, jeszcze delikatne poprawki niedoskonałosci i będzie gotowy do drugiego podejścia pod Kamuflaż. Powoli zaczynamy budować podstawkę.

 

 

 

aoIY0RF.jpg

 

 

Drugie podejscie do kamuflażu tym razem bez preshadingu. Pierwszy kolor z reki położyny, czas na maskowanie pod kolejne plamy kamuflażu

 

 

EqYYwFS.jpg

 

 

Czas na maskowanie kolejnego koloru kamuflażu...

 

 

DBGm2g9.jpg

 

 

Drugi kolor plam Kamuflażu poszedł. Problem pojawił sie z kolorem, odcienie najjasniejszych plam jakie proponuje eduard praktycznie się od siebie nie róznią, musiałem mieszac kombinowac na podstawie zdjec z neta... w pojemniczu areo kolor wygladał obiecujaco po połozeniu na model jest chyba troche science fiction...

 

 

6Z25e5e.jpg

 

 

Maskowanie 3 koloru zrobione czas na kolor Green. Jest to mój pierwszy kamuflaż i jeszcze za pomocą wałeczków z blu tack, boje się efektu końcowego jak to będzie wyglądać czy gdzieś nie przecieknie itp...

 

 

JaBmCHr.jpg

 

 

Ostatni kolor połozony teraz chwila prawdy, odklejanie wszystkiego żeby nic nie uszkodzic...

 

 

WjNQTMG.jpg

 

 

Maskowanie zerwane mniej wiecej wszystko wyszło tak jak chciałem oprócz tego dobieranego koloru :/ Plamy kamuflażu bede przejasniał jasniejszymi odcieniami wiecej moze uda mi sie troche poprawic co nieco..

 

 

mnbrsKY.jpg

 

 

zdaje sobie sprawę ze będzie krytyka na kolor itp. sam nie jestem zadowolony, nie wymagam od tego modelu już za duzo, chce go po prostu skończyć bo straciłem mnóstwo nerwów przy nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artur za materiały na poczatek ruszyłem troche dalej z podstawka/płyta, ze zdjęć wynika ze lotniska na których stacjonowały Albatrosy w wiekszosci miały piaskowy/pustynny kolor wiec i ja taka chce wykonać. najpierw preshading dwa odcienie piaskowego i cieniowanie jaśniejszym i narazie wyszło tak :

 

28Ec5rE.jpg

 

 

co do kolorów/odcieni kamuflażu Libijskiego Albatrosa jak zauważyliśmy z Arturem było ich kilka. To samo tyczy się wyeksploatowania maszyny niektóre wyglądały jak nówki a niektóre były wyblaknięte podniszczone jak wraki. Po przejrzeniu materiałów postanowiłem zrobić l-39 trochę wyeksploatowane i wypłowiałe co zaowocowało takim efektem na chwile obecna :

 

dZKzaU1.jpg

 

jeszcze kilka delikatnych poprawek przy kamuflażu i biorę się za spód i malowanie elektroniki na dziobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak idealnie nie jest, pierwszy raz malowalem kolorowy kamuflaż i przy cieniowaniu plam jasniejszymi odcieniami delikatnie mgiełka poszła poza plamę i z tego nie jestem zadowolony próbowałem poprawiać ale wychodzi jeszcze gorzej wiec dałem sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.