Skocz do zawartości

Me 262 A-1a 1/72 Revell


Baas ArK

Rekomendowane odpowiedzi

Franz 75, Danio podziękował

butelka z dobrym znieczulaczem w przypadku niepowodzenia

Warunek - zawartość butelki użyć dopiero PO, nigdy PRZED

Może być kłopot, wszystko się naumiało z hamerykańska roztrzepańce (czyt. drinki) pić. Nie ma z kim po staropolsku . Ech...

Teraz wypadałoby dodać przewody do hamulców.

Też będą. Ale nie wcześniej jak w Trzech Króli. Popołudniówki w robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli zaznaczenie ich pisakiem (przed nałożeniem właściwego kamuflażu) jak na zdjęciu. Tylko kwestia koloru: zielony czy szary?

 

 

Sugestie, porady jak zawsze mile widziane.

CDN

 

Rato Marczak na swojej stronie pokazuje jaką katastrofą jest pomysł użycia markerów sharpie do pre czy postshadingu. Total meltdown, w skrócie... Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe atramentowe markery przechodzą nawet przez kilka warstw farby. Jeśli chcesz robić takie podmalówki/preshading, najbezpieczniej mieć na przykład markery Tamki. Ja używam ich XF-1 do sprawdzania łączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niema głupich pytań tylko głupie odpowiedzi. A ja mam pytanie kogoś kto pierwszy raz... Ile czasu potrzebuje surfacer od położenia do momentu kiedy można wykonać następne operacje - poprawki szpachlowania, przeszlifowanie?

Obraz_054.jpg

 

Obraz_053.jpg

 

Sugestie, porady jak zawsze mile widziane.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie temu pytam, bo wyszło parę rzeczy. Głównie na spodzie płatów, łączenie płatów z silnikami na krawędzi spływu i parę innych drobiazgów. Ale jak złapię tego sabotażystę co mi nadciął statecznik poziomy na krawędzi natarcia to ...

Drażnią mnie jeszcze okna wyrzutowe łusek na prawej burcie (ta strona gdzie było kilo szpachli). Takie jakieś rozlazłe się zrobiły i nie bardzo mam wizję jak je wyprowadzić swoimi skromnymi środkami (jak ktoś chce może się cofnąć na stronę trzecią wątku - tam są zdjęcia). Jak ktoś ma jakąś sugestię - chętnie skorzystam.

 

Sugestie, porady jak zawsze mile widziane.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

... Błogosłowieni cierpliwi, ale bowiem oni finał oglądać będą...

Słowo wyjaśnienia i przeprosin. Dłuższa przerwa spowodowana była koniecznością rozwiązania spraw rodzinnych. Ale teraz myślę podgonić trochę.

W dniu dzisiejszym zawinąłem Jaskółkę w taśmę, przez co wygląda trochę jak nie do końca spakowana mumia. Zabrało mi to więcej czasu niż myślałem. Początkowo zacząłem oklejać wałeczkami z patafix-u, ale po półtorej godzinie (i wyrecytowaniu z pamięci pierwszego tomu Słownika Wyrażeń Brzydkich ) mając zrobiony tylko nos, poległem i zdjąłem wszystko (właściwie to samo spadło). Chcę w ten sposób, w miejscach nie zamaskowanych, zrobić imitację szpachlowań łączeń blach, według zdjęć "gołej" 711.

Obraz_055.jpg

Obraz_056.jpg

Po pomalowaniu, wyschnięciu i zdjęciu taśmy, będzie powtórzone, tylko nie w poprzek a wzdłuż.

 

BRAVO112 Dzięki po raz kolejny, ale 10 jurków za coś czego bym użył najwyżej 4mm to trochę przerost formy nad treścią.

 

... Błogosławieni pomocni, ale bowiem oni swój udział w finale mieć będą...

 

Sugestie, porady jak zawsze mile widziane.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się szykujesz do gołej 262 po szpachlowaniu, to nie tędy droga. Szpachla nie była prostą krateczką.

 

Polecam zapoznać się z poniższym materiałem:

 

https://doogsmodels.com/2014/01/27/132-trumpeter-me-262a-2a-part-iii/

 

Jest to co prawda ciut inna skala, ale myślę, że może sporo pomóc.

 

 

ło matko i córko, ale się chłop namaskował tym płynem... 5 nocy - straszna ilość benedyktyńskiej roboty, efekt ciekawy, ale czy wart aż takiego nakładu pracy? w 32 pewnie wart...

w 72 osobiście namalowałbym kratkę pędzlem, nie za gęstą farbą żeby czasem lekko prześwitywała a później cienko aerografem przejechałbym tym samym kolorem po namalowanych kreskach - tak żeby miejscami został odkurz, linia spod pędzla i tak będzie trochę nierówna a miejscami odkurz ją zmiękczy (prześwity plus odkurz dałyby efekt wyszlifowanej szpachli), i efekt powinien być zadowalający a myślę że można to zrobić znacznie mniejszym nakładem pracy

 

pozdrawiam!

ww

 

p.s. polecam kliknąć w tym linku na ciąg dalszy (cz IV) budowy tego poszpachlowanego mesera... człowiek się tak napracował żeby namalować imitację szpachlowań podziałów... po czym złoszował model podkreślając wszystkie podziały i nitowania wokół nich... bo szpachle tylko namalował a nie wyszpachlował faktycznie podziałów... generalnie piękny model ale takie troche bez sensu działanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się szykujesz do gołej 262 po szpachlowaniu, to nie tędy droga. Szpachla nie była prostą krateczką.

Ależ ja nie będę robił gołej, a tylko wzoruję się na niej. Kratka też nie miała być prosta, dlatego chciałem maskować patafix-em, ale ten nie chciał trzymać się gładzonego surfacera. A gustowny jakiś przyodziewek dostanie. Cholernie łazi za mną biała "3" Gallanda, chociaż kamo jednobarwne miała.

W każdym bądź razie mumifikacji c.d.:

Obraz_057.jpg

Tak to mniej więcej wygląda na chwilę obecną:

Obraz_058.jpg

 

Sugestie, porady jak zawsze mile widziane.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widzę ile kolega pracy wkłada w model to ja ze swoim Me 262 relacji z warsztatu robić nie będę. Trzymam kciuki żeby wyszło tak jak sobie zaplanowales powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, że nie doczytałem, ale zapytam - czym malujesz te imitacje szpachli? Najlepiej byłoby moim zdaniem surfacerem 500, potem patyczkami ściernymi zdeformować lekko i zatrzeć granice od taśmy. Jeżeli malujesz zwykłym czarnym kolorem, albo wykończeniowym surfacerem 1500 lub 1200 - to obawiam się że niewiele z tego zostanie po pomalowaniu barwami kamuflażu.

 

Ciekawym jednak, co też Ci z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUU, masz zacięcie. Mam nadzieje że wyjdzie.

Też mam taką nadzieję

No jak widzę ile kolega pracy wkłada w model to ja ze swoim Me 262 relacji z warsztatu robić nie będę.

Rób warsztat! Jakby nie kilku kolegów-motywatorów, pewnie nie zrobiłbym połowy rzeczy, które zrobiłem i zamierzam jeszcze zrobić. Może nie wszystko wychodzi idealnie, ale przynajmniej jest okazja popróbować nowych rzeczy: pierwszy surfacer, pierwsze "poważne" blachowanie (i żywice) i pierwsza osłona kabiny z vacu, którą dzisiaj pół dnia obgryzałem i jutro popołudniu/wieczorem zamierzam skończyć. A jak mi Jaskółeczka za bardzo dopiecze, to w następnym tygodniu i tak od niej odpocznę (popołudniowa zamiana w pracy)

Być może, że nie doczytałem, ale zapytam - czym malujesz te imitacje szpachli? Najlepiej byłoby moim zdaniem surfacerem 500, potem patyczkami ściernymi zdeformować lekko i zatrzeć granice od taśmy.

A podziękował, podziękował - taki jest plan przetrzeć. Malowane humbrolem Tank Grey (widzisz 19robi88 następny pomocnik ) Kamo w razie "W" też będę chciał trochę przetrzeć. Mam schomikowane parę co już "wyszło z linii" i przetestuję ten pomysł.

Ciekawym jednak, co też Ci z tego wyjdzie.

Ja też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiał nijaki W. C. w swoich różnych "Bosych": "... i tak sobie siedzim, lulki palim... coś tam grzebim..."

Coś tam tniem

Obraz_059.jpg

Coś przymierzem

Obraz_062.jpg

A przy okazji, nie pochwaliłem się chyba fotelem "hand made", który trafił na swoje miejsce przed zmontowaniem kadłuba ze skrzydłami, czyli dobrą chwilę temu (taki chwalipięta jestem )

Obraz_061.jpg

 

Sugestie, porady jak zawsze mile widziane.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie linie to równie dobrze można było narysować flamastrem, bez tego całego maskowania i malowania.

Pewnie tak i taki wcześniej miałem zamiar. Jednak ten artykuł: http://www.ratomodeling.com/articles/pre_shading1/ podesłany przez garrett-a przekonał mnie, że użycie innego niż dedykowany (a takowego nie mam) nie jest najlepszym pomysłem "ever".

:hmmm: zastanawiam się jaki efekt dadzą te linie na koniec bo za bardzo nie rozumiem

Pisałem wcześniej, mają udawać szpachlę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motto na dziś: "Chcesz rozśmieszyć Boga? opowiedz Mu o swoich planach."

Miało być szybciej, ale nie będzie. Następne grzybki w barszczu CMK.

Grzybek 1: ułożenie baterii Mk 108. W/g ilustracji winny mieć króćce (lufy) łączące je z gniazdami w przedniej ścianie luku. Nie było, więc trzeba trochę poczarować. Na zdjęciu jeszcze w trakcie docinania:

Obraz_065.jpg

A tu już z grubsza zgrane z prawoburtową baterią:

Obraz_067.jpg

Bateria przyłożona na sucho do zdjęcia, wklejona będzie dopiero po pomalowaniu. Uprzedzając ewentualne pytania: nie można przesunąć do samego przodu, ponieważ wyrzutniki łusek nie zgrywają się wtedy z oknami wyrzutowymi, a same baterie wystawały by poza obrys kadłuba. Oprócz tego górne działka są cofnięte, więc i tak były by przerwy.

Grzybek 2: Poprzeczka (a może podłużnica ), do której powinny zostać przyklejone pokrywy luku jest nieco za krótka (dolna na zdjęciu), więc trzeba było też dostrugać własną (górna na zdjęciu, jeszcze do wyrównania):

Obraz_063.jpg

Kwestia 1 - 1,5 mm ale wpadała i dorobić trzeba.

Ale żeby nie było, że tylko narzekam, coś od siebie. Rurka Pitota z dwóch nasuniętych na jedna na drugą igieł:

Obraz_064.jpg

 

Sugestie, porady jak zawsze mile widziane.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.