Jump to content
Solo

[in-box] F-14A Tomcat // Tamiya // 1:48

Recommended Posts

Dokładnie.

Pojawiają się też pytania: skoro całe skrzydła są z żywicy, to czy jakość detali nie jest gorsza niż w skrzydłach zestawowych? Mam wątpliwości.

No i czy tak duży element żywiczny jak skrzydło z czasem nie będzie się odkształcać?

Ja jednak zostanę przy skrzydłach zestawowych.

Szczególnie że cena tych żywic jest prawie równa cenie samego zestawu TT.

Guest Atlis

Na bank użyli skrzydeł TT jako master, więc nie powinno być różnicy.

Na bank użyli skrzydeł TT jako master, więc nie powinno być różnicy.

Nie ma różnic, ale... Co prawda je zamówiłem, bardziej jednak z ciekawości... Patrząc na fotki mam poważne wątpliwości... I jeszcze jedno... W te żywice wpuszczony jest dość gruby drut, który zapobiec ma odkształceniom... W każdym bądź razie za jakieś dwa tygodnie będę miał jasność

K48088C_zpsss613sjg.jpg

No ale za całość pasowania szacun... Wszystko siedzi bez kleju i nawet przy poruszeniu nie chce za bardzo odpaść... Drążki trochę nie tego, ale generalnie jak na plastik jest bardzo ok...

003_zpsp0htp5jh.jpg

Skrzydła dotarły... Tak to mniej więcej wygląda:

_DSC0010_zpsh4qoajal.jpg

Wrażenie raczej sympatyczne, choć z jednego skrzydła "usztywniacz" w postaci drutu nieco wystaje i czuć go pod palcem, także trzeba będzie nieco papierem popracować:

_DSC0013_zpszik7bcbg.jpg

Różnic w obrysie ani w podziale blach, czy panelach nie ma, przynajmniej ja ich na tym etapie nie widzę:

_DSC0007_zpsmgthjh5m.jpg

Czy warto, czy nie warto to już sobie każdy musi sam rozstrzygnąć...

Solo pokazał w inboxie taki mały zestaw kalkomanii - korygującym go nazwał. Niedawno kupiłem tego Tomcata i tych małych kalek nie ma. Co one wnoszą w stosunku do pierwowzoru na dużym arkuszu? Pytam tak z ciekawości bo może być też tak, że producent naniósł poprawki już na dużym arkuszu. No właśnie - jakie poprawki? Czym te kalki się różnią?

Pojawia się już w pierwszych polskich sklepach F-14D Tamki i o zgrozo - jest tani.

330 zł w Plastmodelu, z rabatem wyjdzie jeszcze taniej.

Miła niespodzianka.

W ogóle jakieś dziwne ceny tej Tamki, F-14A mają po 160 zł (to cena bez rabatu).
D-14D też miał bardzo niską cenę, bo rabat wyniósł tylko 3%.

Koniec roku to jest trochę promocji na modele KS Model maja F14D po 284 więc w MH cena normalna

A ja nabyłem po 330 

Chyba przestrzelili z ceną tego zestawu i teraz może po cichu się wycofują. Bo jak inaczej to tłumaczyć?
Plastmodel miał na stanie 100 zestawów i chyba tylko kilkanaście do tej pory sprzedali.

Za model wszechczasów takiego samolotu trzeba zapłacić i tyle. Jeśli kwoty około 300zł +/-10% to drogo to proponuję zmienić skalę.

5 godzin temu, portalus napisał:

Za model wszechczasów takiego samolotu trzeba zapłacić i tyle. Jeśli kwoty około 300zł +/-10% to drogo to proponuję zmienić skalę.

Albo po prostu poczekać kiedy będzie czas go skleić i wtedy kupić . Drożej nie będzie .

Pozdrawiam Hello

15 godzin temu, Solo napisał:

No ja nie zapłaciłem w ogóle... :)

No ja też nie, bo nie kupiłem. Czekam na arcydzieło z AMK.

9 godzin temu, portalus napisał:

Czekam na arcydzieło z AMK

No to jest nas dwóch 😁

Nas to są tysiące, biorąc pod uwagę ile ludzi kupiło ten model w preorderze, półtora roku temu.
Ja osobiście mam już dość czekania na ten model (zdaje się że ma dość poważny/e błąd/y merytoryczne, jak wynika z dyskusji na ARC) - będzie to będzie, a jak nie to nie.
Może na Wielkanoc 2019. :)