Skocz do zawartości

T-34-85 1/72 Revell 03302


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ś.p. Janusz Magnuski był chyba jedynym, który wniknął tak głęboko w ewidencję tego sprzętu, a i w jego "Wozach bojowych LWP..." takiej informacji nie widać, nawet nie ma owej jedynej znanej fotografii. A z samych długich szeregów numerów dla konkretnych dostaw (nie zawsze kompletnych) trudno wyłowić jakikolwiek z możnością przypisania określonemu pojazdowi. Chciałbym się mylić, ale kiepsko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Prace montażowe dobiegły praktycznie końca....

 

Wieżę pokazywałem już wcześniej - teraz pora na kadłub.

 

FvfCJ6D.jpg

 

Cb5QvUg.jpg

 

OCGdEb3.jpg

 

p1ITise.jpg

 

lyd9FxK.jpg

 

XWP9rp3.jpg

 

TfoWXQs.jpg

 

GPolpkE.jpg

 

Miejscami wyszło jak wyszło , lecz mam nadzieję, że spod farby nie będzie się rzucało w oczy Na dniach pierwsze prace malunkowe.

 

Acha - będzie to egzemplarz "217" z orzełkiem, co by dla widza nie było wątpliwości, że model przedstawia obiekt w służbie Wojska Polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
No klasa! Linii spawów nie będzie odtwarzał?
Nie miałem tego w planach - choć jak patrzę na te focie to by się jednak przydało... Ten egzemplarz zostanie już jak jest, w kolejnym modelu spróbuję przymierzyć się do tej kwestii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kolor bazowy....

 

aPzRfpu.jpg

 

No i jestem w kropce Plan na najbliższe warstwy kadłuba i wieży jest taki: bezbarwny połysk -> kalki -> wash (Dark Brown for Green Vehicles A.MIG 1005) -> bezbarwny połysk -> rainmarks -> lakier matt

 

Macie, panowie, do tego jakieś uwagi lub sugestie? Wiem - co modelarz to osobny sposób, jednak dla mnie to temat dziewiczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
połysk - > kalki - > matt -> chemia
Jak dla mnie kolejność taka jaką proponuje jonathan będzie dobra.
W zasadzie tak to wygląda.
Dzięki, Panowie.... A jeśli chodzi o filtrowanie? Po kalkach a przed washem czy lepiej jeszcze przed kalkami? Pytam, gdyż teraz rozjaśnienia są nienaturalnie wyraźne i będę je potrzebował czymś stłumić - osobiście skłaniałbym się do tego, by ewentualny filtr (choć nie wiem jeszcze jaki to miałby być) położyć przed kalkami

 

Boję się tylko że konserwy cię wciągną i łajby pójdą w odstawkę

Może się tak stać - przynajmniej na jakiś czas... choć do okrętów cały czas mam sympatię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku filtry (które przynajmniej w pojazdach wg mnie g. dają), zastąpiłeś wstępnym wycieniowaniem czerń-biel i rozsądnym położeniem bazowego, mi trochę czasu zajęło zanim ja debil się skumałem że to dla zielonych najlepsza opcja tzn czarny, biały, bazowy, ew cieniowanie...

Malarsko jesteś świetny bez dwóch zdań tzn masz to wyczucie, natomiast kliejenie to Twoja słabsza strona, tzn mniej kleju aplikuj, zbieraj jego nadmiar, bo jak nie ma gdzie uciec to ucieka na boki zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
kliejenie to Twoja słabsza strona,
Tak, faktycznie tak jest - generalnie przy pracy z CA, choć w tym modelu sporo i tak usunąłem debonderem. Z drugiej strony chciałem się przekonać, w jakim stopniu drobne wylewki kleju będą widoczne po malowaniu (bo że będą to byłem przekonany ).

 

Przy tej skali nie ma co się męczyć filtrami.
Reasumując - za waszymi wskazówkami - rezygnuję z tematu filtrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.