Jump to content
Przemek R

Zaginarka do elementów fototrawionych

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii kolegów w ty temacie , z czasem zacząłem budować repliki gdzie dołączone są blaszki które trzeba powyginać i ....

i tu pojawia się problem gdyż wyginanie małych elementów w "rekach " skutkuje ich deformacja.

Przejrzałem internety i zauważyłem ze zaginarki różnią się wielkością,ceną i ilością zębów.

Moje pytanie brzmi czy jest coś uniwersalnego co przyda się w pracy z podstawowymi blaszkami

Uniwersalne to jest na pewno coś takiego, tylko że dość drogie:

big_1_2e03d5a9b047.jpg?lm=1451731892

Używam od kilku lat i jest to niezwykle wygodne narzędzie do wszelkich blaszek: dużych i małych, długich i krótkich, grubszych i cieńszych.

Myślałem o czymś takim :

c8965cb0faba1e5a173df711888d99ad_zps0l7squfp.jpg

zdjecie z exito

Rozważ też tą.

Mercedes toto nie jest ale dość uniwersalna - wałeczki się przydają,

Oglądałem ja tez w internecie , uzywasz jej może ?

Też mam tą niebieską. Ona jest z aluminium, do tego precyzja wykonania nie powala. Nie jest zła, ale to na pewno nie pierwsza liga. U mnie niektóre wałki nie pasują do rowków. Zaleta to na pewno cena i wiele kształtów. RP Toolz są stalowe, czyli o wiele bardziej trwałe. Chociaż aż tak dużego znaczenia to nie ma.

Chłopaki a czy ta niebieska zaginarka ST011 za circa 150zł miała w zestawie listwę do podważania blaszek? Pytam ponieważ sklep już przez jakiś czas mi nie odpisał.

Nie ma. Ja sobie kupiłem w castoramie jakieś takie ostrza

1250_rd.jpg

Olfa ma w ofercie dużo podobnych w różnych szerokościach.

Polecam jednak jakąś inną zaginarkę. Drugi raz bym tej niebieskiej nie kupił. Może warto zainteresować się tą z ArmaHobby. Wygląda na dużo bardziej solidną.

Czyli nie warto do niej dopłacać, a lepiej wziąć po prostu tą z RP Tools (RP-08) za osiem dyszek?

Jeśli chcesz mieć zaginarkę na lata nie kupuj wykonanej z aluminium ,to nie jest odpowiedni materiał na zaginarki.

Jeśli chcesz mieć zaginarkę na lata nie kupuj wykonanej z aluminium ,to nie jest odpowiedni materiał na zaginarki.
Dokładnie. Ja chwilę pooszczędzałem i kupiłem z tej firmy co Solo wskazał (tylko dłuższą bo 8cali) i było warto. Stalowa, solidna, masywna, z mnóstwem możliwości, wykonanie na najwyższym poziomie i w zestawie od razu odpowiednie ostrze do zaginania (też 8 cali). Warto się czasami wykosztować i mieć narzędzie które nas nie rozczaruje.

Wygląda na to, że wstrzymam się w takim razie z zakupem.

Uściślijmy jednak jedną rzecz. Mam rozumieć, że owo aluminium odkształca się od używania go do pracy z ... mosiężnymi blaszkami? :P

Krawędzie tracą ostrość, wyszczerbia się, gwint śruby dociskowej łapie luz itp. Pracować się jakoś da. Ta niebieska zaginarka nie ma też sprężyny, która unosi górny element do góry. Trochę to upierdliwe.

Wrócę jeszcze do tematu taniej niebieskiej aluminiowej zaginarki suder tools bo dzisiaj mocno się wkurzyłem. Okazało się że cieńszych blaszek to badziewie w ogóle nie łapie. Oto dlaczego. Zdjęcie przy maksymalnym dokręceniu śruby. Strona do zaginania walców jest bezużyteczna. Wałki są za duże. Oprócz tego bardzo brakuje sprężyny unoszącej górną część.

http://m.imgur.com/gallery/LiDDJ

Kiedyś wspominałem właśnie że aluminiowe są do d... no słabo się sprawdzają, od lat używam stalek lub Abera Pg1 obecnie nie wiem czy dostępny bardziej upierdliwy (trzeba mocować w imadełko do wyginania) za to wykonany z stali narzędziowej, i żyletki nie wciśniesz :P

o zużyciu mechanicznym nie wspominając z narzędziową stalą nie tak łatwo :P

Mam dokładnie tą samą i jest super. Wcześniej chciałem zaoszczędzić parę groszy, kupiłem aluminiową i się tylko nakląłem.

AVRUx2n.jpg

Q1Zdzn7.jpg

Dla jasności - na zdjęciach przedstawiony jest stan przy maksymalnym dokręceniu śruby.

Nie twierdzę, że zaginarka Rafharta jest takiej samej jakości, ale stal to stal - nie zegnie się.

Wiem, te zdjęcia już widziałem, uchroniły mnie przed jej zakupem, bo takowy miałem w planach. Skoro piszesz że ta z RP jest ok, to bedzie to mój nadtępny zakup

Wydaje się zrozumiałe psioczenie na aluminiowe zaginarki, ale czy przypadkiem taka najbardziej chyba chwalona z thesmallshop nie jest właśnie aluminiowa?...