Jump to content

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89
 Share

Recommended Posts

Cześć. Postanowiłem założyć warsztat i opisywać krok po kroku moją pracę ze składania mobilnej wyrzutni rakiet Patriot Moje doświadczenie z modelarstwem to trzy złożone ciągniki siodłowe marki Italeri. Z uwagi na fakt, że jednak sklejanie ciężarówek to nie to (chociaż sklejało się przyjemnie, no może prócz kabiny-masakra), zakupiłem widoczny na zdjęciach egzemplarz sprzętu wojskowego:

 

0dc01fd60a6ff768.jpg

 

b8601ea5828c84a0.jpg

 

1394769bc3c8c185.jpg

 

2f5e6cafed3358c4.jpg

 

Jak widać części jest dość sporo i jest to dosyć szczegółowy model. Najbardziej się martwię malowanie kamuflażu który składa się z trzech kolorów. Wtedy też zapewne będę prosił o porady bardziej doświadczonych ode mnie. Ale póki to nastąpi (malowanie) to jeszcze daleka droga do tego

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety już są pierwsze zgrzyty. Po pierwsze na wielu częściach są jakieś dzyndzoły które muszę obcinać, a potem wyrównywać powierzchnię co zabiera mi sporo czasu

 

ba9c85c315d16f79.jpg

 

959ba23148354f88.jpg

 

Druga sprawa dużo bardziej irytująca to niezbyt czytelna instrukcja. Jestem na pierwszym rozdziale i już muszę wielu rzeczy się domyślać, a obawiam się tego bo nie jestem doświadczonym modelarzem. Natknąłem się też w instrukcji na znaczek graficzny "Optional" (to te dwie strzałeczki-biała i niebieska w instrukcji). Rozumiem z tego, że mam jakieś dwa warianty do wyboru:

 

9dcc6f9c394843e0.jpg

 

dc67d6f59af59d71.jpg

 

Teraz pytanie jest czym to się różni i jak będzie wyglądało w ostatecznej wersji?

Link to comment
Share on other sites

Modele Dragona tak mają, że są te dzyndzle do obcinania i bardzo dużo ich zostaje po budowie.

 

Moja rada, to przy składaniu staraj się odłożyć sobie elementy z każdej sekcji i na sucho przymierzaj. Ja tak często robię, gdy instrukcja nie jest super czytelna.

 

Czy możesz zdradzić w jakim przedziale cenowym chodzi ten Patriot?

Link to comment
Share on other sites

1- ja tam wolę obciąć dzyndzla i przeszlifować niż szpachlować ślad po wypychaczu, a po to te dzyndzle są.

2. Słabe instrukcje w modelach Dragona to już norma, trzeba opierać się na walkaroundach albo polegać na imtuicji.

3. Stojkovic- coś mi się kojarzy, że ten model koło 400 zł chodził.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ciekaw byłem ceny, nie dlatego że nie jestem gentlemanem, ale coś mi się kojarzy że Dragonowska Seria Black Label jest dość droga... w sumie nie wiem z czego to wynika.

Link to comment
Share on other sites

We wcześniejszych postach trochę ponarzekałem na instrukcję to teraz po dłuższym obcowaniem z wyrobem Dragona, przejdę do pozytywów. Pierwszym jest bardzo dobre ( przynajmniej na razie) spasowanie elementów. Wszystko ładnie ze sobą współgra. Drugą zaletą jest bardzo dobra szczegółowość elementów. Wszystko ładnie widać, elementy nie są uszkodzone, lub źle odlane. Duży plus dla producenta. Niestety lub stety wiąże się to z często pracą z pensetą która w wielu przypadkach i tak jest za duża ;)

Jak do tej pory udało mi się złożyć główny korpus naczepy na której będą rakiety

 

521e2d81f8685843.jpg

 

57d9fa574c0e886c.jpg

 

32472f3ef6879f0f.jpg

 

7f26cc9bdf81bbe8.jpg

 

c94a16e1652a04ea.jpg

 

ef283b735417fbab.jpg

 

Mam jeszcze pytanie natury technicznej. Otóż do modelu dołączone są opony gumowe w kolorze piaskowym. Muszę je pomalować na czarno, ale czy farba podkładowa, a potem ta właściwa będą się trzymać gumy?

 

8f9349c49be5a9f6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem. Zorientowałem się jak już skleiłem :P Ale i tak jeszcze dojdą cztery większe podpory, tak mi się wydaje. A jeśli chodzi o opony to żywiczne dostanę takie, które będą pasować do tego modelu?

Link to comment
Share on other sites

Na amazonie te koła kosztują 33$...czyli 1/3 ceny modelu xD Wracając jeszcze to schowanych podpór to zastanawiam się czy teraz te cztery główne podpory też muszę zrobić schowane...

Link to comment
Share on other sites

Hmm, co kto lubi. Ale ja by tak nie robił.

Oddzielnie malowałem ramę aby nie przebijał koor plastiku nigdzie. Oddzielnie silnik, wnętrze, kabinę itd. Później składałem jak klocki.

 

Musisz sobie pogrupować w większe elementy i wtedy je malować. Ciężko jest dotrzeć z aero we wszystkie zakamarki jak masz złożony cały model.

Link to comment
Share on other sites

Tak też myślałem. To możecie koledzy podpowiedzieć jak pomalować kamuflaż składający się z trzech kolorów? Mam kupiony maskol Humbrola i jakby model był malowany na dwa kolory to nie było by problemów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.