Skocz do zawartości

F-4J Phantom II 1:48 Zoukei-Mura


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mbrnnr napisał:

Plis. Bez opisu nie poznasz który jest który...

Kto kiedykolwiek kleił Academiowskiego Edka od razu rozpozna to 550 kalkomanii na górnym zdjęciu ? 
BTW z takiego ujęcia to byś mógł postawić przy nich Hasę i też ujdzie... :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za owocną dyskusję - aż mi serduszek zabrakło ?

A co powiecie o stosunku zawartości do ceny porównując zestawy Eduard do Academy?

Edki posiadały dodatkowo żywice i blachy.

Edytowane przez 1/72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu ZM raczej przegrywa. Edek ma żywice i blachy, jest cały z szarego plastiku (to dla mnie duży plus, w stosunku do Academy) i jest o dobre 130-140 zł tańszy.
Tylko że go praktycznie nigdzie nie można już kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wielkości znaczka pocztowego, rożnicy nie widać. Jak postawisz dwa obok siebie, ZM od razu daje po oczach wlotami powietrza i przede weszystkim płytami oddzielajacymi warstwę przyscienna, to jedyny model w ktorym to jest zrobione przyzwoicie a w aftermarketach nie ma kompletnie nic sensownego dostępnego. wloty powietrza w academy są do wymiany, więc trzeba do ceny modelu doliczyc jakieś seamlessy a to tak ze 100 zeta co najmniej. Jak się dobrze poszukało to mozna bylo kupić ZM za ok 290 zeta w Polsce a za tą cene to morduje academy. Kalki w środku są cartografa, wiec jakościowo jest bardzo dobrze. Aftermarkety też już są, właśnie aires wydał swoje, jeśli ktos potrzebuje. Jak się doliczy koszt żywicznych komór podwozia do kompletu to modele są porównywalne cenowo. Przy czym to wszystko dotyczy wersji J. Jesli rozmawiamy o S to ZM nie ma w ogole zadnej konkurencji. Mam oba z ZM i pudelko przepaku z edka. Jak ktos chce mocno edka to pw zapraszam, rozstanę się z nim bez żalu.

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom Academy w wersji Gray Ghost jest cały z szarego plastiku. A wloty powietrza wlotami, ale Quickboost zdaje się robi osłonę wlotu powietrza. Problem znika.

Ja tego Phantoma nabylem w Plastmodelu prawie za darmo. Cena wyjsciowa to bylo jakos 120 pln...

Edytowane przez Mates
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty można załatwić FODami za 10 zeta. :D W ZM też idealnie nie jest. 

Kalki mają w tej sytuacji średnio znaczenie, skoro kolega chce robić Vandy One i te są w edycji Edka Rockin' Rhino są już w pudełku, Cartograf. To właśnie do ZM trzeba dokupić. A plast szary:

https://www.eduard.com/eduard/rockin´-rhino-1-48.html

Edytowane przez mbrnnr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Solo napisał:

Dlaczego? To że są fatalnie spasowane to słyszałem, ale idzie to ponoć zrobić.

Bo maja kształt stożka w środku, o montaży sam wspomiałeś. . Ale i tak najważniejsze są płyty warstwy przysciennej. Jak masz te dwa modele obok siebie to porównaj sobie. To jest akurat kawałek, który widać nawet jak założysz FOD. Nikt tego nie robi dobrze, blaszki  trawione sa złe, to co zrobiła ZM to najbliżej oryginału. Chodzi o kształt i perforację płyt. W academy jest jeszcze problem z kształtem osłony kabiny ale jak jest otwarta to nie bije po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Według mnie nie jest aż tak źle (chociaż dobrze też nie jest. Jeśli wyznaczymy początek układu współrzędnych (linie zielone) i przeniesiemy do punktu 0,0 wznios krawędzi spływu (linia czerwona) to otrzymamy 21 stopni. W rzeczywistości będzie to ok. 20 stopni lub mniej bo krawędź spływu ma też niewielki skos skrzydła co fałszuje pomiar robiony tą metodą. Krawędzi natarcia nie można brać w ogóle pod uwagę, bo jej skos jest bardzo duży.

f4.jpg.95f61a1bf2d1d0d9c0e6ff27878d5ec5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
10 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

To jest dobre pytanie, zważywszy na to, że kalki dla Eduarda przygotował właśnie Furball...

...a drukowane były przez Cartograf

5 godzin temu, mbrnnr napisał:

3783 miała białe stencile. 

Czyli edek poszedł na łatwiznę, więc wykonanie wersji Black Bunny z zestawu Rockin' Rhino wymaga dokupienia "białych" kalek za ok. 100-120zł?

Również Hobby Decal robi białe stencile http://www.arcair.com/Rev2/1501-1600/rev1581-HobbyDecal-AL48001V1/00.shtm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samolot zdaję się był kilkakrotnie przemalowywany. Są zdjęcia, na których stencili w ogóle nie widać. Możesz sobie życie ułatwić. 

Ja do niego mam te dry transfery Hobby Decal, są piękne i warto je mieć. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne byłoby gdyby edek poszedł na taką łatwiznę, więc zakładałem, że mógł być bez stencili w którym etapie służby.

Robienie bez stencili to droga na skróty ? Fantom lepiej wygląda z dużą ilością napisów i z gwiazdami na granatowym tle.

W jakiej skali zrobiłeś królika?

Czy mógłbyś podlinkować sklep, w którym kupiłeś kalkomanię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam czy go robić w 72 czy 48.

W 72 nie ma dobrego modelu. Airfix robi tylko brytyjskie. Chyba żeby go przerobić na amerykański ale to sporo roboty.

....albo poczekać aż wypuszczą amerykańską wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1/72 napisał:

Rozważam czy go robić w 72 czy 48.

W 72 nie ma dobrego modelu. Airfix robi tylko brytyjskie. Chyba żeby go przerobić na amerykański ale to sporo roboty.

....albo poczekać aż wypuszczą amerykańską wersję.

Witam,

A nowe modele Phantoma "J" z Academy - wersja wielokolorowa oraz jej jednokolorowy (szary) odpowiednik?

Jak ten model ma się do rzeczywistości?

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.