Jump to content

[In-Box] Su-22 Fitter KittyHawk KH80144


karambolis8
 Share

Recommended Posts

Hej.

 

Nie jest to kompletny inbox, bo takie można już znaleźć w sieci.

 

Model bardzo ładny. Ma kilka mankamentów technicznych, wielokrotnie już omawianaych, nie są to jednak jakieś krytyczne sprawy. Od strony wizualnej nie bardzo jest się czego czepić. Planuję przymierzyć kadłub do planów 4+, jednak z tego co czytałem to jest pewien problem z bananowatą krzywizną kadłuba.

 

Na osobną uwagę zasługują ramki z uzbrojeniem. Jest tego ogrom. Są także podwieszenia, których Su-22 nigdy nie przenosił, bo te same ramki będą wykorzystane w kolejnych modelach. Kto by się jednak obrażał za kilka gratisów ;)

 

kIFjRw2.jpg

2ShYtAt.jpg

rGJWHMx.jpg

7AdCkLJ.jpg

cg7TWGj.jpg

iPSeu3u.jpg

SooaVjw.jpg

4UQvhZW.jpg

KPi0yLG.jpg

v5WvAzu.jpg

eSjMrXH.jpg

wvdQZnv.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Silnik trzeba bedzie skrocic jesli nie bedzie sie go eksponowac poniewaz dysza jest za blisko konca kadluba, stozek wlotu powietrza trzeba by bylo przerobic, a wlasciwie dorobic, nie wiem jak to fachowo sie nazywa, rozdzielenie kanalu wlotu powietrza...

Link to comment
Share on other sites

Dziwny ten model zrobili. Na pierwszy rzut oka na bogato jak sie wchodzi w szczegóły to problemy jak w starych hobbybossach. Czy na twoim też widać szwy na cześciach kadłuba od spodu od składanej formy? Bo w moim to lecą dwie kreski po kadłubie. Górna mniej więcej tak jak garb ale dolna to problem będzie...

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się czy ten podział kadłuba nie jest robiony pod ew wersję UM3K, a co do garba to przy nasadzie statecznika pionowego jest różnica pomiędzy wersją M3 a M4. Ale to mogli podzielić na dwie części... Chyba ze to tez pod ew wersję dwuosobową

Link to comment
Share on other sites

Mój już wylądował w szafie magazynowej. Pobieżnie go oblukałem na warsztatach SF i najbardziej mi się spodobała mechanizacja skrzydła. Ciekawe kto go pierwszy rozgrzebie?

Link to comment
Share on other sites

Myślałem żeby wziąć go na warsztat jednak poczekam na HB jak nie będzie wyglądał dużo gorzej to KH pewnie sprzedam bo ilość tech cięć jednak mnie przeraża.

Link to comment
Share on other sites

Albo nic takiego nie zauważyłem albo jest to mało widoczne...

Cos chyba za słabo patrzysz

u karambolisa na fotce linię widac górną wyraźnie:

kIFjRw2.jpg

leci tam gdzie się linie psują na kadłubie, wzdłuż otworów do mocowania garbu i dookoła otworu kabiny.

Taka sama tylko dużo bardziej wkurzająca leci na dole - popatrz sobie na okolice reflektora lądowania w przedniej części kadłuba, tam widać wręcz przesunięcia form. To samo jest od dołu w części ogonowej, linia leci po osłonie dyszy z uskokiem. Wszystko trzeba dookoła szlifować.

Ja się swojej pozbyłem szybciutko na szczęście jeszcze jest czas kolekcjonerów, więc chętny się znalazł w dobrej cenie

Odpuszczam i czekam rok, dwa co się do tych modeli pokaże. Bez sporego dłubania nie da się z tego zrobić wiernego modelu a innych do dłubania mam tyle, że nie boli i nie mam ciśnienia. W każdym bądź razie bez jakiegoś dużego zestawy korygującego się nie obędzie. Nie chce mi się dłubać przegrody we wlocie, kabinki - akurat to co jest w środku to jakaś wczesna wersja itp, itd.

Zobaczymy co pokaże HB.

Link to comment
Share on other sites

tu jest ładne zdjęcie z modelforum.cz pokazujące o co chodzi od dołu:

file.php?id=1293244

Lewa część z tyłu jest z taką samą krechą, prawa z dużo mniejszą.Jednak takie formy suwakowe wymagają bardzo dobrego zamykania form a z tym jest różnie. W F-100D z trumpetera trzeba przez to cały kadłub szlifować - jeśli chce się pod metal. W kamuflażu łatwiej to schować.

Link to comment
Share on other sites

tu jest ładne zdjęcie z modelforum.cz pokazujące o co chodzi od dołu:

file.php?id=1293244

Na moje oko to coś tam jest grubo pochrzanione. Tam, gdzie są te małe okrągłe otworki obok siebie powinno być gniazdo zasilania pod prostokątną klapką. Otworki na okrągłe manometry ciśnienia instalacji tlenowej powinny znajdować się bardziej z tyłu pod skrzydłem, tj za liną podziału a nie przed.

 

Zestaw dwóch owalno-podłużnych otworów jest co najmniej kontrowersyjny: kształt, rozmiar i w ogóle po co komu, skoro te gniazda też mają swoje klapki?

 

su-22m4_fitter_082_of_145.jpg

4750.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.