Jump to content
Tomek Mroczkowski

BM-21 razy dwa, ICM 1:72

Recommended Posts

Witajcie, rozgrzebuje mały warsztat 2 pojazdów, dokładniej BM-21 Grad.

33670562450_894065b77e_b.jpg

Zamierzam odwzorować 2 pojazdy z dwóch Pułków Artylerii

1. To Grad z rozformowanej już jednostki z Braniewa

Niestety zdjęć jest jak na lekarstwo, a w zasadzie nie ma ich wcale.

http://i.imgur.com/N0H2VSW.jpg

Będę się wzorować na tym, godło z gryfem na drzwi.

2. To już prostszy temat, gdyż do dziś w Węgorzewie obecne są BM-21 na podwoziu URAL'a-375D

http://11pa.wp.mil.pl/pl/17_93.html

Aczkolwiek tutaj puszcze wode wyobraźni, oznaczenie będzie coś a'la BM-21 16 Pułku czyli godło 11. mpa na drzwiach.

Same modele są całkiem przyjemne, przydałaby się wymiana kół na coś zbliżone oryginałom, ale niestety mam trochę innych wydatków teraz i nie moge sobie na to pozwolić :(

34014755646_25060ecb23_b.jpg

Postępy wkrótce!

3 miejsca zajęte, 300 wolnych

Wracając do tematu, zacząłem od wyrzutni. Postanowiłem, że będę budować modele w tym samym czasie, dlatego będą takie formy zdjęć

34076958365_92b36eea2e_b.jpg

33693042860_e9484b7eba_b.jpg

33947646541_4b44afe052_b.jpg

Czas na 14 kółek

Modele malutkie to i prace postępują w miarę szybko. Nie potrzebna szpachlówka, detale trochę mydlane, ale przyjemność ze sklejania jak najbardziej jest, a gdy dwa modele, to podwójna nawet

33262327854_e39487d7ac_b.jpg

33262329724_974c218d63_b.jpg

33293311843_b00b3167fe_b.jpg

3 miejsca zajęte, 300 wolnych

Spoko, widownia się szybko zapełni...

teraz święta były to wszyscy myśleli głównie o napychaniu brzucha

Oglądam oglądam.

Lubię takie hurtowe warsztaty

Masz już opracowane kolorki i ich rozmieszczenie?

Kibicuję - swego czasu popełniłem węgorzewską BM-kę, jeszcze z czasów 1 MBA. Do przeróbki będzie rura wydechowa (zestawowa jest inna niż w naszych Gradach) - ale to mały problem.

Do przeróbki będzie rura wydechowa (zestawowa jest inna niż w naszych Gradach) - ale to mały problem.

Większym problemem dla mnie jest obecnie orurowanie wydechu

Masz już opracowane kolorki i ich rozmieszczenie?

Rozmieszczenie tego z 11 mpa będzie jakieś ze zdjęć i możliwe, ze w nowych barwach, a z 16 pułku? Nie wiem, nie mam żadnych kwitów praktycznie oprócz całego zielonego i jednej strony w trójbarwnym.

Tymczasem wracamy do budowy, instrukcja ICMu jest trochę beznadziejna ale widywałem gorsze. Ciężko zrobić jakąś geometrie kół w tych modelach

34143810596_54564f414e_b.jpg

33341948184_e5d824d241_b.jpg

35774202542_eb0fe9490a_b.jpg

Przygotowanie pod podkład oraz farbę. Jedna wyrzutnia będzie rozłożona, druga w pozycji bojowej. Jedna (16 Pomorski Pułk Artylerii) będzie cała oliwkowa, natomiast druga (11 Mazurski Pułk Artylerii) będzie łaciata.

Przy okazji "test" studia fotograficznego, chyba nie jest źle jak na skromne warunki?

Fajnie wygląda taki podwójny warsztat. No i studio także sprawuje się wyśmienicie. Masz we mnie widza.

Ruszamy dalej, złożone na sucho, z problemem kół z tyłu sobie jakoś poradziłem. Zostało każdy segment dokończyć, skleić w kupe i gotowe.

BM oliwkowy będzie utytłany, BM zielony będzie paradny. Oczywiście oba będą łaciate, żeby ktoś nie pomyślał, że to koniec malowania.

35834655503_ec9637913f_b.jpg

PS. Leń mnie złapał i orurowania wydechu nie zrobiłem, podobnie kosz na koło zapasowe zostaje zestawowy.

Zgłaszam swoją obecność!

Do roboty! Do roboty!

Pozdrawiam,

Robert

Oliwka to jaka farba (producent i kolor)? Pytam jako "wieczny poszukiwacz LWP olive", wydaje mi się że dobrze trafiłeś z kolorem.

Oliwka to jaka farba (producent i kolor)? Pytam jako "wieczny poszukiwacz LWP olive", wydaje mi się że dobrze trafiłeś z kolorem.

A próbowałeś Xf-49 Khaki Tamki, jako bazę do wyjścia na LWP, i mixy tejże,??

Gunze H52, tutaj kładziony na podkład surfacer szary z preshadingiem.

Zacząłem montaż pierwszego Grada, posklejany w kupę, zostały detale typu lusterka i kalkomanie.

Jak zawsze makro wyciągnie wszystko co najbrzydsze

38136426972_5bb97a11e9_c.jpg

38168201081_c4b312111a_c.jpg

26391571869_8b5da4cff2_c.jpg

Cześć

Też robię teraz bm 21 z icemu, ale instrukcja jest dla mnie bardzo, bardzo nieczytelna w wielu miejscach . Mógłbyś, więc wysłać /wstawić kilka zdjęć podwozia.

PS: Model jak prezentuje się świetnie

Witam-w/g mojego skromnego zdania to najlepszy kolor WP zrobiła chyba już nieistniejąca firma z Kielc,farby o nazwie "ASTRA" numer 325 pod aerek bardzo dobre,malowałem nimi mój zywiczny T55,przetestowałem sporo farb nie będe tu wymieniał,żeby nie zanudzać.Pozdrawiam-Janusz.