Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię bo tak samo się dzieje jak testowałem go z wodą

Hmm... Jak przesuwasz spust to iglica przesuwa się prawidłowo ?

 

Edit:

Nie mam więcej pomysłów

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś czy jest dobrze poskręcany? u mnie jak padła uszczelka przy dyszy a później swoje żywoty kończyły kolejne teflonowe prowizorki to też tak było, do zbiorniczka mi nie bulgotało a farby prawie nie ciągnęło...

po mału go rozbierz zapamiętując kolejność! i delikatnie! przyjrzyj się jak to jest zbudowane, zasada działania nie wymaga doktoratu - złapiesz od razu co i dla czego, zwróć uwagę na uszczelki - jak skumasz jak toto w środku działa, gdzie farba a gdzie powietrze to będziesz wiedział co powinno być uszczelnione a co niekoniecznie. jak uznasz że wszystko jest ok czyste drożne i na swoim miejscu i poskładasz - żadnych kluczy kluczyków tylko palcami! i z wyczuciem, i jak dalej nie będzie malował to będziemy dalej kombinować... p.s. polookaj po forum, EW770 to dość obszernie omówiony temat a twój TG180 różni się tylko detalami od niego. http://www.ratajczyk.eu/Aerograph%20TG-180A.jpg - tak żebyś poczuł się pewniej

 

p.s. Sławko w żadnym przypadku nie zarzucam nikomu z osobna bojowości, chodziło mi o narastającą atmosferę z udziałem młotków itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpelem wytnij cieniutki pasek z taśmy teflonowej i spróbuj nawinąć (oczywiście pamiętając o właściwym kierunku, żeby dokręcając jej nie odwijać...), a jak to pomoże - czyli będzie jasne że przyczyną była uszczelka, to albo reklamacja (pisałeś że aerograf nowy) albo komplet uszczelek u MAR-a...

 

pozdrawiam!

 

p.s. wiem że ileś osób używa maskol ale ja bym go nie polecał, niejeden zmywacz/rozpuszczalnik zniszczy takie uszczelnienie i robota głupiego w kółko z tym samym, a teflonu nie ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster zrobiłem jak powiedziałeś i jest poprawa Nie wszystko jest jednak jeszcze jak trzeba. Aerograf psika ciągle ale gdzieś przy 4 bar. Mam jeszcze pytanie bo nie za bardzo się orientuję czy jeśli powietrze cofa się do pojemnika na farbę to też jest to wina tej uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być wina tej uszczelki albo - to się u mnie ost działo - taj osadzonej w korpusie (jak odkręcisz tą największą oprawę głowicy - to największe z przodu nr 4 na rysunku z poprzedniego postu - to zauważysz że z tego wychodzi tulejka idąca do środka aerografu - to jest kanał z farbą jak się pewnie już zorientowałeś, no i ta rurka musi być czymś uszczelniona przy wejściu do korpusu aerografu - z przodu korpusu w środku siedzi oring - nr 6 na rysunku; tą tulejkę (dokręcając oprawę dyszy, nr4) wciskasz właśnie w ten oring, jeżeli jest źle ułożony, uszkodzony lub upaprany to tamtędy włazi powietrze do zbiornika, przed całą operacją radzę delikatnie wyjąć iglicę, potem rozbierać, oring nie wychodzi tak łatwo - ale nie próbuj żadnymi ostrymi narzędziami! wykałaczka i trochę zabawy. postaraj się wyczyścić tak oring jak i jego gniazdo oraz tulejkę która wchodzi w ten oring. u mnie malutkie paprochy spowodowały że aerograf z nowymi uszczelkami i iglicą b.starannie czyszczony płyno-myjkiem Tamyi zaczął wariować, bąbelkować w zbiorniku. u mnie to pomogło.

pozdrawiam!

 

p.s. jeżeli ten oring (6) masz walnięty to faktycznie jest możliwe to co się wydaje nieprawdopodobne, co opisywałeś wcześniej - że farba przy nalewaniu przelewa w środku nieszczelnościami i w sumie wyłazi przy śrubie regulującej przepływ powietrza (od spodu, pod zbiornikiem)

p.s.2 jak z uszczelką dyszy? uratowana? czy poszła na bok a w jej miejsce teflon? jak teflon to mimo ceny radzę kupić oryginalne, chyba że reklamujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi ci o coś takiego:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/B000LFZ3HY/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=79903031&s=diy

to typowy chińczyk, dość siermiężnie wykonany, z racji tej zatyczki na przodzie mi przynajmniej przypomina z grubsza kopie badgera, ale malować się tym da, swego czasu sporo tego było w Castoramach, sam dość krótki czas się nim bawiłem, niewątpliwą zaletą jest cena, jakość na początek wystarczy.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny, jest to mój pierwszy aerograf, wprawdzie nie Mara, ale budowa ta sama i jestem zadowolony. Przynajmniej jak dotąd.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja z innej beczki...Powiedzcie koledzy ( i koleżanki - mam nadzieję...) jakiego sprzętu używacie...? Jakie marki preferujecie,jakie polecacie...Jakie jest Wasze marzenie w tym temacie...?

 

Skoro rzucam pomysł więc bedę pierwszy...

Aktualnie mam ten model, znany Ab 1004 Mar'a...

 

 

DSC_0113.JPG

 

DSC_0114.JPG

 

Miało być zdjęcie porównawcze ale zapomniałem że mam dość nietypowy telefon...:/

 

DSC_0115.JPG

 

Zalety:

- tani

- prosty w obyciu

- łatwy do czyszczenia

 

Wady:

- brak teflonowych o-ringów

- przy dyszy 0,2 gęsta farba zapycha dyszę

 

Co do marzenia to coś od Harder & Steenback...Myślę o Hansie, wogóle Hardery mają inną zasadę działania podobno, nie trzeba wciskać spustu - wystarczy go odchylić...Ma to zapobiec zmęczeniu palca...

 

Uwagi jak najbardziej mile widziane, może ktoś z szukających swego pierwszego "pistoletu" znajdzie tu uwagi,cenne rady jaki model na "dzień dobry" wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca mi się kupić ten aerograf jako mój pierwszy(malowałem kiedyś aerografami, ale to daaaaaawno temu )??

http://www.paasche.pl/paasche-h-1-aerograf-model-h-z-dysza-1-p-9-420244.html

 

Interesują mnie aerografy firmy paasche w granicach 300 zł, w miarę porządnych. Jednofunkcyjne jak narazie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotychczas malowałem na butlach i postanowiłem wreszcie zakupić kompresor.

 

Który kompresor zakupić ?

 

http://allegro.pl/zestaw-mini-kompresor-do-aerografow-aerograf-i1249290308.html

 

http://allegro.pl/mini-kompresor-aerograf-butla-3-litry-zestaw-i1249290307.html

 

http://www.hobbysta.pl/kompresor-mini-ma3000-aerografem-zestaw-p-12085.html

 

Tak po opisach to pierwszy i trzeci są bardzo do siebie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem może być brak butli ale mnie w pełni usatysfakcjonował.

 

Ja czasami zastanawiam się czy ta butla nie jest tylko chwytem marketingowym. Malowałem już na MA-3000 kilkunastoma aerografami (od totalnych padak po takie za 600 - 800 zł ) i jakoś nigdy nie odczułem braku stabilizacji ciśnienia. Generalnie konstrukcja jest dokładnie ta sama więc i różnic w ich pracy niema. O zaletach i wadach MA-3000 już pisaliśmy sporo - ja go polecam .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś ma wyrobione zdanie na temat MAR AEROGRAF AIRBRUSH AB-1006?. Waham się pomiędzy nim a EW- 550A. Generalnie zależy mi na prostocie używania i rozbierania do czyszczenia Dodam ze ma być zasilany z puszki.

I drugie pytanie. Czy próbował ktoś zasilać aero z agregatu lodówki, ale bezpośrednio tzn bez zbiornika powietrza? Czy ilość powietrza wydmuchiwanego przez taki agregat będzie wystarczająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś zasilać aero z agregatu lodówki, ale bezpośrednio tzn bez zbiornika powietrza? Czy ilość powietrza wydmuchiwanego przez taki agregat będzie wystarczająca?

 

Mój agregat ma aktualnie "zbiornik" z butelki PET po Coli, całość jest układem "otwartym" - tzn za regulator ciśnienia i zawór bezpieczeństwa odpowiada... dodatkowy wężyk, który - po zagięciu - słabiej lub mocniej zaciskam klamerką do bielizny (efektem takiego rozwiązania jest ciągła praca kompresora - ale ponieważ malowanie u mnie trwa zwykle kilkanaście-kilkadziesiąt sekund nie mam potrzeby budowy zbiornika ciśnieniowego z prawdziwego zdarzenia).

Nie jest to BEZPOŚREDNIE zasilanie (bo jakiś zbiornik mam) ale trudno to nazwać układem ze zbiornikiem powietrza.

 

Ale odpowiadając na Twoje pytanie - powietrza i ciśnienia mi wystarcza.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał EW-550A, a dlaczego to bardzo długa lista powodów .

 

I drugie pytanie. Czy próbował ktoś zasilać aero z agregatu lodówki, ale bezpośrednio tzn bez zbiornika powietrza? Czy ilość powietrza wydmuchiwanego przez taki agregat będzie wystarczająca?

 

Tak, ja tak malowałem i kolega też tak maluje do tej pory. Musisz pamiętać tylko, że trzeba wykręcić zaworek z aerografu. 2-funkcyjne aerografy w spoczynkowej pozycji spustu blokują przepływ powietrza, a sam agregat o tym nie wie. Owocuje to głównie wystrzeleniem przewodu. Dobrze też użyć stosunkowo długiego przewodu bo agregaty lubią pluć olejem. Dobrze też przewód czyścić po pomalowaniu tak by nie pozostawał w nim olej (chociaż ja to olewałem i nic się nie stało ). I tu moja rada - lepszy agregat ze złomu niż ta puszka bo niewygodne to kompletnie w użyciu, niestabilne ciśnienie i można zbankrutować już nawet tylko przy jednym większym modelu.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

EDIT: Widzę, że kolega mnie uprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój agregat ma aktualnie "zbiornik" z butelki PET po Coli, całość jest układem "otwartym" - tzn za regulator ciśnienia i zawór bezpieczeństwa odpowiada... dodatkowy wężyk

A ja myślałem nad wykorzystaniem dętki motorowerowej, pojemność ciut większa od butelki PET a jednocześnie jej elastyczność pozwala wizualnie określić kiedy wyłączyć agregat. Bałem się mój pomysł tui umieścić,ze zostanę wyśmiany, ale skoro butelki są w użyciu to czemu nie dętka?

Ja bym brał EW-550A, a dlaczego to bardzo długa lista powodów Smile.

Ok ,dzięki czyli EW 550A chyba że masz jeszcze jakieś inne propozycje dla początkującego laika i dyletanta?

Aha, i jeszcze jedno czy może ktoś na jakimś zdjęciu zaznaczyć jaki zaworek trzeba wykręcić żeby sprzęt współpracował z agregatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.