Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.08.2019 o 18:46, megapol napisał:

Oj, nie.

Metro zostawiam dla kogoś innego, nie moje klimaty jak już to CzarnobylLite.

Gabaryty nie te, w książkach Haladyna jest pociąg pancerny i nawet go kupiłem, żeby zrobić, ale problem z modelem. Ma 70 cm dł. Tak samo, gdy kupiłem Mi 17 w skali 1:35. Nikt nawet nie pomyśli, jaka musi być wielka diorama. I ile miejsca zajmie ekspozycja.

Z Metra robiłem dwie prace i są w "Przenicowanym Świecie" więc to klimat otwarty i wolny na tym forum. Może znajdzie się chętny.

Chociaż wątpię, bo na forum rządzi konkursowa pancerka. Nikt nie robi dla siebie. Ważne są dyplomy, puchary itd. I pokazanie się na kolejnych zawodach. Modele piękne, światło cienie itp itd. to fakt, ale większość bez podstawek.

Albo jakieś małe, żeby nie przyćmiły modelu. 

Niekoniecznie, ludzie robią, dłubią dla siebie,  lecz nie chcą prezentować z obawy o krytykę, bo"po co" ???

"konkursowa pancerka" to fakt, ale mam nadzieję że dożyje czasów, gdy obok niej pojawi się "radosne modelarstwo" bo gdy takowego nie będzie to za niedługo nie będzie miał kto sklejać "konkursowej pancerki" bo i ceny zaporowe, a bez "chemii" i "blach" nie podchodź do modelu :). Pozdrawiam i czekam na kolejną porcje zdjęć w ulubionym "stalker" czy innym "stalowy świt" czy "Metro"  klimacie  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chorąży napisał:

Niekoniecznie, ludzie robią, dłubią dla siebie,  lecz nie chcą prezentować z obawy o krytykę, bo"po co" ???

 

A tak być nie powinno, to forum jest dla wszystkich i każdy powinien prezentować swoje prace, gorsze i te lepsze i olać krytykantów, ale i słuchać dobrych rad.

Wiem i rozumiem, że krytyka obniża morale, bo sam wiesz, że przez to przechodziłem.

A zresztą wystarczy prześledzić moje wątki od samego początku można nie jedno wyczytać, ale jestem tu i będę dalej robił to, co lubię robić w takich klimatach.

Często przeglądam całe forum i są wybitne prace i te trochę gorsze, od kogoś, który dopiero zaczyna przygodę z modelarstwem, ale ich nie krytykuję, bo nie mam takiej wiedzy i uprawnień do oceniania innych modelarzy. Ludzie nie powinni się zrażać, tylko iść do przodu.

Cieszę się, że mam również takich obserwatorów jak ty, czy kilka innych osób, bo warto robić dla nich swoje prace i też nie muszą się wszystkie przecież podobać.

Chciałbym i byłoby mi miło, gdyby ktoś inny też robił i pokazywał swoje prace w takich klimatach, już miałem nadzieję, że ktoś robi, ale może się zniechęcił, no szkoda, bo ciekawie się zanosiło.

A taką fotkę kiedyś zaprezentował mój kolega M.Serba w pewnej grupie na FB wink3

MiseZih.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka wisi także u mnie w pracy na ścianie :)

Kiedyś jak miałem czas sędziowałem w konkursach modelarskich. Jeżeli 10 latek dumnie przyniósł sklejony przez siebie model. Co z tego, ze krzywo czy "grubo" pomalowany, co z tego, ze bez blach.  Zawsze staraliśmy sie wszystkim dawać 1 miejsce i chociaż drobna nagrodę. Bo chcieli, większosc z nich do dzis skleja, spotykamy się w sklepie modelarskim, ich prace wystawiane są na wystawach i w Polsce i za granicą ... To jest zabawa i tyle. a jeżeli są ludzie, którzy lubią liczyć "nity" ?! cześć im i chwała, ale i ten i ten jest modelarzem....

Dobra, rozpisałem się,  miłego dnia i oby prac na forum było coraz więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś kiedyś, żeby spróbować sił ze skalą np. 1:72 i zrobić dioramę ze śmigłowcem? Albo ze skalą 1:285 - 1:300 i zrobić jakąś sekcję samej elektrowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chorąży napisał:Jeżeli 10 latek dumnie przyniósł sklejony przez siebie model. Co z tego, ze krzywo czy "grubo" pomalowany, co z tego, ze bez blach.  Zawsze staraliśmy sie wszystkim dawać 1 miejsce i chociaż drobna nagrodę. Bo chcieli, większosc z nich do dzis skleja, spotykamy się w sklepie modelarskim, ich prace wystawiane są na wystawach i w Polsce i za granicą ... To jest zabawa i tyle. a jeżeli są ludzie, którzy lubią liczyć "nity" ?! cześć im i chwała, ale i ten i ten jest modelarzem....

 

 

I właśnie o takie podejście do modelarstwa chodzi, o promowanie i zachęcanie. Zbiegiem czasu początkujący sam zobaczy, że to, co robi nie, jest takie, jakby sobie życzył, i sam zacznie szukać sposobów, aby polepszyć swój warsztat.
Modelarstwo to nie najtańsze hobby więc każdy się stara, by zrobić model jak najlepiej.:D

A HEJTEROM zawsze mówmy nie.

Więc ludzie więcej wiary, sklejajcie i pokazujcie swoje prace:super:

3 godziny temu, kret69 napisał:

A myślałeś kiedyś, żeby spróbować zrobić jakąś sekcję samej elektrowni?

O tym ciągle myślę i żeby była w sensownej skali.wink3
Na razie inne skale odpadają, za dużo mam rzeczy w 1/35.
A śmigłowiec i tak będzie robiony w 1/35 to będzie, piękny wrak jak wyjdzie, a pociąg potrzebuje większej gabloty, więc wszystko przede mną.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Matthias44 napisał:

Smiglowiec to bedzie ten do ktorego wspinal sie sztywny?

Jeszcze nie wiem, mam parę pomysłów i parę grafik kilka stron wcześniej już wklejałem :D

 

To już prawie koniec, jeszcze kilka poprawek, dopracować szczegóły i będzie galeria  :mrgreen:

I jak zawsze nadmiar fotek  wink3


g7vUTLH.jpg
faarf7J.jpg
lmejNuA.jpg
pkPKiDs.jpg
5zmflp1.jpg
Eibumlo.jpg
NkO1zaK.jpg
eQaOLtL.jpg
1MI0CwD.jpg
XCSsNzn.jpg
R3btM2y.jpg
VvV3UfR.jpg
VQngqgj.jpg
2PzwrzA.jpg
0JwZIV8.jpg
igdEMJH.jpg
pgD7NQJ.jpg
ZGPjl0b.jpg
MTG4qug.jpg
9DzQRYL.jpg
MucFj4p.jpg
PIDLZNc.jpg
cb1dtAn.jpg
4zumJR5.jpg
INp70px.jpg
KrFZMj1.jpg
SH3vL9Y.jpg
QVH4Rj7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaprezentować najnowszą figurkę Stalkera w skali 1:16 ( 120mm )  która wczoraj o 19.00 została wyprodukowana, więc jest jeszcze gorąca.  :mrgreen:
Nie posiada jeszcze nazwy ani opakowania więc , ja ją nazwałem. Nie wiem co wymyśli artysta Cheetah White, ale na razie jest tak.

Cena to 1800 rubli, wysyłka do Polski kolejne 600 rubli.

Jest to pierwsza z serii i będą jeszcze 4, a następna też będzie wspaniała bo z mutantem  :D

 

S.T.A.L.K.E.R - Łowca z Czerwonego Lasu

:cool:


PwVF2PQ.jpg
b7PQDTx.jpg
mnCVmYo.jpg
OHX55Qb.jpg
TgiGJIz.jpg
xMNUF2y.jpg
o5JpmLF.jpg

Edytowane przez megapol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Husarz94 napisał:

Gdzie taką figurkę można dostać?

Figurki produkuje mój znajomy  Cheetah White i można ją kupić tu:

https://vk.com/fftbm

Albo co polecam bardziej przez stronę fb. tu:

Cheetah White

Płatność przez PayPal

Nie wiem, w jakiej ilości będzie nakład, ale za miesiąc kolejna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku schodzą się przesyłki do nowego projektu.wink3
Więc postanowiłem je zaprezentować.
Na początek figurki firmy Nuts Planet skala 1/35 nr kat: TS 35001, TS 35002, TS 35003
Oraz budynek żywiczny firmy Drakkar Models skala 1/35 nr kat: DM 053
A więc Monolit Story nadal w grze  :mrgreen:

LWqZIxc.jpg
pi1rXti.jpg
zGnUWxH.jpg


ayOt3iN.jpg
homGG2j.jpg
4IaMGVq.jpg
UiDzMZN.jpg
q9GCQra.jpg
EFGmsgj.jpg
VNmP3FV.jpg
3Khjc0k.jpg
HiEVTcf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Prace na Rostokiem pomału ruszają do przodu.
Pierwsza hala poskładana i pomalowana podkładami, rozpoczęto również pracę nad wrotami hali.
Jak zauważycie po oznaczeniu będzie to Arena Mutantów " PSI Arena "  :mrgreen:


a8IkuBU.jpg
rYnm6sP.jpg
stIhIpQ.jpg
HmVCZX2.jpg
cEnOoI8.jpg
gZHxXJe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, Michal_G napisał:

Klimat jak SAS i ambasada Iranu!

:hmmm: Noooo, można tak powiedzieć, Najemnicy to w zasadzie podobna frakcja tylko ktoś inny im płaci. Ale Iran odpada, może być każda inna lokacja.  Tym bardziej, że przeciwnikiem będzie Powinność, a ci to pod ruskich bardziej podchodzą tylko że mundury czarne. :mrgreen:

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.