Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

nie podoba się, weź się zacznij bardziej przykładać, bo kolejna praca, a figurki jak zwykle najsłabszym ogniwem

na każdej jakiś babol z wjechaniem farby z jednej części ubioru na drugą część

masz za grube pędzle czy aż tak im ciuchy farbują?? i skóra się roztapia? :)

i jakieś szkło by się przydało do tych masek dorobić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zadziała ale taka mała próbka twórczości FAZZIEGO

https://modelfiesta.wordpress.com/category/fazzy_bez_humoru/

Trochę zdolny chłopina jest, a nawet bym powiedział że bardzo. A może i bardzo bardzo :hmmm:. Wymiata i tyle.

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

Nie wiem czy zadziała ale taka mała próbka twórczości FAZZIEGO

https://modelfiesta.wordpress.com/category/fazzy_bez_humoru/

Trochę zdolny chłopina jest, a nawet bym powiedział że bardzo. A może i bardzo bardzo :hmmm:. Wymiata i tyle.

 

 

Zdolny to jest, może i bardzo, ale te wszystkie foty z odnośnika biedacko zrobione, rozdzielczość taka, że szczegółów nie zobaczysz i tym samym tracisz możliwość jakiejkolwiek krytyki.:mrgreen:

 Powinien już przez te lata bycia na forum, skorzystać z niejednego poradnika który dotyczy fotografowania modeli. Zrobić chociaż raz ostre foty a nie, w dziwnych rozdzielczościach 700x525.  Ten DMC-FZ50 którym je robił ma 10,1Mp i foty powinny być jak brzytwa. bo jak te chcesz powiększyć to zaraz masz pixelozę, ale i tak widać.wink3

Nie chce mi się weryfikować fotografii tak niskiej jakości, bo szkoda oczu. Więc niech każdy zweryfikuje swoje zdjęcia bo wstawianie takiej jakości świadczy o tym, że masz coś do ukrycia.:hmmm:

e3HEsgv.jpg

ImZv26e.jpg

Zaraz usłyszę widziałem na żywo i są suuuuper, a ja wiem, że g...no widać jak tak oglądasz. I nie mówcie mi, że te foty z linku są poprzerabiane. Data matadanych ( EFIX ) nie oszukasz.:bebe:

Ja mam swoje zdanie, na tym forum porobiło się już dawno tak, jak na focie poniżej. A tymi z tej największej kolejki już dawno przestałem się przejmować. :super:

lgZgzjL.jpg

 

Ale dzięki takim fotografią jakie ja robię wiem sam co mam poprawić, i się tego nie wstydzę . 

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chorąży napisał:

Kolega z Warszawy (bez humoru) mógłby pochwalić się swoim "warsztatem" ?

Ja z ciekawości, chciałbym zobaczyć i ocenić czy mi się "Kolego" twórczość podoba.

Ma wbudowana skromność nie pozwala mi się pochwalić :) ale opcja "szukaj" na forum nie boli więc bez problemu jakiś warsztat znajdziesz

2 godziny temu, megapol napisał:

 

 

Zdolny to jest, może i bardzo, ale te wszystkie foty z odnośnika biedacko zrobione, rozdzielczość taka, że szczegółów nie zobaczysz i tym samym tracisz możliwość jakiejkolwiek krytyki.:mrgreen:

(...)

Ale dzięki takim fotografią jakie ja robię wiem sam co mam poprawić, i się tego nie wstydzę . 

zdaje się, że foty były kradzione z forum i wrzucane na stronę która je wyświetla w takiej a nie innej rozdzielczości

Te wrzucane tutaj są chyba w trochę lepszej jakości i innym formacie, aczkolwiek nie tak prześwietlone jak te twoje.

 

I tu się mylisz zacny megapolu :) to, że ktoś nie umie zrobić czegoś, albo nie umie zrobić lepiej niż ty, wcale nie znaczy, że traci możliwość jakiejkolwiek krytyki.

Powiedziałbym więcej, chwała mu za to, że w lepszych pracach od własnej potrafi dostrzec jakieś błędy. Dostrzegł coś czego nie dostrzegł autor, więc ma lepszy wzrok ?

Albo autor tej pracy był zbyt leniwy, żeby ten błąd poprawić.. ?????

Bo nie chce mi się wierzyć, że nie dostrzegasz tych wszystkich zacieków z farby, albo nieświadomie pozostawiasz ślady po łączeniu form na froncie kapelusza.

Prowadziłeś wiele ciekawych warszatów, jedne podobały mi się mniej, inne bardziej. Temat jest mi absolutnie obcy ale zawsze z ciekawością do nich zaglądam. I niestety w każdym pojawiają się te same błędy - niechlujstwo przy obróbce materiału i potem przy malowaniu...

Ale ok, nie będę więcej się czepiał bo zaraz znajdzie się tu jeszcze więcej "kolegów"..

Ty robisz model, ty malujesz jak chcesz.  A skoro jest Twój, to możesz wychodzić poza linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chorąży napisał:

Kolega z Warszawy (bez humoru) mógłby pochwalić się swoim "warsztatem" ?

Ja z ciekawości, chciałbym zobaczyć i ocenić czy mi się "Kolego" twórczość podoba.

Ma wbudowana skromność nie pozwala mi się pochwalić :) ale opcja "szukaj" na forum nie boli więc bez problemu jakiś warsztat znajdziesz

 

No niestety, opcja "szukaj" nic specjalnego nie wykazała ... wiec zapytałem. Liczyłem na odzew Autora komentarza, cóż otrzymałem namiar, obejrzałem i tak jak napisałem, że nic szczególnego, a mi osobiście bardziej podoba się warsztat "Megapola", a co do skromności, cóż, jak to któryś z Szanownych Forumowiczów napisał: "każdy skleja jak może, trochę lepiej lub trochę gorzej..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megapol, ten Twój wpis z analizą rozdzielczości zdjęć Fazzy'ego, to... no słabe to było:roll: I coś mi się wydaje, że w Twoim warsztacie to on jednak właśnie w tej środkowej kolejce stoi. A nawet nie tylko w tym - często zaglądam do Twoich wątków i nie raz widziałem jego posty. Konstruktywne posty. I nie raz widziałem to, na co on zwrócił uwagę. Tak więc zamiast bawić się powiększaniem jego zdjęć, powiększ swoje. A potem popraw te wszystkie wyjazdy za linie i nieusunięte szwy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, "mordobicie" zakończone, Ci, którzy będą chcieli, mogą dalej podglądać warsztat 'Megapola", a ja liczę na Jego dalsze publikacje,a  komu nie pasuje, nie podgląda.

Uwagi konstruktywne i dopiero po przeczytaniu , najlepiej ze zrozumieniem tekstu, a "kolega" "bez humoru"może  daruje sobie ten wątek, gdyż wyraźnie ten "warsztat" razi jego wyobrażenia modelarstwa. A ja  z przyjemnością z "pierwszego rzędu podglądam dalej mój ulubiony temat.

ps. Ciekawe, że ludzie boją się publikować cokolwiek na forum, po moim T-34 prawie zero komentarzy, ale na private wręcz przeciwnie  :)  cóż...

 

Pozdrawiam czytających :)

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale to Wy rozpętaliście jakąś histerię po komentarzu Fazziego i rzuciliście się na niego grupowo, więc teksty o tym jakie forum złe i komentujący źli są deczko nie na miejscu. 

 

Chorąży, jak masz takie podejście do krytyki jak zaprezentowałeś powyżej, to się nie dziw, że w Twoim wątku cisza. Może w tym jest problem. 


To, że megapol napisał, że figurki "prawie" skończone wcale wiele nie znaczy. Nikt tu nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć, co zawiera się magicznym słowie "prawie" i czy autor na pewno ma świadomość pewnych mankamentów swojej pracy... Tym bardziej, że szwy to się raczej usuwa przed malowaniem, a nie na końcu roboty.  Czasem własnie takie głupstwa jak zostawiony szew, czy wyjechanie z farbą poza detal autorowi umykają, a czyjeś czujne oko, osoby stojącej z boku, potrafi to wychwycić i zasygnalizować. Bo twórca często żyje w samozachwycie (sam tak mam, żeby nie było, że to szpila) i ma zawężone postrzeganie. ? 

Urządziliście sobie grillowanie gościa, który stanowczo, ale konkretnie napisał, co zrobić, żeby praca była lepsza i nie dorabiajcie do tego ideologii. Wynika z tego, że w tym temacie ma być tylko klaskanie. 


I żeby nie było - Twoje prace megapol bardzo lubię, zaglądam tu czasem, ale wystarczy naprawdę niewiele, żebyś wskoczył z nimi jeszcze o poziom wyżej. Nie doszukuj się w opiniach takich jak Fazziego bezpodstawnego hejtu. Dziesięć wdechów i wydechów i działaj dalej. 

Pozdrowienia 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil K. napisał:

Panowie, ale to Wy rozpętaliście jakąś histerię po komentarzu Fazziego i rzuciliście się na niego grupowo, więc teksty o tym jakie forum złe i komentujący źli są deczko nie na miejscu. 

 

Chorąży, jak masz takie podejście do krytyki jak zaprezentowałeś powyżej, to się nie dziw, że w Twoim wątku cisza. Może w tym jest problem. 


To, że megapol napisał, że figurki "prawie" skończone wcale wiele nie znaczy. Nikt tu nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć, co zawiera się magicznym słowie "prawie" i czy autor na pewno ma świadomość pewnych mankamentów swojej pracy... Tym bardziej, że szwy to się raczej usuwa przed malowaniem, a nie na końcu roboty.  Czasem własnie takie głupstwa jak zostawiony szew, czy wyjechanie z farbą poza detal autorowi umykają, a czyjeś czujne oko, osoby stojącej z boku, potrafi to wychwycić i zasygnalizować. Bo twórca często żyje w samozachwycie (sam tak mam, żeby nie było, że to szpila) i ma zawężone postrzeganie. ? 

Urządziliście sobie grillowanie gościa, który stanowczo, ale konkretnie napisał, co zrobić, żeby praca była lepsza i nie dorabiajcie do tego ideologii. Wynika z tego, że w tym temacie ma być tylko klaskanie. 


I żeby nie było - Twoje prace megapol bardzo lubię, zaglądam tu czasem, ale wystarczy naprawdę niewiele, żebyś wskoczył z nimi jeszcze o poziom wyżej. Nie doszukuj się w opiniach takich jak Fazziego bezpodstawnego hejtu. Dziesięć wdechów i wydechów i działaj dalej. 

Pozdrowienia 

Miałem się już nie wypowiadać, ale zrobię to po raz ostatni na ten temat, bo takie gatki nikogo nie motywują do pracy a wręcz przeciwnie.

Po pierwsze zawsze proszę o czytanie dokładnie komentarzy, które wpisuję do wklejonych zdjęć, i jeżyli piszę że nie gotowe to tak jest. 

Nie raz bywa tak, że foty które wstawiam dotyczą czegoś co już zostało poprawione, ale fotek drugi raz nie robię. A w jakiej kolejności kto co robi to chyba indywidualna sprawa prowadzącego warsztat. 

Zgadzam się z opinią, że faktycznie może autorowi coś umknąć, gdy wpadnie w samo zachwyt, i wtedy proszę bardzo o zwrócenie autorowi uwagi jeżeli ten sam błąd pojawia się w kolejnych publikowanych fotkach.

Wiem też, że moje prace nie muszą się komuś podobać, ale ten warsztat to Trylogia Stalker  i dotyczą wąskiego świata na podstawie jakichś opisów z książek, i nie jest to żadne postapo, ani też nie ma żadnego powiązania z grami S.T.A.L.K.E.R. więc ani budynki ani figuranci tego nie przedstawiają, jedynie figurki mutantów są zapożyczone.

I nikt nie musi mi w tym temacie robić achów ani ochów. Podoba się patrzysz, nie to nie zaglądasz, ale daj mi pracować.

Ja również oglądam prace inny autorów w różnych działach,  i gdy mi się podobają wyrażam opinię, ale nigdy nie pozwalam sobie na krytykę, bo zdaję sobie sprawę, że żeby kogoś krytykować sam musisz być lepszym w tym co krytykowany robi.  I jeżeli krytykujesz figurki sam być w nich dobry, krytykujesz pojazdy, też nie popełniaj w nich błędów itd.

Nikogo też nie grillowałem, pokazałem tylko że jest zwykłym człowiekiem który popełnia błędy i nie jest idealny, poza tym to nie pierwszy post w którym się tak a nie inaczej wysławia, może dla was takie przytyki o niechlujstwie itp. to normalka,  a wytykanie w pogardliwy sposób błędów  to konstruktywne posty, ale ja sobie tego nie życzę. 

Wystarczyło napisać: Nie podoba się, popraw zacieki i szwy, lub to tak ma zostać. W innym wypadku odbieram jako HEJT.

A co do krytyki na forum to nie zmienię zdania, więcej ludzi krytykuje niż nad czymś pracuje i to nie dotyczy mojego tematu, tylko wielu innych.

Oczywiście zaraz znajdzie się osoba która powie, to zmień forum. Hehe. Ja mogę tylko powiedzieć, że jestem już dawno na konkurencyjnych i publikuję i obserwuję tam różne prace i mogę powiedzieć że nie zaobserwowałem takich zachowań jak tu, a jeżeli tak, to są to te same osoby, przecież nie jestem jedyny który jest na kilku forach.

Myślę, że już wystarczy tego, więc zamknijmy tą dyskusję, i niech każdy pracuje i pozwoli pracować innym :piwo:

 

 

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil K. napisał:

Panowie, ale to Wy rozpętaliście jakąś histerię po komentarzu Fazziego i rzuciliście się na niego grupowo, więc teksty o tym jakie forum złe i komentujący źli są deczko nie na miejscu. 

 

Chorąży, jak masz takie podejście do krytyki jak zaprezentowałeś powyżej, to się nie dziw, że w Twoim wątku cisza. Może w tym jest problem. 


To, że megapol napisał, że figurki "prawie" skończone wcale wiele nie znaczy. Nikt tu nie jest jasnowidzem, żeby wiedzieć, co zawiera się magicznym słowie "prawie" i czy autor na pewno ma świadomość pewnych mankamentów swojej pracy... Tym bardziej, że szwy to się raczej usuwa przed malowaniem, a nie na końcu roboty.  Czasem własnie takie głupstwa jak zostawiony szew, czy wyjechanie z farbą poza detal autorowi umykają, a czyjeś czujne oko, osoby stojącej z boku, potrafi to wychwycić i zasygnalizować. Bo twórca często żyje w samozachwycie (sam tak mam, żeby nie było, że to szpila) i ma zawężone postrzeganie. ? 

Urządziliście sobie grillowanie gościa, który stanowczo, ale konkretnie napisał, co zrobić, żeby praca była lepsza i nie dorabiajcie do tego ideologii. Wynika z tego, że w tym temacie ma być tylko klaskanie. 


I żeby nie było - Twoje prace megapol bardzo lubię, zaglądam tu czasem, ale wystarczy naprawdę niewiele, żebyś wskoczył z nimi jeszcze o poziom wyżej. Nie doszukuj się w opiniach takich jak Fazziego bezpodstawnego hejtu. Dziesięć wdechów i wydechów i działaj dalej. 

Pozdrowienia 

" moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina" że miałem czelność odezwać się i skrytykować komentarz innego forumowicza uznanego przez niektórych za mistrza. Może by tak następnym razem samemu zastanowić się nad formą komentarza/krytyki/uwag, jakie zamieszcza się pod pracami innych. Mam wrażenie że to jest forum dla Modelarzy, a więc i dla tego, który skleja swój pierwszy model i dla tego, który jest perfekcjonistą. Każdemu należy się szacunek. Nadal czekam  na to aby "bez humoru" pochwalił się swoim perfekcyjnym warsztatem. Możliwe, że tak jest, z ciekawości sam podpatrzę, czegoś nauczę, ale jego tekst typu" ... Ma wbudowana skromność nie pozwala mi się pochwalić :) ale opcja "szukaj" na forum nie boli ,więc bez problemu jakiś warsztat znajdziesz.. "  opcja "szukaj" nic nadzwyczajnego nie wskazała, więc......

Biedny "bez humoru" został "zgrillowany", "ideologia"...dajmy spokój takim tekstom.  Ja także nie dziwię się "ciszy" w moim (i nie tylko) wątku,  przyczynę opisałem wcześniej.  Nikt nie pisał że "komentujący są źli i forum jest złe. Następnym razem jak "ktoś" będzie pisał to może mniej "stanowczo i konkretnie" ale z większym wyczuciem i szacunkiem do autora. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chorąży napisał:

" moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina" że miałem czelność odezwać się i skrytykować komentarz innego forumowicza uznanego przez niektórych za mistrza. Może by tak następnym razem samemu zastanowić się nad formą komentarza/krytyki/uwag, jakie zamieszcza się pod pracami innych. Mam wrażenie że to jest forum dla Modelarzy, a więc i dla tego, który skleja swój pierwszy model i dla tego, który jest perfekcjonistą. Każdemu należy się szacunek. Nadal czekam  na to aby "bez humoru" pochwalił się swoim perfekcyjnym warsztatem. Możliwe, że tak jest, z ciekawości sam podpatrzę, czegoś nauczę, ale jego tekst typu" ... Ma wbudowana skromność nie pozwala mi się pochwalić :) ale opcja "szukaj" na forum nie boli ,więc bez problemu jakiś warsztat znajdziesz.. "  opcja "szukaj" nic nadzwyczajnego nie wskazała, więc......

Biedny "bez humoru" został "zgrillowany", "ideologia"...dajmy spokój takim tekstom.  Ja także nie dziwię się "ciszy" w moim (i nie tylko) wątku,  przyczynę opisałem wcześniej.  Nikt nie pisał że "komentujący są źli i forum jest złe. Następnym razem jak "ktoś" będzie pisał to może mniej "stanowczo i konkretnie" ale z większym wyczuciem i szacunkiem do autora. I tyle w temacie.

Skoro czujesz się winny, to może po prostu sobie odpuść? Nie bardzo wiem, co masz do zarzucenia formie w jakiej się wypowiedziałem. Sam napisałeś, że się podoba. W sumie bez żadnych konkretów, więc równie dobrze można założyć, że to te niebieskie wycieki farby na elementy "niemundurowe" tak ci się spodobały. W opozycji do twojego komentarza napisałem swój zaczynając od "nie podoba się". Dalszy ciąg wyjaśnił co, dlaczego i jak to wygląda. Jeżeli zauważyłeś tu gdzieś brak szacunku.. trudno.

Naprawdę cieszę się, że podobają ci się prace kolegi z forum, że czerpiesz z nich natchnienie, że dopytujesz się o postępy, motywujesz do dalszej pracy albo chcesz mu umyć plecy. Ale czasem spójrz krytycznie na to co tworzy i życzliwym słowem tu, bądź na private, pomóż udoskonalić jego pracę podpowiadając gdzie coś krzywo przykleił albo gdzie wyjechał poza linie. Być może w podobny sposób odwdzięczy się w wątku o twoim teciaku.

Nie bardzo wiem jakiego "perfekcyjnego" warsztatu oczekujesz i na co liczysz. Z żadnej wiedzy tajemnej nie korzystam, tam gdzie prezentowałem coś, co robiłem od podstaw - jest to pokazane. Cała reszta to klejenie kawałków plastiku bądź żywicy - szału nie ma bo robi to każdy na tym forum. Nie będąc "prawie emerytem" mam ograniczone zasoby czasowe, dłubię z tak zwanego doskoku i bardziej sobie cenię efekt końcowy niż prezentowanie etapów tworzenia, tym bardziej, że potrafi się to u mnie rozciągnąć na okres kilku lat.

Wybacz, że nie czuję się zgrillowany.  Aczkolwiek mogło by to być efektowne wydarzenie :D. W weekend postaram się znaleźć czas na pstryknięcie paru zdjęć i dostarczyć ci materiału do krytykowania.  Ktoś coś kiedyś.. że błędów nie robi ten, co nic nie robi.. A podobno w naszym hobby dążymy do perfekcji.

A pisanie "stanowczo i konkretnie" ze wskazaniem na popełnione błędy jest bardziej efektywne niż sam komentarz "podoba się" lub "nie podoba się". Z całym szacunkiem lub jego brakiem do adresata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Szkoda czasu i szkoda zaśmiecać koledze wątek. To co, poproszę o próbkę Twoje twórczości, ja "stanowczo i konkretnie" skomentuję, a może napiszę że mi się podoba. najlepiej takie w trakcie, a nie w "galerii".  Przecież pewnie teraz coś "dłubiesz" ?! A jeżeli nie, to dla nas wszystkich proponuję trochę szacunku dla pracy innych, trochę ogłady w komentarzach, bo jak tak dalej pójdzie to na tym forum publikować będzie tylko garstka, a chyba nie tedy droga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorąży, weź gościu już nie klep w klawisze, bo to właśnie Ty narobiłeś tu siary. Post Fazzy'ego ostry, ale wcale jakiś napastliwy nie był. Może megapol sam odpowiedziałby spokojnie na jego wpis, no ale znalazł mu się obrońca z powołania i podkręcił temperaturę:roll:... Ech te nadgorliwe papugi, zawsze się trafią...

14 godzin temu, chorąży napisał:

 moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina

Tak, tu masz rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecamy koledze wątek-to po primo, po drugie primo można obarczać mnie winą, jest mi to całkowicie obojętne i nie mam zamiaru się obrażać, po trzecie primo w poprzedniej wypowiedzi zasugerowałem rozwiązanie, a) z przyjemnością ocenie warsztat "bez humoru" albo b)  więcej szacunku dla warsztatu innych i ......... itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następny ogień pójdzie przedstawiany na tym forum w 2016r.  Gaz 3937 Vodnik. wink3

Nie znalazłem efektu końcowego więc nie ma od kogo podpatrzeć relacji z budowy.:hmmm:

Moim Gaz(em) będzie pomykać Powinność, więc ich mundury są czarne i kilku też się tu załapie.

Vodnik w akcji :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten "Albert Ansztajn" to z jakiego zestawu ??

Podobno wodni,ka składa sie jak "klocki lego" ?!?

Edytowane przez chorąży
samo sie wysłąło zbyt szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.