Skocz do zawartości

"Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To niech żona skleja jak chciała, Ty weź sobie jakiś porządny okręt liniowy, a nie...

 

Ale mnie się on też od dawna podobał. Także do wyboru pozostawała jedynie skala. No i wyszło jak wyszło. Zresztą to i tak nie za szybko się zacznie, także luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah! Smark w 1:200 + (jak przypuszczam) Pontos + Dorotka w akcji = pyszna relacja!!!

 

Kiedy zaczynasz?

 

Ano będzie Pontos i kilka innych fajnych dodatków, jeżeli się sprawdzą. Stąd też było to wcześniejsze pytanie o wydruki 3d. Koniec, końców zamówiłem trochę na próbę.... Co do rozpoczęcia, to jak skończę "Kongo", czyli że nie mam pojęcia kiedy

 

... Tym gorzej ZDRAJCO, ZDRAJCO, po trzykroć ZDRAJCO

 

Będę się musiał jakoś uporać z tym piętnem. Gdybyś dodał "niemiecki" byłoby mi łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia techniki podwójnysmark to ciekawa konstrukcja, a w twoim wykonaniu i tej skali to już będzie się działo. Pontos pewni bedzi droższy od samego modelu.

A wracając do Kongo to jak zwykle ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia techniki podwójnysmark to ciekawa konstrukcja, a w twoim wykonaniu i tej skali to już będzie się działo. Pontos pewni bedzi droższy od samego modelu.

A wracając do Kongo to jak zwykle ładnie.

 

Pontos jest droższy od modelu, przynajmniej ta wersja którą zamówiłem, ale faktyczna gimnastyka finansowa zacznie się w momencie kiedy przydatne okażą się wydruki 3d. Jest tego całkiem sporo. Na szczęście zakupy można (o ile w ogóle do nich dojdzie) rozłożyć w czasie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mnie namówiła

YS0btae.jpg

ZDRADA!!!!!! Podwójnymsmarkom mówimy stanowcze NIE
He, he... A Ty co byś powiedział żonie, gdyby na pytanie czy w 350, czy w 200 odpowiedziała "przecież wiesz, że lubię duże"
...Ale mnie się on też od dawna podobał...

Tym gorzej ZDRAJCO, ZDRAJCO, po trzykroć ZDRAJCO

I znowu żałuje ze częściej nie zaglądałem do tego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino tak się nie pływa, bo se można dziurEM zrobić Opitol, i tak góra jest nudna

 

No własnie, trzeba ciąć, takie "dyndadła" nie wchodzą w grę

 

Fajne takie gigantusy ale gdzie to składać... chyba tylko w garażu

nie mówiąc już o fukaniu kolorem... to chyba już tylko przed blokiem

 

Dokładnie... W każdym bądź razie budowę modelu zacznę od zmian w "pracowni". Już się zacząłem rozglądać za stołem na kółkach, co by go móc obracać. Co do malowania mam taras to sobie jakoś poradzę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co narzekasz z tym warsztatem? Przecież Ci się mieści na stole!

 

Ale fakt, że operowanie takim gigantem nie należy do łatwych. Taras do malowania jest dobrym miejscem. Mizurkę tak właśnie malowałem

 

A pomysł ze stołem z kółkami jest rewelacyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co narzekasz z tym warsztatem? Przecież Ci się mieści na stole!

 

Ale fakt, że operowanie takim gigantem nie należy do łatwych. Taras do malowania jest dobrym miejscem. Mizurkę tak właśnie malowałem

 

A pomysł ze stołem z kółkami jest rewelacyjny!

 

Mieścić to się mieści, ale trzeba go obracać, także albo stół, albo podstawa obrotowa. Generalnie to sobie obejrzałem kadłub i nie wiem jak inni ale mój ma sporo zakleszczeń kadłuba, pomijając fakt, że coś tam się ułamało po drodze, bo jakiś Chińczyk za mocno drucik zabezpieczający dokręcił. W planach Gallena to ten model też średnio "siedzi", ale w sumie może być

 

kboooWT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że miałem więcej szczęścia, bo mój nie miał takich "dodatków"

I nie narzekaj na warsztat, ja robiłem go na biurku metrowej długości, a malowałem na balkonie. U Ciebie warsztacik jak z podręcznika

 

Ja nie narzekam, ja zwyczajnie konstatuje rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.