Skocz do zawartości

Richelieu 1:700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak na 700 to całkiem nieźle.... tylko tam w artylerii średniej jedna lufka ci się utrąciła i trochę "kole w oczy"

 

Wiem, wiem, się dorobi. Najlepsze jest to, że jeszcze muszę dorobić 36 tratw, które się zgubiły poprzedniemu właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, a tym czasem rozpocząłem prace nad podstawką. Do jej wykonania użyłem styropianu o wymiarach 41x14x2 cm. Na początek kładziemy model na podstawce i odrysowujemy kształt okrętu ( i tutaj wydaje mi się, że lepiej jest przygotować sobie podstawkę przed rozpoczęciem prac nad modelem. Praca z gipsem zdecydowanie brudzi już wykonany model, a przy okazji można uszkodzić drobne elementy. Dlatego zdecydowanie do tego polecam surowy kadłub, który można spokojnie po takim zabiegu wyczyścić.

 

047.JPG

048.JPG

049.jpg

050.jpg

051.jpg

052.jpg

053.jpg

 

Po wycięciu miejsca na nasz okręt wszystkie boki podstawki oklejam taśmą i zalewam rzadkim gipsem. Następnie małe szlifowanko papierem ściernym i mamy ładne, równe boki podstawki

 

054.jpg

055.jpg

056.jpg

057.jpg

 

Model i podstawkę oklejam taśmą malarską i całość zalewam rzadkim gipsem. Taśma pozwala na łatwiejsze wyciągnięcie modelu z zasychającego gipsu. Gdy gips zaczyna zasychać za pomocą aerografu rozdmu:bip:ę gips i tworzę fakturę wody. Wygląda to tak

 

058.jpg

059.jpg

060.jpg

 

Teraz pozostaje malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent z bmuchaniem gipsu, niezły. Szkoda, że nie zrobiłeś odkosów, tylko będziesz miał okręt stojący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Nie będzie tych dzieciaków przy Wielkim Kardynale?

 

Pomysł z dmuchaniem ciekawy. Tylko gips strasznie delikatny jest, nie boisz się, że się przykruszy na krawędziach?

Pytam, bo planuję zrobić na wodzie Księcia Waleni 1/700 po japoneczce i obserwuję różne warsztaty i pomysły na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Nie będzie tych dzieciaków przy Wielkim Kardynale?

 

Pomysł z dmuchaniem ciekawy. Tylko gips strasznie delikatny jest, nie boisz się, że się przykruszy na krawędziach?

Pytam, bo planuję zrobić na wodzie Księcia Waleni 1/700 po japoneczce i obserwuję różne warsztaty i pomysły na wodę.

 

Będą, będą, myślę, że w tym tygodniu dopiero je zamówię i wtedy zacznę zabawę ze specyfikami.

Jeśli chodzi o gips, to ciężko się z Tobą nie zgodzić. Jest kruchy i trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Tak sobie myślę, że na boki i tak chyba dojdą drewniane listewki.

 

061.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć fototrawionej załogi francuskiej W sumie przy tej skali, to chyba nie ma znaczenie, ale może pomożecie mi wybrać z pośród dostępnych, który zestaw byłby najodpowiedniejszy?

 

https://www.mojehobby.pl/catalog/Elementy-fototrawione.html?search_keywords=Figures&search_attr_1[1:700]=t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny maluch! Sporo bardzo dobrej precyzyjnej roboty.

Mogłeś spokojnie osobny warsztat założyć

 

Hehe Trochę mam tych maluchów w zapasie i może zeczywiscie sklece jakiś warsztat

 

Mega podoba mi się ten dym z komina! W tej skali to pewnie było olbrzymie wyzwanie:)

 

Dzięki Prawdę mówiąc myślałem, że będzie to łatwa robota, ale jak tylko zabrałem się za holownik okazało się, że jednak tak łatwo nie będzie Z efektu jestem zadowolony, ale następne mam nadzieję, że wyjdą lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się ta groszówka wywali to pół załogi załatwi!

 

Hahahaha, tego nie wziąłem pod uwagę

W każdym razie powoli bliżej końca. Myślę, że do końca tygodnia będzie galeria i tak się zastanawiam, co dalej wrzucić na warsztat. W szafie czeka Hood 1:700 trumpka z blachami i Titanic 1:400 academy też z blachami. Wczoraj zamówiłem drewniane pokłady do obu modeli, ale pewnie miesiąc poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ty co, zostaw te wielkoluda i skup się na tych maluszkach

 

Są rewelacyjne!

 

Powiem Ci, że jakoś bardzo mi przypadły do gustu i zdecydowanie bardziej myślę o tym, by zrobić Hood. Titanic już prawie dwa lata czeka na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.