Skocz do zawartości

Richelieu 1:700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że byłoby lepiej, gdyby woda była nieco jaśniejsza, ale to takie odczucie laika...

 

Mówisz? Ja się zastanawiałem, czy nie powinna być ciemniejsza albo jaśniejsza hehe Coś jest w tym kolorze, że mi też jakoś nie do końca odpowiada. Jeszcze się nad tym zastanowię.

 

Hunter, ta drewniana podstawka kupiona, czy sam obrabiałeś?

 

Kupiłem w Leroy Merlin listewki, pociąłem, skleiłem na CA, trochę szpachli, a później szlifowanie całości papierem ściernym i malowanie

 

084.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow . Z takiego "złomu" zrobiłeś naprawdę fajny model, gratulacje !

 

Dzięki Również jestem zadowolony, że udało się zrobić z niego coś fajnego W podobnym stanie mam jeszcze HOODa Trumpka, Fuso Aoshimy, Yorktown Arii i nie wiem co jeszcze, bo trochę tego dostałem Te przynajmniej są w pudełkach. W dodatku dostałem jeszcze jakieś 30 okretow już zrobionych i może coś z tego uda się uratować. W każdym razie roboty mam na kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzy plus za to, że ci ramka nie wyszła ponad tafle wody. I w ogóle wygląda to bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym stanie mam jeszcze HOODa Trumpka, Fuso Aoshimy, Yorktown Arii i nie wiem co jeszcze, bo trochę tego dostałem Te przynajmniej są w pudełkach. W dodatku dostałem jeszcze jakieś 30 okretow już zrobionych i może coś z tego uda się uratować. W każdym razie roboty mam na kilka lat

To wychodzi na to, że prowadzisz teraz stocznię remontową

A z kąt nazbierałeś tyle tych modeli Też mam trochę staroci, popatrz u mnie w albumach, okręty są na samym dole.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzy plus za to, że ci ramka nie wyszła ponad tafle wody. I w ogóle wygląda to bardzo dobrze

 

Dzięki, dzięki

 

To wychodzi na to, że prowadzisz teraz stocznię remontową

A z kąt nazbierałeś tyle tych modeli Też mam trochę staroci, popatrz u mnie w albumach, okręty są na samym dole.

 

Pozdro

 

Znajomy zakończył swoją przygodę z modelarstwem i postanowił pozbyć się wszystkiego. Początkowo oddawał po jednym modelu ( Yamato 1:350, który jest w galerii, a później Richelieu ), a teraz stwierdził, że już nie ten wzrok i oddał wszystko co miał

 

No dobra nie 30, a 22 okręty W końcu wziąłem to pudło i zobaczyłem, co dokładnie w nim jest... masa połamanych części i raczej nazwał bym to złomem. Może gdybym wrzucił je do kreta, poskładał na nowo i dodał blaszki, to coś z tego by się uratowało - chociaż nie wiem czy jest to warte zachodu. W każdym razie są 3 okręty w kartonach i mam nadzieję, że nic nie brakuje. Na szczęście jedynie HOOD pójdzie do moczenia w krecie.

 

Na plus jest to, że mam teraz całą masę zapasowych części

 

DSC_0325.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gÓsujEM na Fusona, kij w oko niewydarzonym angielskim popierduchom

 

Hmmm... A wiesz Gała, że o tym dzisiaj myślałem Zobaczyłem taką fotkę i jakoś mnie natchnęło, by zrobić taką diorame z górami

7375089ana1c00537753c&690

 

Niestety na korzyść angola przemawiają blachy, które już mam i to że pan Wang Chanxi wysłał mi 3 dni temu drewniany pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka poezja. Sam okręt też mi się bardzo podoba, zwłaszcza widok od dziobu... te dwie potężne wieże artylerii głównej! Mały kopcący brzdąc ( fajna spieniona woda, ślad torowy ) oraz łódka przy kardynale bardzo ożywiają scenkę i dodają uroku całości. Aż mi się od tego wszystkiego zamarzyła podobna dioramka z Lutzowem i torpedowcem G-37

 

PS Plus za kubek do kawy, też niedawno taki kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki Właśnie skończyłem działka i po tuningu prezentują się tak ( z lewej przed, z prawej po). Trochę roboty z nimi byłe, ale zdecydowanie się opłacało.

 

087.jpg

089.JPG

 

A to jest tratwa

 

088.JPG

 

Ma ktoś jakiś pomysł z czego wykonać takie tratwy w liczbie 66 sztuk? Jak już wcześniej pisałem, okazał się w trakcie pracy przy modelu, że jednak poprzedniemu właścicielowi coś się zgubiło. Mam co prawda 33 sztuki, ale jeśli już mam dorabiać, to jednak wolę by wszystkie wyglądały jednakowo, nawet jak to się zwykło mawiać "ch....o ale jednakowo" :P

 

PS Plus za kubek do kawy, też niedawno taki kupiłem

Hehe, właśnie idę się napić z niego herbaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Coś tu posty poznikaly niczym tratwy z Twojego zestawu.

 

I co postanowiłeś?

 

Jeśli dobrze pamiętam to propozycje byly takie:

1. Kupujesz nowy model

2. Waloryzujesz pięknymi tratwami od Shelf Oddity

3. Scratch

 

i brońCie Panie nie wyrzucaj tych co masz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha Hans wszystkie pomysły są dobre! Może jednak pojadę do poprzedniego właściciela, zduszę go, przetrzepię chatę, znajdę trawtwy, wrócę do domu, skończę model i wrzucę galerię

Poczynilem już pewne kroki odnośnie wytworzenia nowych tratw, tylko trzeci dzien siedzę w robocie i nie mam kiedy się za to zabrać. Jeśli mi się uda i czas dopisze, to dzisiaj wrzucę co mi wyjdzie. Na razie zrobienie jednej trawtwy zajęło mi godzinę i nie jest skończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki poradnik jak zrobić tratwy A więc, bierzemy kartę ZARY, którą akurat mamy pod ręką i tniemy ja na równe paski. Następnie bierzemy kartę Benefit, którą także mamy pod ręką i robimy z niej szablon do wycinania tratw Wywiercamy otwory, tniemy na mniejsze kawałki, sklejamy, dodajemy drucik ze słuchawek i mamy gotowe tratwy :P

091.JPG

092.JPG

093.JPG

094.JPG

095.JPG

 

Nie wiem jak wy, ale ja myślę, że wygląda to całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.