Skocz do zawartości

Richelieu 1:700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakie to ładne rzeczy mogą wyjść z braku części do modelu

Racja Sam się sobie dziwię

 

Świetny Ci ten grosz wyszedł!

Hahahaha DZIĘKI!!

 

No dobra, prace nad tratwami nadal trwają i jest to strasznie męcząca praca, ale warta swojego efektu. W chwili obecnej wykonanych 13 z 22. Jak tylko będą skończone i pomalowane, to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa... mam dość !!! nienawidzę nie mania tratFÓWWW !!!! Kto to widział, by siedzieć kilka dni, po kilka godzin i robić takie coś !!! No ale dobra, jakoś to wyszło i trzeba to jeszcze pomalować. Tym razem nie chciało mi się robić kolejnego grosza tylko do fotki

 

098.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudyhunter - tym tutorialem w temacie tratw to zaszalałeś niczym Stoch w Planicy

majstersztyk

 

Dzięki

 

Na razie tratwy tylko położone na pokładzie, by sprawdzić, jak będą się prezentować. Wydaje mi się, że efekt jest zadowalający ( przynajmniej dla mnie )

 

100.JPG

101.JPG

 

Pozostaje jeszcze kwestia olinowania (tutaj muszę się jeszcze zastanowić z czego je wykonam), muszę jeszcze dodać kilka drobiazgów i zastanawiam się tez na wykonaniem łańcuchów kotwicznych, jednak nie wiem czy nie zainwestuję w łańcuchy Edka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby wykonania olinowania za mną i niestety nie wyszło tak jak chciałem. Wiem, że w rzeczywistości Olinowania praktycznie nie widać i tutaj też udało mi się uzyskać ten efekt Jakieś propozycje z czego wykonujecie olinowanie w 1/700

_20180330_003206-1024x1708.JPG

_20180330_003248-1024x1611.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z włosami próbowałem na Romie i jakoś efekt dla mnie bardzo słaby. Dam sobie czas do końca tygodnia i jeśli nic nie wykombinuje, to zamówię te linki, a w czasie oczekiwania chyba zabiorę się za Hood'a albo Titanica, nie mogę się zdecydować Wczoraj odebrałem z poczty drewniane pokłady do obu modeli i jestem w szoku, bo czekałem na przesyłkę z Chin tylko 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki używają jakieś potwornie cienkiej żyłki wędkarskiej.

Pewnie chodzi o słynną nić Uni Caenis, jest w kolorze czarnym i białym, no i cena jest ok...

http://www.taimen.com/pl/pl/product/uni-caenis_2136/89803

Można jeszcze użyć blackmanowy drucik...

https://www.shelfoddity.com/index.php?route=product/product&path=20_64&product_id=73

I na koniec specjalnie dla Foresta - peruka

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gała, myślę że się efekt będzie spoko. Właściwie pracę nad francuzem są skończone, jedynie pozostała kwestia olinowania, a że mamy święta i przesyłka pewnie dotrze do mnie w czwartek/piątek, to mam wolny tydzień A że mam wolny tydzień, to trzeba sobie jakoś ten czas zająć, tak więc otwieram warsztat Hood'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu udało mi się dotrzeć na pocztę i odebrać paczkę Nić UNI-Caenis jak dla mnie sprawdza się znakomicie!!! No i oczywiście cena 4,99 zł - rewelacja. Zabrałem się do roboty i tak jak na razie prezentuje się na modelu. Dobra, nie ma co gadać, pisać, cza sie brać do roboty!

 

103.JPG

102.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1 - jeszcze raz wielkie dzięki

 

Dzięki choopy Nigdy nie miałem przekonania do 1:700. Zawsze tylko 350/400 chodziło mi po głowie, ale powiem wam, że jak zabrałem się ostatnio za Titanica 1:400, to jakoś dziwnie mi się go robi, jakieś to wszystko za duże Zdecydowanie przerzucam się na 700!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kotwice, dodałem łańcuch kotwiczny, który był dołączony do pokładu drewnianego Hood'a, zrobiłem te jakieś takie małe dźwigi co trzymają trapy no i prawie skończyłem olinowanie. Zostało jeszcze parę pierdółek do dokończenia i w końcu upragniony koniec

 

104.JPG

105.JPG

106.JPG

107.JPG

108.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na galerię.

1/700 ci się podoba bo narazie lepisz same pancerniki. One pewno mają koło 35cm długości. Jak skleisz jakiegoś niszczyciela w tej skali to pogadamy

A na poważnie to klej co się podoba, tylko dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waćpan bazylms rzuca mi wyzwanie Spoko, niszczycielom nie mówię nie. Jak na razie w kolejce czeka 5 modeli a szósty siedzi w głowie, tak więc poczekamy, zobaczymy. Z pewnością jeśli chodzi i okręty, to będę chciał robić takie, które miały ciekawy kamuflaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.