Skocz do zawartości

Spitfire IXe i XVI 1/48 Eduard/Revell


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kilka godzin zabawy ze skalpelem, taśmą malarską, wodą, farbami AK Interactive i psikawką. Efekt jak dla mnie bardzo zadawalający - wyszło bardzo fajne zróżnicowanie powierzchni malarskiej, może nawet ciut za bardzo. Dziś na szybko dwie foty, a w weekend dodam więcej szczegółowych
froEC2o.jpg
zjbzn29.jpg
Kolejny etap prac to robienie bazy pod przebarwienia na spodzie i pokrycie go kolorem właściwym. Może w ten weekend się uda to zmalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roland_Sebastian napisał:

Mam wrażenie, że cały trud włożony w preshading zniknął pod warstwami kolorów bazowych 😦

Właśnie ja mam całkiem odmienne zdanie, że przesadziłem... Fotograf ze mnie nie będzie, bo tego co widać gołym okiem nie potrafię sfotografować... Na parapecie w świetle dziennym ( słońce za chmurami) udało się zrobić w miarę zdjęcia: na zielonym widać cieniowanie i spłowienia, natomiast ten szary odbija światło i 90% modulacji gubi się na zdjęciach ( dziwny niebiesi wychodzi). Po zmalowaniu spodu rozłożę namiot i zrobię pożądne foty.
rmH1pbJ.jpg
oTKG07b.jpg

BjAMDTU.jpg
qeNA8tV.jpg
1G9V7TA.jpg
JP6BfCo.jpg
q02NHUi.jpg
JsWpfJf.jpg
VakrHEI.jpg
QzEXYgH.jpg
12Aqf9L.jpg
KGpCQej.jpg
i5VEdkQ.jpg

qSLDRn2.jpg
T0EHInv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, greatgonzo napisał:

Czym?!

 

😉

 

Farbą 😉

 

P.S. Myślę o "postshadingu", potem wash. Wcześniej (przed washem) kładzie się lakier, więc szkody nie powinno być

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze zdjęcia ( aparatem w namiocie bezcieniowy). Dół przygotowany do malowania kamuflażem. Esy-floresy z Pactry A37 Gunship grey i French Blue

EWO8LKt.jpg
S0vQX8o.jpg
8tK3IKF.jpg
iC1R3J8.jpg
3NBvIPm.jpg
lrJqIBS.jpg
SvGKFRR.jpg
PS. Śmietki nałapały się podczas przenoszenia/robienia zdjęć

Edytowane przez neptun1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Spit dostał kolorek na spód. Juro dostanie Gloss i w weekend zaczynam malowanie oznaczeń.
kPai9D1.jpg
5m8muwA.jpg
OjCukdn.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehhh... Im bliżej końca tym więcej błędów i potknięć... Trzeba chyba się zastosować do cytatu: "Kończ Waść wstydu oszczędź".... Ewidentnie nie mogę się z Tym spitem zgrać. Jak coś zaczyna wyglądać dobrze to w następnym etapie musi się odcyndolić jakaś chora akcja...
 Pierwsze malowanie rondli mam za sobą. Nie wyszło to za fajnie. Maski własnej produkcji ze znacznikami, a po naklejeniu na powierzchnię znaczniki nie chciały się zgrać.  Kolory mieszane na oko. W najbliższym tygodniu dostanie ZF-M ze Sky, i TB.... czarnym. Z poprawek jakie wykonam to tylko ten zerwany czerwony poprawię i biały na stateczniku zamaluję. Reszta zostanie jak jest. 
 Korzystając z okazji pytanie do osób stosujących "firmowe" maski np. Montexu: one są wielokrotnego użytku, czy tak jak te z taśmy "jednorazówki"? 
Zdjęcia:
JmvuwZL.jpg
fHhzIdp.jpg
OApv6Kx.jpg
k2szgrh.jpg
Podczas zdejmowania maskowania z boku taśma zerwała czerwony rondel:
GfFFXJe.jpg
Statecznik błędnie zmalowany - zmaskowane, psiknięte białym i opamiętanie, że kurde Kokarda nie była do samego szczytu...
DumI1xN.jpg
Skrzydła od góry:
KIfrMsV.jpg
jRv6aSZ.jpg
I od dołu:
oIZWEYa.jpg

4SJwqrj.jpg
 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie te rondle nie wyglądają dobrze. Koniecznie do poprawy a od jednych i tych samych masek montexu malowałem hinomaru na trzech modelach. Klej na foli oramask jest całkiem mocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kapsel napisał:

 od jednych i tych samych masek montexu malowałem hinomaru na trzech modelach. Klej na foli oramask jest całkiem mocny. 

..można pod warunkiem że ich nie zdeformujesz przy zdejmowaniu, o co bardzo łatwo przy zdejmowani wąskich pierścieni rundli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marek d napisał:

Sorry, ale fatalnie to wygląda.

Wiem że to źle wygląda. 
 Dobra trzeba te rondle zmyć. Które z tych masek będą odpowiednie do zmalowania tego typu oznaczeń , jakie nieudolnie sam tworzyłem, bo na Martoli jest chyba z 6 rodzajów ( Typ A, B, C, C1...)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondle zmyte.
hku77EX.jpg
rsiqF47.jpg
BjJ0Kf4.jpg
Szukając informacji wniosek jest następujący trzeba kupić maski do rondli C (spód) i C1 (Boki i Góra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I kolejny duży krok w kierunku finiszu poczyniony. Zmalowane oznaczenia. Pozostało namalować małe numery seryjne na kadłubie.
 Pacjent i narzędzia:
5w98uKs.jpg
Przygotowany do operacji:
Bn9hUOH.jpg
6i1RBCn.jpg
I po zabiegu:
bBLSGXm.jpg
Ri7iggE.jpg
Zbliżenia:
AMyz5uE.jpg
xICMbVh.jpg
SsbuZU0.jpg
84UFD7M.jpg
aT7Ryzo.jpg
asNSmFw.jpg
lcjDmyc.jpg
AyBHfi2.jpg
Duże seriale na skrzydłach z maski własnej produkcji. Troszkę nie takie jak powinny być i ciut rozmazane, ale już je tak zostawię. Jutro poprawki zielenią, małe seriale i gloss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko walczysz, szacunek.  Już choćby z uwagi na konieczność malowania tych kolorowych rondli, wybrałbym cokolwiek innego (na przykład Japończyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt czwartkowych bojów do 3 rano ze Spitem. Położone Stencile od Techmodu, szachownice i godło 308 sqdr od Kolegi Gerd ( jeszcze raz Wielkie dzięki za poratowanie mnie z kalkami):
4PFceMr.jpg
urt9uFR.jpg
gZYxNfh.jpg
Y3T3iTa.jpg8obRBXV.jpg
4hjMO0t.jpg
XnDwYo4.jpg
pEMTDoO.jpg
fKcNkUT.jpgl6UWYuw.jpg
Jutro wrzucam na całość Gloss i później bierzemy się za wash i eksploatację.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GLossie schnie - dodane zostały brakujące części ( rurka pitota i antenka)
habcbEB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokonało się. Spitfire skończony w 98% - pozostało dodać linkę od anteny do statecznika, światła pozycyjne i lusterko. Więcej wpisów z budowy w warsztacie nie będzie, kolejny post to będzie galeria.
73PkfyU.jpg
CRDY8Wt.jpg
2F2Q08j.jpg
c9RNfPx.jpg
CrXfIGa.jpgHyhllMF.jpg
OQojHni.jpg
akxk71U.jpgObecnie całość została pociągnięta satyną od Vallejo i schnie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wytrwałość ale... nie mógłbyś hartować charakteru (i oznaczeń) wpierw na brudno?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kozborn napisał:

nie mógłbyś hartować charakteru (i oznaczeń) wpierw na brudno?... 

Tzn? Bo nie do końca rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbować się z tymi oznaczeniami gdzie indziej zanim położysz je na skrzydłach i kadłubie. 

28 minut temu, neptun1939 napisał:

Tzn? Bo nie do końca rozumiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.