Skocz do zawartości

Bristol Beaufighter TF.10, Airfix, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przedstawiam kolejną galerię Beaufigtera. Tym razem wersja TF.10 (tzw. "późny")

Model powstał z bardzo przyjemnego w budowie zestawu Airfixa

Model przedstawia samolot biorący udział w operacji "Firedog" - operacji przeciwko partyzantce malajskiej trwającej od maja do grudnia 1949 roku.Powstanie malajskie trwające od 1948 roku do 1960 zakończyło się porażką partyzantów.

I czas na galerię końcową

 

Br1CRv0.jpg

 

fgDctMk.jpg

 

yhm9zZT.jpg

 

KElm3PT.jpg

 

T9PT02U.jpg

 

W4yPa2R.jpg

 

ZyPf4tE.jpg

 

3Dl6tiz.jpg

 

JPdklvi.jpg

 

CbK43oB.jpg

 

Dk9OroU.jpg

 

Jor3P37.jpg

 

VRBWRI9.jpg

 

W8BNKmN.jpg

 

4Cylcp8.jpg

 

SZXh8pq.jpg

 

atGnHhB.jpg

 

uGtf27Z.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Kapiąc i szuflując forum natknąłem się na to coś, a to coś ma czarny spód przed którymś gdzieś tam indziej przy innej okazji strasznie się broniłeś. Myślę że  teraz po tych nastu jak nie dziesięciu modelach dalej z owym tematem byś sobie bardzo dobrze poradził :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to ja coś takiego kiedyś zrobiłem? :mrgreen:

Bardzo mi się podoba ta informacja - "trzy lata później"

Miałem wtedy fazę na Beau. Nawet chyba jakiś ciekawy egzemplarz do badań radaru ASV udało mi się z airfixowego zestawu ulepić

 

xASKZK4.thumb.jpg.0c1311c432fa15ddc4c6ce6d2a2f7e2a.jpg

 

Piękne czasy modelarskiej beztroski :haha:

Ciekawe kto, coś jeszcze odkopie :hmmm:

A koledze rudemu0007 przyznaję "Złotą Łopatę Archeologa Roku" :brawo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę fotkę widzę, a zdjęć z galerii niestety nie. A szkoda. Będę musiał na innym komputerze oglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się "przyczepiać" to bym trochę przybrudził dodatkowy zbiornik podwieszany. Trochę nie przekonują mnie boczne wzmocnienia oszklenia kabiny strzelca, ale w tej skali to pewnie nie byłoby widać gdyby nie dobre makro. Ogólnie ciekawie, konsekwentnie wykonany, dobrze zmalowany. Robią robotę kratki we wlotach do chłodnic. Szacun...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 19:32, barszczo napisał:

czy ktoś zrobi w końcu Mk.II w najpopularniejszych skalach?

W 1/72 High Planes Models robi nawet Mk. V, ale trzeba by sprowadzać z Australii, a i trudna to walka. Na dowód wrzucam fotkę tego co u mnie na półce:

V (29).jpg

Edytowane przez obłok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem :wink:

Model jest jaki jest i żeby go ocenić prawidłowo to trzeba się cofnąć w czasie o 3 lata i z tej perspektywy go oceniać. Oczywiście nie bronię  się tutaj przed uwagami, tym bardziej że powstał on w chwili gdy tak naprawdę zaczynałem przygodę z preszejdingiem, cieniowaniem i łoszami. Dziś sam patrzę na niego z przymrużeniem oka i stwierdzam, że dziś, wiele rzeczy wykonałbym zupełnie inaczej. A szczególnie malowanie, a już bardzo szczególnie czarnego dołu. 

Dziękuję za uwagi i opinie :piwo:

I wielkie dzięki Kamilowi za to, że odkopał ten temat. I że w ogóle chciało mu się "kopać" tak głęboko :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.