Skocz do zawartości

Yamato 1/350-Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ile czasu trwa całkowite schnięcie farb Tamiya?

 

Tzn.? ja nakładam kolejną warstwę w momencie jak jest sucha w dotyku. Z clarem czekam 24h

 

Miałem na myśli kiedy można np przykleić do niej taśmę maskującą bez ryzyka, że odklei się ją z farbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem żeby zamalować linie od ołówka, którym kreśliłem linię podziału. Tak samo nie mogę zamalować koloru "kure arsenal", który troszkę wystaje pod taśmą maskującą. Zużyłem już dwa słoiczki koloru hull red. Muszę zamówić więcej, bo już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. Oczywiście z tym przeklętym malowaniem. W miejscu w którym zaczynała się taśma maskująca, został mi taki cienki wypukły paseczek (chyba od farby). Jak się mogę go pozbyć bez uszkodzenia farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że będziesz miał piękny schodek

 

Przewidzieli prorocy

 

Myślałem, że chodziło im, że taśma jest krzywo przyklejona... jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale ja bym albo

taśmę tamiyi na farbę ułożył i próbował drugim kolorem zrównać warstwę

albo 6/8k papier i delikatnie starał się go spiłować.

Ale nie chce Ci źle powiedzieć/doradzić pewnie nie jedna osoba miała taki problem i może się wypowiedzieć

na pewno dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By zlikwidować ten schodek spróbowałbym wziąć kawałek papieru sciernego 2000, zamoczyć papier na chwilę w wodzie i na mokro delikatnie zeszlifować.

 

Obawiam się tylko tego, żeby nie uszkodzić taśmy maskującej, która jest pod tym schodkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś pokazał fotkę to by łatwiej było coś pomyśleć. W tej chwili to bazujemy na wyobraźni. Jaką taśmę pod tym schodkiem chcesz uszkodzić? Normalnie to schodek wychodzi właśnie jak ja oderwiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas, to w sumie żadna nowość tylko lakiery z puchy (seria TS) przelane do słoika. Nie wiem do końca co miałeś na myśli pytając.. ale tak, to są lakiery. Ja nie używałem lakierów tamki ale wielu robiło decanning tych farb pod aero, moze ktos sie wypowie. Najlepiej wrzuc to pytanie w dział Lakierowanie i zabezpiecznie powierzchni.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nałożeniu tego koloru przez aero trochę się on błyszczy i ma taką strukturę jakby miał na wierzchu lakier. Kiedy malowałem kolorem "kure arsenal" ,czegoś takiego nie było. Zastanawiam się teraz czy dawać jeszcze lakier bezbarwny na tę powłokę z dull red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop i po urlopie a tu zastój

Tak czy siak powinieneś pomalować cały kadłub bezbarwnym aby była jednolita powierzchnia , a co z robiłeś z tym ,,schodkiem ,,?

Mam nadzieje że go wyszlifowałeś papierem

Na przyszłość jak będziesz chciał coś oklejać a potem malować (odcinać kolor) obok taśmy to najlepiej maluj pod lekkim kątem od strony taśmy

maskującej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop i po urlopie a tu zastój

Tak czy siak powinieneś pomalować cały kadłub bezbarwnym aby była jednolita powierzchnia , a co z robiłeś z tym ,,schodkiem ,,?

Mam nadzieje że go wyszlifowałeś papierem

Na przyszłość jak będziesz chciał coś oklejać a potem malować (odcinać kolor) obok taśmy to najlepiej maluj pod lekkim kątem od strony taśmy

maskującej

 

Cały czas z tym walczę. Jak się z nim uporam to psiknę jeszcze bezbarwnym lakierem z aero. Tylko jak mi wcześniej koledzy doradzali, to najpierw lakier błyszczący (wtedy nałożę kalki na kadłub i zrobię wash na pokładzie), a później ostatecznie matowym. Pytałem się tez wcześniej jak zrobić z drewnianym pokładem. Nie wiem kiedy go przyklejać i czy mam go czymś jeszcze zabezpieczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robioąc tylko jeden okręt nie jestem doświadczony w tym temacie. Pokład przyklejałem dopiero jak już miałem cały kadłub skończony - łącznie z elementami na które były dziury w pokładzie. Sam pokład zabezpieczałem sido dwa razy. Potem roiłem wash olejny na nim. Ale to był pokład Huntera i nie wiem jak inne marki będą się zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim ciśnieniu nakładać lakier bezbarwny Tamiya, przy dyszy 0,3mm?

 

Nie mam takiego doświadczenia jak inni tutaj.. Ale głupio tak pytanie bez odpowiedzi zostawić.

Sam miałem z tymi lakierami trochę walki, robił mi się spory odkurz i nie byłem zadowolony, ale to dlatego, że psikałem na zbyt dużym ciśnieniu (około 2 bary) i za gęstym.

 

Poćwicz sobie na "łyżkach", żeby dostroić proporcje i odległość. Rozcieńczenie daje duże >1:5, ciśnienie nie więcej niż 1.2-1.5, i bardzo dobrze rozmieszany lakier w słoiku i w aero.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.