Skocz do zawartości

Yamato 1/350-Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w zabawie z kolorami nie chodzi o to, byś zaraz cały okręt uwalił jakimiś śladami zacieków, rdzy, glonów sronów itp

Ale w tej bajce są i tacy, którym..

Właśnie o to chodzi!!!

 

 

Tak, niektórzy robią takie modele, że wyglądają jak wraki. Mnie osobiście się to nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie dobrego wraku kolego, to jest najwyższy kunszt w weatheringu modelarskim. Kto trochę siedział w pancerce ten wie. Nie mylmy nieumiejętnego weatheringu okrętowego, (ze rdzą i syfem z każdego bulaja, czarnym washem, albo pionowymi "zaciekami" z soli poniżej linii wodnej) z takim który odzwierciedla rzeczywistość którą zobaczysz w porcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Hans Mi jednak chodziło o to, że jak się już robi takie zabiegi, to nie musi to od razu oznaczać totalnej dewastacji. Za pomaga tej zabawy można albo osiągnąć bardzo schludny efekt wykończenia, albo efekt totalnego zużycia

 

Wiesz Bartas89 jedni wolą ładne, czyste okręty, które wyglądają lepiej niż gdy wyszły ze stoczni, a inni wolą okręty, które nadgryzł ząb czasu.Ja osobiście zaliczam się do tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj kładłem podkład na całym okręcie i mam taki mały problem. Otóż kiedy psikam podkładem z aero (Mr.Surfacer 1200 i Leveling Thinner) to strasznie mi się to wszystko "kurzy". Naokoło mam potem wszystko w szarym pyle. Rozcieńczam 1:2 (tj 1: Mr.Surffacer, 2: Thinner). Mam ten kłopot i z dyszą 0,2 i 0,3. Mój aero to Paasche TGX-2F TGX Vision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to spowodowane tym, że masz za dużo rozcieńczalnika - nie jest to źle jak na moje. Pytanie czy gdy dasz mniej Thinnera uzyskasz gładką powierzchnię?

Dzisiaj też malowałem podkładem i dałem więcej rozcieńczalnika tamki niz zawsze i mam dokładnie tak samo jak Ty. Plus jest taki, że przy takiej konsystencji mam naprawdę gładką powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to spowodowane tym, że masz za dużo rozcieńczalnika - nie jest to źle jak na moje. Pytanie czy gdy dasz mniej Thinnera uzyskasz gładką powierzchnię?

Dzisiaj też malowałem podkładem i dałem więcej rozcieńczalnika tamki niz zawsze i mam dokładnie tak samo jak Ty. Plus jest taki, że przy takiej konsystencji mam naprawdę gładką powierzchnię.

 

Ja mam czasem takie wężyki. Ogólnie to jak zaczynam pryskać i strumień trafi w część modelu to wszystko się unosi i aż się szaro robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chłopy, ja to nie wiem czy przypadkiem nie za mało tego rozcienczalnika. Mi się takie pajęczynki ciągnęły i mi powiedzieli że to trzeba 1:10 rozcieńczać albo i więcej bo za szybko wysycha. I tak przestałem go stosować i używam podkładu Tamiya w spray - no more tears.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chłopy, ja to nie wiem czy przypadkiem nie za mało tego rozcienczalnika. Mi się takie pajęczynki ciągnęły i mi powiedzieli że to trzeba 1:10 rozcieńczać albo i więcej bo za szybko wysycha. I tak przestałem go stosować i używam podkładu Tamiya w spray - no more tears.

 

1:10? To bym nic innego nie robił tylko zamawiał Leveling Thinner, przy takiej skali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam Paasche z dyszą 0.3 i u mnie przy rozcieńczeniu 1:4 -1:5 kryje elegancko. Ciśnienie koło 0,8 Bara

 

A ja tak żongluję tymi dyszami, ale chyba na stałe zamontuję zamontuje 0,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie zabrałem się za malowanie domyślnymi kolorami. Na początek musiałem zabezpieczyć taśma maskującą kadłub, aby móc wyznaczyć granicę dwóch kolorów. Bez tego urządzenia nie było by to możliwe (przynajmniej w moim przypadku ;))

 

1bceab13a571bb2b.jpg

 

Potem zabrałem się za malowanie i tym razem, aż tak bardzo nie kurzyło. Rozcieńczyłem farby Tamiya 1:3.

 

9907da6ca08b3356.jpg

 

14834b2126803254.jpg

 

abe14f8be8b63ca8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że będziesz miał piękny schodek

Niepotrzebnie zaklejałeś dno skoro będziesz malował jeszcze czerwonym i znowu zakleisz taśmą ale tym razem górę

 

Gdzie według Ciebie będzie schodek? Tak, zakleję górę, bo i tak musiałbym robić nowe maskowanie, żeby kolory (kure arsenal i hull red) się ze sobą nałożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.